امروز: دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ [2020/11/23]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 837 تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۰ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۲۰:۱۰ قبل از ظهر نسخه چاپی

رئیس جمهوری؛

کار مددیاران کودکان معلول ذهنی بسیار ارزشمند است

خبرایران: رئیس جمهوری کار مددیاران کودکان معلول ذهنی شدید و عمیق را کاری بسیار ارزشمند توصیف کرد و گفت: شما قهرمانان فداکاری هستید.
کار مددیاران کودکان معلول ذهنی بسیار ارزشمند است

به گزارش خبرایران ،دکتر حسن روحانی روز سه شنبه همزمان با 28 صفر سالروز رحلت حضرت رسول اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) در جریان بازدید از مجتمع خدمات توانبخشی کودکان معلول نارمک که یکی از بزرگ ترین مراکز نگهداری کودکان معلول ایزوله است، افزود: شما در سخت ترین شرایط به کودکان معلول ذهنی کمک می کنید و همه مردم می دانند کار شما تا چه اندازه سخت است.

رییس جمهوری با بیان این که همه مردم باید به اینگونه مراکز توجه ویژه کنند، گفت: در اینگونه مراکز تنها بحث مادی مطرح نیست بلکه کمک معنوی بسیار حائز اهمیت است. اینکه خانواده ها به این مراکز مراجعه کرده و به مددیاران خداقوت بگویند باعث انگیزه آنان می شود.از کسانی که فرصت دارند می خواهم به چنین مراکزی سر بزنند تا مددیاران از لحاظ روحی تقویت شوند و بتوانند به این کودکان کمک بیشتری کنند.

دکتر روحانی خطاب به مددیاران کودکان معلول ذهنی شدید و عمیق گفت: اجر شما پیش خدا بسیار بالا است چراکه هرکه کار سخت تری انجام دهد، پاداش ویژه ای از خدا می گیرد. شاید امکان نگهداری این کودکان برای خانواده هایشان فراهم نباشد اما شما به این خانواده ها کمک می کنید و شما با این کار نوعدوستی خود را نشان می دهید.

رئیس دولت یازدهم با بیان این که وظیفه همه ما رسیدگی به این کودکان است ، خاطرنشان کرد : ما در قبال این کودکان مسوولیم و شما بار این مسوولیت را برعهده گرفته اید.

دکتر روحانی در ادامه خطاب به مددکاران کودکان معلول ذهنی شدید و عمیق ، گفت: در مقابل شما تواضع می کنم چون کار بزرگی را انجام می دهید. اجر شما با رسول اکرم (ص) و امام حسن مجتبی (ع) -که امروز روز آنهاست و علی بن موسی الرضا (ع) که در آستانه روز شهادتشان هستیم باشد و ان شاء الله شما را یاری دهند.

در جریان این بازدید علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حسین فریدون دستیار ویژه رئیس جمهوری، محمدرضا صادق مشاور ارشد رئیس جمهوری و همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور ، دکتر روحانی را همراهی می کردند.

درمجتمع خدمات توانبخشی کودکان معلول نارمک حدود 200 کودک هفت تا 14 سال با معلولیت ذهنی شدید درچهار بخش مجزا نگهداری می شوند. این مجتمع از بزرگ ترین مراکز نگهداری معلولان ایزوله در تهران بوده و دارای 150 پرسنل و مددیار است ؛ هر 12 کودک توسط یک مددیار نگهداری می شوند.

در این مجتمع هنگامی که کودکان به سن 14 سالگی می رسند به مراکز دیگری منتقل می شوند که اکنون 42 پسر در نوبت انتقال به مراکز بالای 14 سال قرار دارند.

این مجتمع در سال 1345 توسط گروهی از افراد خیر و نیکوکار تاسیس و جهت نگهداری کودکان معلول ذهنی ، وقف شده است و هم اکنون زیرنظر سازمان بهزیستی کشور و با مشارکت های مردمی اداره می شود.

در این مرکز خانواده ها هفته ای یک بار می توانند کودکان خود را ملاقات کنند.

 

معجون قند و عسل : قند و عسل
مطالب پربیننده
آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب