امروز: یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ [2018/12/16]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 9689 تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۴:۲۸:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

کاریارارقام اعلام کرد؛برگزاری دوره تخصصی SOC

خبرایران: دوره فشرده فوق تخصصی SOC خردادماه 94 به همت کاریارارقام طی یک هفته برگزار خواهد شد.
کاریارارقام اعلام کرد؛برگزاری دوره تخصصی SOC

به گزارش خبرایران از موسسه دیدبان آی‌تی، کاريارارقام به عنوان ارائه دهنده راه‌حل‌هاي جامع و نوين امنيتي، با توجه به راه‌اندازی SOC در بانک‌ها و عدم وجود مهارت کافی برای آنالیز شبکه توسط نیروهای انسانی فعال در این حوزه، خردادماه جاری اقدام به برگزاری دوره فوق تخصصی طراحی و پیاده سازی مراکز عملیات امنیت (SOC) بر اساس دو دوره  نظارت مداوم بر امنیت شبکه (SANS511) و آنالیز نفوذ و ترافیک (SANS503) به مدت یک هفته و به‌صورت فشرده می‌کند.

امروزه با پیچیده ‌تر شدن حملات سایبری و ظهور بدافزارهای پیشرفته و تهدیدات جدید، راهکارهای امنیتی قدیم دیگر پاسخگوی نیاز سازمان‌ها نیست. از این رو، نیاز به طراحی و پیاده سازی مراکز عملیات امنیت (SOC) و همچنین تربیت نیروی متخصص برای تحلیل رخدادهای امنیتی و پاسخ به آنها بیش از پیش احساس می شود. در این دوره که ترکیبی از دو دوره پیشرفته موسسه SANS  است، ابتدا وضعیت فعلی امنیت و تهدیدات پیش رو را مرور کرده سپس به بررسی ساختار مرکز عملیات امنیت، معماری امنیت شبکه و مکانیزم‌های مانیتورنگ امنیت پرداخته می‌شود.

آشنایی با اجزای مرکز عملیات امنیت و سیستم‌های مرتبط از جمله IDS، NSM  و SIEM، کسب دانش کاملی از IDS  و کاربرد این دانش برای مدیریت IDS و تشریح روش‌های کار IDS، تحلیل IDS و انجام کار در محیط هایی مثل SOC,CERT، شناسایی حملات پیچیده شبکه را با استفاده از انواع log  ها و تشریح این حملات و فعالیت در  محیط‌هایی از قبیل SOC و CERT به صورت حرفه‌ای، شناسایی و تحلیل حملات پیچیده سایبری با استفاده از تحلیل ترافیک شبکه و  Logو نیز  کسب دانش و مهارت لازم برای کار در محیط‌هایی از جمله مراکز SOC و CERTاز جمله اهداف این دوره است که دانشجویان طی گذراندن این دوره با آن آشنا می‌شوند.

علاقه‌مندان می‌توانند برای كسب اطلاعات بيشتر از ساير دوره‌هاي آموزشي به سايت www.cdigit.com مراجعه کنند.

لازم به ذکر است مرکز آموزش کاریار ارقام (cdigit.com) ضمن داشتن گواهی‌نامه تائید صلاحیت از شرکت ملی نفت ایران و عضویت در شورای عالی انفورماتیک، با ارائه دوره‌های تخصصی و بالاترین استاندارد فنی، هم‌اکنون مدارک دوره‌های خود را با تائید مرکز آموزش مدیریت دولتی و دفتر آموزش و پژوهش استانداری تهران اعطا می‌کند.

 

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب