امروز: سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ [2023/01/31]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
Arrowwatch اولین ارائه کننده ساعت‌های هوشمند با گارانتی،پشتیبانی کلیه قطعات وخدمات کامل درایران
کد خبر: 1367 تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۲ ساعت ۹:۱۴:۱۰ قبل از ظهر نسخه چاپی

ویژه خواران نباید حاشیه امن داشته باشند

خبرایران: عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به دستور رئیس جمهور به معاون اول مبنی بر مبارزه با ویژه خواران، گفت: این دستور اخطار جدی به افراد سودجویی است که تصور می کنند در شرایط حاضر و مشغله های دولت می توانند از نگاهها پنهان باشند اما نباید هیچ حاشیه امنی برای ویژه خواران وجود داشته باشد.
ویژه خواران نباید حاشیه امن داشته باشند
به گزارش خبر ایران، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور به اسحاق جهانگیری معاون اول خود بتازگی دستور داد تا اقدامات لازم را برای شناسایی و مجازات کسانی که با تبانی و سوء استفاده از امتیازات خاص، زمینه ویژه خواری و درآمدهای غیرموجه فراهم کرده اند، در اولویت قرار دهدد.

الیاس طاهری روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، در این زمینه افزود: با وجودی که این مساله همواره از سوی مسئولان مورد تاکید قرار گرفته اما این امر تاکنون در اجرا و عمل مورد بی توجهی قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب نیز همواره بر ضرورت مقابله با مفاسد اقتصادی و ویژه خواری تاکید داشته اند، ادامه داد: دقت عمل در اجرا می تواند بسترهایی در زمینه سلامت اقتصادی، بهبود معیشت مردم و جلوگیری از رانت خواری ها فراهم آورد.

نماینده مردم اقلید در مجلس درباره آثار و تبعات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مفاسد اقتصادی در جامعه نیز اظهار داشت: اگر جامعه مدام شاهد بروز رشد افرادی چون بابک زنجانی ها از طریق رانت خواری، اختلاس 3 هزار میلیاردی و پرونده موسوم به بیمه ایران باشد، بی اعتمادی بر آن حاکم می شود.

طاهری تصریح کرد: برخورد قاطع دستگاه های نظارتی با عوامل چنین موضوعاتی موجب امیدواری در جامعه خواهد شد و از سوی دیگر این تفکر که بتوان یک شبه به ثروت های هنگفت دست یافت، از میان خواهد رفت.

وی افزود: در دولت گذشته نیز موضوع مبارزه با مفاسد اقتصادی مطرح بود ولی دیدیم که چه پرونده هایی از دل این دولت بیرون آمد و مشخص شد که گفته ها تنها در حد شعار بود.

عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس شورای اسلامی گفت: چنین حرکاتی نه تنها تبعات سیاسی و اقتصادی بلکه بر بخش های اجتماعی و فرهنگی نیز تاثیرگذار خواهد بود و اگر جامعه مبارزه جدی با چنین موضوعی را احساس کند بروز چنین مسایلی کاهش خواهد یافت.

طاهری درخصوص نقش رسانه ها در مبارزه با مفاسد اقتصادی، اضافه کرد: رسانه ها می توانند با اطلاع رسانی به موقع در شرایطی حتی از بروز چنین مشکلاتی که تاثیر بزرگی بر بخش های مختلف کشور دارد جلوگیری نمایند و از سوی دیگر امیدواری را به مردم برگردانند.
 

 

مطالب پربیننده
آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب