امروز: پنج شنبه ۶ تیر ۱۳۹۸ [2019/06/27]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 9160 تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۲۵:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

با اولویت میدان 9 دی صورت می گیرد؛

پيرايش 100 هزار مترمربع از ديوارنگاري هاي نامطلوب شهري

خبرایران : ديوارنگاري بيش از 100 هزار مترمربع از فضاهاي نامطلوب شهري تهران با هدف آرام سازي فضاي شهري از نيمه اسفند با روش «نقاشي ديواري نيمه ماندگار رنگ» پيرايش مي شوند.
پيرايش 100 هزار مترمربع از ديوارنگاري هاي نامطلوب شهري

به گزارش خبرایران از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، اردشير ميرمنگره، مدير هنري بخش ديوار نگاري ستاد استقبال از بهار با اعلام اين مطلب، تصريح كرد: اين طرح ها و ديوارنگاري ها با حداقل عناصر و كيفيت هاي ديداري با هدف آرام سازي فضاي شهري اجرا مي شوند.

وي افزود: طرح هاي منتخب از مخاطب پذيري بالايي برخوردار بوده و رويكردي نوآورانه و خلاق در زمينه ايده پردازي با توجه به فرهنگ ايراني- اسلامي دارند.اجراي طرح هاي منتخب بر ديوارهاي شهر از نيمه نخست اسفندماه آغاز مي شود.

اردشير ميرمنگره گفت: پس از اعلام فراخوان طرح ديوارنگاري براي پيشواز از بهار ،1256 اثر به دبيرخانه اين بخش ارسال شد كه از ميان آنها بيش از 60 اثر از در داوري نخست و براساس نيازسنجي فضاهاي شهري انتخاب شدند.

 وي با اشاره به اينكه در طرح پيشواز از بهار 94 بر ويرايش تاكيد شده است؛ درباره داوري آثار اظهار داشت: هيات داوران مرحله نخست از ميان هنرمنداني با سابقه و مجرب در حوزه هنرهاي تجسمي انتخاب شدند و در مرحله بعد گروه مشاوران و ناظران اصلاح و طرح ها براي گسترش در فضاي شهري هستند كه سابقه و تجربه مناسب در اجراي آثار را دارند.

مدير هنري بخش ديوارنگاري طرح پيشواز از بهار با اعلام اينكه پراكندگي آثار در همه مناطق شهري است تصريح كرد: امسال ميدان 9 دي و محورهاي متصل به آن به عنوان يكي از نقاط تاكيدي است زيرا كه اين ميدان در چهار منطقه شهرداري واقعي شده است.

 

 

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب