امروز: سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ [2021/09/21]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 56102 تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱:۵۵:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

علی‌اصغر خسروی درنشست خبری اعلام کرد؛

سوگواره عکس آیینی اربعین 1400 با برنامه ریزی دقیق برگزار می شود/ تلاش فرهنگسرای بهمن دورشدن ازکلیشه‌ ها و نگاه‌ هنری تازه است/ زبان هنر به انتقال مفاهیم مذهبی کمک می‌کند/ کرونا باعث تعطیلی فعالیت‌های میدانی بسیاری شد

خبرایران : رییس فرهنگ‌سرای بهمن گفت:برای سوگواره عکس آیینی «اربعین ۱۴۰۰» برنامه‌ریزی دقیقی از سه ماه پیش آغاز شد و امیدواریم بتوانیم آن را با بهترین کیفیت برگزار کنیم. قدم گذاشتن در این مسیر سختی‌های خودش را دارد، اما رسالت فرهنگ‌سرای بهمن این است که در چنین موضوعاتی پیش‌قدم باشد.
سوگواره عکس آیینی اربعین 1400 با برنامه ریزی دقیق برگزار می شود/ تلاش فرهنگسرای بهمن دورشدن ازکلیشه‌ ها و نگاه‌ هنری تازه است/ زبان هنر به انتقال مفاهیم مذهبی کمک می‌کند/ کرونا باعث تعطیلی فعالیت‌های میدانی بسیاری شد

به گزارش خبرنگارخبرایران، نشست خبری «سوگواره عکس آیینی اربعین ۱۴۰۰» صبح امروز یکشنبه ۲۱ شهریورماه 1400 با حضور «علی‌اصغر خسروی» رییس فرهنگ‌سرای بهمن و مدیر فرهنگی هنری منطقه ۱۶ ، «مهدی توکلیان » دبیر سوگواره عکس آیینی اربعین  1400 و اصحاب رسانه در فرهنگ‌سرای بهمن برگزار دراین نشست خبری «علی‌اصغر خسروی» مدیر فرهنگی هنری منطقه ۱۶ و رییس فرهنگ‌سرای بهمن ضمن خوشامدگویی به خبرنگاران و عکاسان حاضر در نشست خبری اظهارداشت : کرونا باعث تعطیلی فعالیت‌های میدانی بسیاری شد، اما ما در سازمان فرهنگی هنری این فعالیت‌ها را تعطیل نکردیم و در حوزه‌های گوناگون برنامه‌هایی اجرا شد.

 خسروی تصریح کرد : برگزاری مراسم آیینی اقوام ایران در فضای باز فرهنگ‌سرای بهمن در دهه اول محرم یکی از این برنامه‌ها بود. برنامه «پرده عشاق» با تجلیل از پیرغلامان اهل بیت(ع) دیگر برنامه‌ای است که به زودی برگزار می‌شود.

وی ابرازداشت : برای ثبت چنین رویدادهایی، برگزاری سوگواره عکس آیینی «اربعین ۱۴۰۰» در دستور کارمان قرار گرفت. تجربه برگزاری سوگواره هنرهای نمایشی و آیین‌های سنتی «خمسه» در محرم و صفر سال‌های گذشته، به ما کمک می‌کند که دچار کلیشه‌ها نشویم و به دنبال نگاه‌های هنری تازه باشیم.

خسروی ادامه داد : روضه‌های خانگی یکی از رویدادهایی است که در دو سال اخیر با توجه به شیوع کرونا رونق گرفته و یکی از محورهای موضوعی سوگواره نیزاست و زبان هنر به انتقال مفاهیم مذهبی کمک می‌کند و در کارگاه‌های آموزشی‌ای که برپا می‌شود، تلاش می‌کنیم این نگاه هنری متفاوت را در هنرجویان ایجاد کنیم.

وی تاکید کرد: در این کارگاه‌ها پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا نیز باید رعایت شود که با توجه به فضای باز و وسیع فرهنگ‌سرای بهمن این اتفاق شدنی است. باید توجه کنیم که کرونا نباید باعث تعطیلی فعالیت‌های فرهنگی هنری شود.

رییس فرهنگ‌سرای بهمن خاطرنشان کرد:برای سوگواره عکس آیینی «اربعین ۱۴۰۰» برنامه‌ریزی دقیقی از سه ماه پیش آغاز شد و امیدواریم بتوانیم آن را با بهترین کیفیت برگزار کنیم. قدم گذاشتن در این مسیر سختی‌های خودش را دارد، اما رسالت فرهنگ‌سرای بهمن این است که در چنین موضوعاتی پیش‌قدم باشد.

وی در پایان سخنان خود گفت: امروز سی‌امین سالگرد تأسیس فرهنگ‌سرای بهمن نیز است و برگزاری نشست خبری سوگواره عکس آیینی «اربعین ۱۴۰۰» در این روز را به فال نیک می‌گیریم و علاقه‌مندان برای ثبت نام و ارسال آثار به سوگواره می‌توانند به نشانی bahman.farhangsara.ir مراجعه کنند و برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن‌های ۵۵۳۱۲۳۰۴ و ۵۵۰۶۰۱۶۶ تماس بگیرند. همچنین صفحات sugvare.akasi و farhangsara_bahman در اینستاگرام میزبان مخاطبان است.

 بنابراین گزارش در پایان این نشست، علی‌اصغر خسروی رییس فرهنگ‌سرای بهمن حکم دبیری سوگواره عکس آیینی «اربعین ۱۴۰۰» را به مهدی توکلیان اعطا کرد.

 

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب