امروز: چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ [2020/09/23]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 6153 تاریخ انتشار: یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۳ ساعت ۴:۹:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

مدیر شبکه یک اعلام کرد؛

امسال دنبال ایجاد تنوع هستیم / سریال نوروز ۹۴ هم به سیروس مقدم و گروهش سپرده شد / پایتخت ۴ حتما ساخته می‌شود

خبرایران: مهدی فرجی مدیر شبکه اول سیما با اشاره به ساخته نشدن سری چهارم سریال «پایتخت» گفت: این سریال برای نوروز 94 ساخته نمی شود و زیرا برای امسال به دنبال ایجاد تنوع در برنامه های نوروز بودیم. اما این نکته را می گویم که «پایتخت 4» برای نوروز دیگری حتما ساخته خواهد شد.
امسال دنبال ایجاد تنوع هستیم / سریال نوروز ۹۴ هم به سیروس مقدم و گروهش سپرده شد / پایتخت ۴ حتما ساخته می‌شود

به گزارش خبرایران، نشست خبری برنامه های پاییز شبکه اول سیما با حضور«مهدی فرجی» مدیر شبکه اول سیما، «سید محمد رضوی» تهیه کننده سریال «پرده نشین»، «محمد رضا ورزی» کارگردان سریال «معمای شاه» و علی لدنی تهیهکننده«گذر از رنجها» برگزار شد.

مهدی فرجی مدیر شبکه اول سیما در این نشست خبری گفت: معاونت سیما برای هفته دفاع مقدس تدارک وسیعی دیده است. در این راستا فیلم ها و سریال ها و تله فیلم هایی پخش خواهد شد که برای نخستین بار است که از سیما پخش می شوند.

*استقبال شبکه اول با معراجی ها از هفته دفاع مقدس

وی افزود: شبکه اول سیما زودتر از آغاز هفته دفاع مقدس با سریال «معراجی ها»  مسعود ده نمکی به استقبال این هفته رفته است. براساس گزارش های رسیده تا امروز استقبال بسیار خوبی نیز از سوی مخاطبان از این سریال تلویزیونی صورت گرفته است.

فرجی ادامه داد: شبکه اول سیما در کنار این کار دو تله فیلم به نام های «تونل» و «نفربر» نیز پخش خواهد کرد که این کارها نیز به ترتیب 4 و 11 مهر ماه از این شبکه نمایش داده خواهند شد. همچنین گروه فرهنگ و حماسه نیز یک برنامه ویژه ای به نام «استخوان لای زخم» نیز تدارک دیده که در ایام هفته دفاع مقدس پخش خواهند شد.

*برنامه هایی برای هفته دفاع مقدس...

مدیر شبکه اول سیما به برنامه های دیگر این شبکه اشاره کرد وگفت: برنامه «سطرهای ناخوانده»، «یاد باد آن روزها یاد باد»، برنامه «ناگفته های دوران دفاع مقدس»، مستند «نبرد خرمشهر»، مستند «فرزند خاک» و برنامه «دلیران تنگستان» از جمله برنامه های دیگر این شبکه است.

*ویژه برنامه اعیاد قربان و غدیر سیما با همکاری سیمای شیراز

وی خاطرنشان کرد: با فاصله ای اندک از هفته دفاع مقدس اعیاد قربان و غدیر را پیش روی خود داریم که شبکه اول سیما با همکاری صدا و سیمای شیراز برنامه های بسیار شاد و مفرحی را برای مخاطبان خود تدارک دیده است. پخش برنامه های شاد و نمایش تله فیلم های شاد از جمله این برنامه ها است.

*پخش پرده نشین در دهه دوم محرم

فرجی اضافه کرد: سپس وارد ایام محرم می شویم و برنامه های شبکه اول سیما حال و هوایی عاشورایی و حسینی پیدا می کند. این شبکه «سریال کپی برابر اصل» را برای دهه اول محرم درنظر گرفته که البته خیلی حال و هوای محرمی ندارد زیرا از ابتدا هم بنا نبوده که شبکه یک برای دهه اول محرم سریالی داشته باشد.

مدیر شبکه اول سیما تصریح کرد: اما شبکه اول سیما برای دهه دوم محرم سریال «پرده نشین» را تدارک دیده است که از این شبکه پخش می شود.  این سریال از دهه دوم محرم تا انتهای ماه صفر از این شبکه به روی آنتن می رود.

وی افزود: از جمله دیگر برنامه هایی که شبکه یک برای ماه محرم تدارک دیده می توان به برنامه «تمام سرخ عاشقی» و «هشت و نیم روز» نیز اشاره کرد. همچنین «فرزندان حسین» دیگر برنامه ای است که در سه قسمت تدارک دیده شده و به شهدای کودک و نوجوان در دوران دفاع مقدس پرداخته است. «حقانیت اربعین» نیز اسم مستندی است که برای ساخت آن تیم سازنده به عراق سفر کرده است.

فرجی ادامه داد: مستند دیگر شیکه اول سیما به نام «دوباره اسیر نمی شوی» است که پیرامون حرم حضرت زینب (س) و مقاومت نیروهای مردمی عراق در برابر حمله گروه تروریستی داعش است. همچنین مستند «روایت های عاشورایی» را داریم که در 7 قسمت تهیه و پخش می شود.

*سریال عامل سوم بعد از معراجی ها

مدیر شبکه یک اضافه کرد: پس از «معراجی‌ها»، سریال «عامل سوم» روی آنتن شبکه یک می رود، سپس سریال «کپی برابر اصل» را داریم، در ادامه «پرده نشین» روی آنتن می‌رود و سریال ویژه دهه فجر ما نیز «گذر از رنج‌ها» است.

وی ادامه داد: برنامه «مصیر» از جمله برنامه دیگر این شبکه است که به اتفاقات اجتماعی، معضلات و موضوعات مختلف می پردازد که از جمله آنها می توان به موضوع حجاب و عفاف اشاره کرد. همچنین ما برنامه دیگری با نام «فیروزه» داریم که قرار است تا هر هفته پخش شود.

*آغاز تصویربرداری سریال میکائیل بزودی

فرجی درمورد سریال میکائیل نیز گفت: این سریال که کارگردان آن سیروس مقدم است به زودی تصویربرداری خود را آغاز می کند. که این کار به همراه سریال‌ دیگری چون «قورباغه و قناری» فخیم زاده کارهای مشترک ما با نیروی انتظامی است که در مهر ماه کلید می‌خورد.

*عدم ساخت پایتخت 4 برای نوروز امسال

مدیر شبکه اول سیما پیرامون خبر ساخته نشدن سری چهارم سریال «پایتخت» نیز در سخنانی گفت: من قبلا بارها به این نکته اشاره کردم که این سریال برای نوروز 94 ساخته نمی شود. زیرا برای امسال به دنبال ایجاد تنوع در برنامه های نوروز بودیم. اما این نکته را می گویم که «پایتخت 4» برای نوروز دیگری حتما ساخته خواهد شد.

وی ادامه داد: اما یادآور می شوم که مراحل ساخت سریال نوروز را همان تیم «پایتخت» انجام می دهند. تا این لحظه نیز نگارش متن شروع شده اما معرفی داستان و نام سریال توسط عوامل سازنده است اعلام می شود.

*اسم سریال نوروز4 مشخص شده اما اسم آن را نمیگویم

فرجی اضافه کرد: حتی دیروز با "محسن تنابنده" پیرامون اسم این سریال نوروزی به توافق رسیدیم اما آن را نمی گویم تا اگر او خواست آن را اعلام کند. اما همینجا اعلام می کنم که این کاری بانشاط و جذابی است و از موضوعی جذاب برای مردم برخوردار است.

وی به سریال پرده نشین اشاره کرد و گفت: داستان این سریال پیرامون حوزه علمیه است و شخصیت های آن سعی شده به جامعه و روحانیت نزدیک شوند. از این رو کار دارای حساسیت بالایی است و برای همین علت هم هست تا شخصیت ها و مقاومت از پشت صحنه آن بازدید می کنند.

*پوریای ولی و حماسه فتوا دو سریال در انتظار ساخت سیما

مدیر شبکه اول سیما تصریح کرد: دست شبکه اول سیما درباره سریال های «الف ویژه» تقریبا پر است و تا امروز نیز مراحل تحقیق و نگارش تعدادی از آثار تمام شده و آماده کلید خوردن است که از جمله آنها می توان به سریال «پوریای ولی» در سیمافیلم و «حماسه فتوا» از شبکه یک اشاره کرد.

*احتمال خالی ماندن کنداکتور شبکه یک از سریال های الف ویژه

وی در پایان گفت: منتهی سیما در حوزه منابع مالی کمبودهایی دارد که همه در جریان آن هستید. تا به امروز سریال «پوریای ولی» با دریافت کد تولید و آماده بودن فیلمنامه گرفتار تامین منابع مالی برای ساخت است. این احتمال وجود دارد که کنداکتور شبکه یک سیما بعد از پخش سریال «معمای شاه» خالی بماند. اما به هر صورت امیدوارم مراحل ساخت یکی از آثار گفته شده آغاز شود تا شاهد خالی ماندن کنداکتور شبکه از سریال های الف ویژه نباشیم.

 

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب