امروز: پنج شنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ [2021/04/22]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 53834 تاریخ انتشار: شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۳:۱۰ قبل از ظهر نسخه چاپی

مجوز مجلس به بانک مرکزی برای ارائه تنخواه به سازمان هدفمندی

خبرایران : نمایندگان مجلس از کل درآمد هدفمندی یارانه‌ها تنخواهی برای پرداخت به موقع یارانه نقدی در اختیار سازمان هدفمندی یارانه ها قرار دادند.
مجوز مجلس به بانک مرکزی برای ارائه تنخواه به سازمان هدفمندی

به گزارش خبرایران به نقل از خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (شنبه، ۹ اسفندماه) مجلس شورای اسلامی با جزء ۴ بند الف تبصره ۱۴ موافقت کردند.

در این جزء آمده است؛ بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است برای پرداخت به موقع مصارف هدفمندی و براساس درخواست سازمان برنامه و بودجه کشور معادل یک درصد (۱%) جمع مصارف جدول تبصره (۱۴) را به صورت تنخواه در اختیار سازمان هدفمند سازی یارانه ها قراردهد.

تنخواه مذکور باید حداکثر تا دو ماه پس از دریافت از محل منابع جدول مذکور تسویه گردد. شرط استفاده مجدد از این تنخواه، تسویه تنخواه قبلی است. این حکم مشمول تنخواه خزانه داری کل کشور نمی شود.

سازمان برنامه و بودجه مکلف است در صورت کسری منابع یارانه نقدی منابع را از سایر محل ها تامین و به حساب سازمان هدفمند سازی یارانه ها نزد خزانه واریز نماید و حداکثر تا دو ماه پس از آن تسویه کند. شرط استفاده مجدد از این محل تسویه منابع قبلی است. 

 

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب