امروز: شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ [2019/07/20]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 9809 تاریخ انتشار: شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱:۷:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

تورم تک رقمی پایدار موضوع محوری بیست و پنجمین همایش سالانه سیاست‏های پولی و ارزی

خبرایران:بیست و پنجمین همایش سالانه سیاست‏های پولی و ارزی با محوریت «تورم تک رقمی پایدار؛ الزامات سیاستی و نهادی» نیمه نخست خرداد ماه در سالن اجلاس سران تهران برگزار می شود.
تورم تک رقمی پایدار موضوع محوری بیست و پنجمین همایش سالانه سیاست‏های پولی و ارزی

به گزارش خبرایران، مهار تورم، به عنوان هدف اصلی سیاست پولی یکی از ماموریت‌های اصلی بانک‌های مرکزی در دنیا به شمار می‌آید. معمولاً بر این دیدگاه تاکید می‌شود که قابلیت سیاست پولی در درجه اول به مهار تورم در بلندمدت بستگی دارد. ثبات قیمتی افزون بر مزیت‌هایی که دارد، خود به تنهایی هدف نیست بلکه مسیری است که از طریق آن احتمال دست‌یابی به اهداف مهم اجتماعی مانند رشد اقتصادی و اشتغال افزایش می‌یابد. شواهد تجربی زیادی نشان می‌دهد که نرخ تورم پایین‌تر و باثبات‌تر موجب بهبود عملکرد اقتصادی می‌شود.

همایش سالانه سیاست‏های پولی و ارزی در دوره های مختلف بزرگترین مسئله اقتصادی کشور را شناسایی و با نظرخواهی علمی از صاحبنظران داخلی و خارجی در صدد رفع آن برآمده است. امسال نیز این همایش در بیست و پنجمین دوره برگزاری اش توجه خود را به موضوعات مختلف اقتصادی روز معطوف کرده است.

در ادامه به معرفی موضوعات و برنامه های این همایش اشاره شده است.

بیست و پنجمین همایش سالانه سیاست های پولی و ارزی شامل 6 بخش اصلی است که سخنرانی های کلیدی، ارائه مقالات سیاستی و تخصصی، برگزاری میزگردهای سیاستی و تخصصی، کارگاه های آموزشی و... را دربر می گیرد.

«الزامات سیاسی گذار به تورم تک رقمی»، «الزامات نهادی برای حفظ و پایداری تورم تک رقمی»، «ارتقای سلامت بانکی برای تامین ثبات مالی» و «اصلاح بازار اعتبار و تجدید ساختار مالی بنگاه های اقتصادی» محورهای اصلی این همایش و موضوع چهار نشست سیاستی امسال هستند که بر اساس آنها مجموعه هایی از مقالات، سخنرانی ها و میزگردهای سیاستی ترتیب داده شده است.

اساتید داخلی و خارجی حوزه سیاست های پولی و بانکی در این همایش به ایراد سخنرانی و بیان تجربیات جهانی در زمینه کنترل تورم و برقراری ثبات مالی می پردازند.

همچنین فراخوان برپایی این همایش نیمه بهمن سال گذشته به تمامی دانشگاه ها، بانک ها و مراکز مربوطه ارسال شد که حاصل آن ارسال 172 چکیده مقاله به دبیرخانه این همایش بود که از آن میان 112 چکیده تایید و در نهایت 79 مقاله کامل دریافت شد که آمار و اطلاعات نهایی مقالات پذیرفته شده تا زمان برگزاری، منتشر می شود.

دو کارگاه آموزشی با موضوعات اقتصاد بین الملل نیز در کنار همایش برگزار خواهد شد.

بیست و پنجمین همایش سالانه سیاست های پولی و ارزی دهم و یازدهم خرداد ماه در سالن اجلاس سران با حضور مسولین عالی رتبه حوزه های اقتصادی و بانکی کشور برگزار می شود.

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب