امروز: پنج شنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ [2021/04/22]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 53633 تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱:۳۰:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

در نشست خبری اعلام شد؛

شفاپور: 2100 اثربه دبیرخانه دهمین جشنواره بین‌المللی مد ولباس فجر در بخش‌های مختلف تاکنون ارسال شده است / پاک‌بین : جشنواره مد و لباس فجر فرصتی مناسب برای فعالیت هرچه پررنگ‌تر طراحان و هنرمندان است

خبرایران : دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور گفت: دهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجربه‌صورت مجازی در برخی بخش‌ها و همچنین در قالب نمایشگاه حضوری به میزانی مجتمع نمایشگاهی شهرداری تهران واقع در بوستان گفتگو از ۲۶ بهمن‌ماه تا اول اسفند برگزار می شود.
شفاپور: 2100 اثربه دبیرخانه دهمین جشنواره بین‌المللی مد ولباس فجر در بخش‌های مختلف تاکنون ارسال شده است / پاک‌بین : جشنواره مد و لباس فجر فرصتی مناسب برای فعالیت هرچه پررنگ‌تر طراحان و هنرمندان است

به گزارش خبرنگارخبرایران،نشست خبری«دهمین جشنواره بین‌المللی مد ولباس فجر» صبح امروز دوشنبه 20 بهمن ماه 1399 با حضور«سیده مرضیه شفاپور» دبیرکارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، «صدیقه پاک‌بین» دبیردهمین جشنواره بین‌المللی مد ولباس فجر و اصحاب رسانه در سالن جلسات معاونت امورهنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار و دراین نشست خبری«سیده مرضیه شفاپور» دبیرکارگروه ساماندهی مد و لباس کشوربا اشاره به موضوع این دوره از جشنواره اظهارداشت: پیرو برگزاری موفق دو دوره گذشته جشنواره در راستای انتخاب موضوع مشخص برای این رویداد و همچنین بر اساس ابلاغیه و آئین‌نامه جشنواره از سوی وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی، در سال جاری نیز شهر کاشان را به‌عنوان موضوع جشنواره در نظر گرفتیم .

شفاپورتصریح کرد : منطقه کاشان علاوه بر نزدیکی به شهرهایی همچون اصفهان به‌عنوان قطب نساجی کشور و دارا بودن ظرفیت‌های گوناگون فرهنگی، تاریخی و هنری به‌نوعی خاستگاه هویت اسلامی و ایرانی بوده است.

وی خاطرنشان کرد : یکی از مهمترین رخدادهای این دوره از جشنواره به فعالیت دبیرخانه‌های غیرمتمرکز در ۹ استان تهران، خراسان رضوی، فارس، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، کرمانشاه، مازندران و هرمزگان اختصاص داشت که خوشبختانه فضا و فرصت مناسبی را برای مشارکت هر چه بیشتر هنرمندان سراسر کشور با این رویداد فراهم آورد.

شفاپور با اشاره به مکاتبات پی‌درپی با ستاد ملی مقابله با کرونا در راستای برگزاری این دوره از جشنواره هم تاکید کرد: در این راستا ضمن رعایت فاصله‌گذاری میان غرفه‌ها، بازدید عمومی از جشنواره آزاد نیست و محدودیت‌هایی برای حضور افراد در نظر گرفته شده است.

وی از ارسال 2100 اثر به دبیرخانه جشنواره در بخش‌های مختلف تاکنون خبر داد و عنوان داشت: علی‌رغم پایان مهلت ارسال اثر اما همچنان آثار هنرمندان توسط پست از سراسر کشور به دبیرخانه ارسال می‌شود و همکاران نیز این آثار را دریافت می‌کنند.

دبیرکارگروه ساماندهی مد و لباس کشور ادامه داد : داوری آثار از سه‌شنبه ۲۱ بهمن‌ماه آغاز می‌شود و امسال علاوه بر فرم ارزیابی با تکیه بر مؤلفه‌های تخصصی داوری در بخش، فرم‌هایی برای توضیح درباره آثار رد شده در نظر گرفته شده و بنا داریم به‌تمامی اعتراضات در این زمینه توسط داوران هر بخش پاسخ دهیم.

وی درباره بخش بین‌الملل این دوره از جشنواره هم عنوان داشت: امسال این بخش به‌صورت نمایشگاهی دایر نخواهد بود و برگزاری وبینار با موضوعات گوناگون ازجمله برنامه‌ها در این بخش است که با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار می‌شود.

شفاپوریادآورشد : رونمایی از مجموعه «ایران دخت» در قالب ۱۰ اثر ملهم از نمادهای فرهنگی و تاریخی سراسر کشور، برگزاری بخش ویژه سردار سلیمانی در حوزه طراحی و ساخت زیورآلات، برگزاری مسابقه زنده از ایده تا اجرا طی چهار روز در بخش‌های مانتوی اجتماع، پیراهن مردانه، بالاپوش و چادر زنانه و تقدیر از تنی چند از پیشکسوتان عرصه طراحی پارچه، لباس و سوزن‌دوزی از دیگر بخش‌های جشنواره خواهد بود.

 

پاک‌بین : جشنواره مد ولباس فجر فرصتی مناسب برای فعالیت هرچه پررنگ‌تر طراحان و هنرمندان است

صدیقه پاک‌بین دبیر دهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر نیز در این نشست خبری با اشاره به نقش و جایگاه پوشش بر فرهنگ و هنر جوامع گوناگون اظهارداشت: انتقال فرهنگ در قالب نمادهای بصری یک ضرورت است و امسال با انتخاب شهر کاشان به‌عنوان موضوع جشنواره تلاش کرده‌ایم تا فرصتی مناسب برای معرفی ظرفیت‌های گسترده این منطقه از مسیر پوشش فراهم آوریم.

پاک‌بین تصریح کرد: امیدواریم دراین دوره بسترتعامل هر چه بیشتر میان جامعه طراح و صنعتگران فراهم شود چرا که کیفیت آثار بر کمیت آن‌ها ارجح بوده و می‌توان امید داشت این جشنواره فضای مناسبی برای تولید انبوه آثار طراحان را فراهم آورد.

وی همچنین به نقش و جایگاه جامعه طراح لباس در معرفی ارزش‌های فرهنگی، دینی و اخلاقی هر منطقه اشاره کرد و تاکیدکرد: طراحان پنجره‌ای را از فرهنگ اسلامی و ایرانی به روی جامعه باز می‌کنند و از این منظر جشنواره مد و لباس فجر می‌تواند فرصتی مناسب برای فعالیت هر چه پررنگ‌تر این هنرمندان را ایجاد کند.

بنابراین گزارش، درپایان نشست خبری پوستر دهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر رونمایی شد. این جشنواره قرار است به‌صورت مجازی در برخی بخش‌ها و همچنین در قالب نمایشگاه حضوری به میزانی مجتمع نمایشگاهی شهرداری تهران واقع در بوستان گفتگو از ۲۶ بهمن‌ماه تا اول اسفند برگزار شود.

بازار فروش ساز
مطالب پربیننده
آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب