امروز: سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ [2023/01/31]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
Arrowwatch اولین ارائه کننده ساعت‌های هوشمند با گارانتی،پشتیبانی کلیه قطعات وخدمات کامل درایران
کد خبر: 11499 تاریخ انتشار: سه شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۲:۱۰ قبل از ظهر نسخه چاپی

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران؛

شمسه می تواند ضعف نمادهای شهری تهران را برطرف کند

خبرایران: رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: «شمسه» می تواند ضعف نمادهای شهری تهران را برطرف کند.
شمسه می تواند ضعف نمادهای شهری تهران را برطرف کند

احمد دنیامالی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران در گفت و گو با ستاد خبری مجموعه جشنواره های آئینی، فرهنگی،هنری و تجسمی شمسه گفت: وقتی کار تخصصی در عرصه فرهنگ انجام دهیم رغبت را در جوانان ایجاد کرده و آنان را به حضور در این حوزه حرکت داده ایم که این رویکرد می تواند منشا خیر و برکت برای جامعه باشد.

وی از طرح های برگزیده در بخش های تندیس، نقاشی و معماری اسلامی در سطح محلات  شهر تهران استقبال کرد وگفت: در دنیای امروز دیگر، بحث نماد در سازه های بزرگ نیست بلکه در دل و زندگی مردم، در پارک ها و مسیرهایی که حرکت می کنید است؛ اقدام معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران در برگزاری جشنواره های شمسه می تواند دستور کاری برای ورود ذائقه و مزاج فرهنگی مردم در سطح شهر باشد و برگزاری مستمر آن، موجب پرهیز از دوباره کاری می شود.

دنیامالی با توجه به پوشش سراسری جشنواره های شمسه در تمام مناطق و محلات تهران گفت: مناطق و محلات شهر تهران از لحاظ کالبدی متنوع هستند، که شرکت کنندگان مجموعه جشنواره های شمسه در حوزه تندیس و نقاشی با اقتضائات و هارمونی که هر منطقه دارد ایده پردازی کنند و براساس ریخت شناسی محلات، اثرات پست مدرن، مذهبی یا سنتی ارائه دهند.

این استاد دانشگاه و عضو شورای اسلامی شهر تهران، شناخت تاریخ و فرهنگ کشورمان و پاسداشت این فرهنگ توسط جوانان را مورد تاکید قرار داد و خاطر نشان کرد: این آشنایی و شناخت، مسئله حائز اهمیتی است؛ از این رو، در حوزه نمادهای شهری، جشنواره شمسه می تواند قدرت تشخیص خلأ نمادهای شهری تهران را با توجه به مقتضیات زمان و مکان در جوانان به وجود آورد و این ضعف را برطرف کند.

دنیامالی با اشاره به استمرار چهار ساله مجموعه جشنواره های شمسه گفت: استمرار در هر امری نتیجه ای مطلوب به همراه دارد و خوشبختانه فعالیت در حوزه فرهنگی به دلیل وجود خلاقیت و متدهای جدید دچار یکنواختی  و تکرار نمی شود.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران در گفت و گو با ستاد خبری جشنواره های آئینی، فرهنگی، هنری و تجسمی شمسه، ادامه داد: موضوعی که در این بین مورد توجه است خارج شدن مجموعه جشنواره های شمسه به علت گستردگی موضوعات و تمرکز در بحث فرهنگی از حالت شکلی و قالبی است؛ همچنین این جشنواره، باید محتوا و تحلیل کارشناسی را جز برنامه های فرهنگی خود قرار دهد تا از تکرار جلوگیری کند.

مجموعه جشنواره های آئینی، فرهنگی، هنری و تجسمی شمسه برای چهارمین سال پیاپی در 12 عنوان جشنواره «قرآن در زندگی»،«نهج البلاغه وزندگی»، «دعا و نیایش»، «فیلم»، «تئاتر»، «نقاشی و تندیس»، «گرافیک و تصویر سازی»،«خوشنویسی»، «سرود و موسیقی»، «کاریکاتور»، «شعر و ادب» و «عکس» در سطح تهران برگزار می شود. شرکت برای عموم شهروندان آزاد است و علاقمندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت www.sham3.irمراجعه کنند. آثار هم اکنون در مرحله داوری است و اختتامیه چهارمین دوره جشنواره های شمسه در شهریورماه 94 برگزار می شود .

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب