امروز: پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ [2019/09/19]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 8089 تاریخ انتشار: سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۳ ساعت ۲:۳۹:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

در حاشیه کارگاه آموزشی طب سنتی اسلامی؛

«فرهنگ سلامتی تغذیه» با رویکرد طب اسلامی بررسی شد

کارگاه آموزشی طب سنتی با عنوان «فرهنگ سلامتی تغذیه» با رویکرد طب اسلامی،روز سه شنبه 9 دی ماه با سخنرانی عضو کمیته تخصصی جامعه گیاه‌درمانی ایران، در فرهنگ‌سرای قرآن برگزار شد.
«فرهنگ سلامتی تغذیه» با رویکرد طب اسلامی بررسی شد

به گزارش خبرایران، علی‌اکبر توپچی، رئیس فرهنگسرای قرآن درباره این برنامه گفت: این کارگاه با هدف تعیین سبک زندگی سالم با رویکرد طب ایرانی اسلامی، برای علاقه‌مندان در فرهنگ‌سرای قرآن برگزار شد.
 سازندگی شخصیت، اخلاق، بیان مؤلفه‌های خوردن و آشامیدن از نظر قرآن و حلال و حرام و مباح بودن طعام از جمله محورهایی بود که در این کارگاه یک روزه بررسی شد.
توپچی در ادامه گفت: در این کارگاه، فرهنگ سلامت تغذیه از منظر قرآن و طب اسلامی توسط امید رجبی، مدرس دانشگاه برای آگاه‌سازی عموم مردم  با ذکر احادیثی از ائمه اطهار(ع) بررسی شد.
اگر مزاج معتدل باشد روح هم معتدل خواهد شد.وی تصریح کرد: با فرهنگ صحیح سلامت تغذیه در خوردن و آشامیدن می‌توان به یک تعادل دست یافت؛ اگر مزاج معتدل باشد روح هم معتدل می‌شود و ارتباط با خداوند و مکاشفات انسان بهتر برقرار خواهد‌ شد.
رئیس فرهنگ‌سرای قرآن افزود: در این کارگاه مردم با توجه به طب اسلامی، برنامه تغذیه درست را براساس تغذیه اسلامی فرا گرفتند تا بتوانند در تعیین برنامه غذایی خانواده، فرهنگ صحیح را اجرا کنند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: به منظور ارائه اطلاعات بیشتر در باب تغذیه سالم به خانواده‌ها، کلاس‌های پیشرفته‌ای از سوی فرهنگ‌سرای برای علاقه‌مندان برگزار می‌شود که عموم مردم می‌توانند با مراجعه به فرهنگ‌سرای قرآن در این کلاس‌ها شرکت کنند
ضمنا شماره تماس 3-55775141 جهت کسب اطلاعات بیشتر در اختیار علاقمندان خواهد .

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب