امروز: چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ [2021/01/20]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 53256 تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹ ساعت ۵:۷:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

دیدار هیات مدیره انجمن شرکتهای هواپیمایی ایران با رئیس مجلس شورای اسلامی

خبرایران : هیات مدیره انجمن شرکتهای هواپیمایی ایران روز دوشنبه 22 دی ماه با آقای دکتر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار کردند .
دیدار هیات مدیره انجمن شرکتهای هواپیمایی ایران با رئیس مجلس شورای اسلامی

به گزارش خبرایران به نقل از روابط عمومی انجمن شرکتهای هواپیمایی ایران ؛ در این دیدار که آقای فیروزی پور رئیس کمیته حمل و نقل هوایی کمیسیون عمران مجلس و آقای زنگنه رئیس سازمان هواپیمایی کشوری نیز حضور داشتند ، مسائل و مشکلات شرکتهای هواپیمایی مطرح و بررسی گردید .

آقای دکتر قالیباف ضمن تاکید بر اصلاح بخش های حکمرانی گفت : ضرورت فهم درست از حکمرانی در صنعت یک ضرورت است .

وی افزود : قیمت گذاری در صنعت حمل و نقل هوایی باید تابع عرضه و تقاضا باشد و مشکلات مطرح شده باید ریشه ای و با مطالعات دقیق در برنامه های کلان کشور به ویژه در برنامه هفتم توسعه برطرف گردد .

رئیس مجلس شورای اسلامی در این دیدار دستور همکاری متقابل کمیته حمل و نقل مجلس و انجمن شرکتهای هواپیمایی را صادر و تاکید کرد : همکاری کمیته حمل و نقل هوایی مجلس با محوریت سازمان هواپیمایی کشوری با انجمن شرکتهای هواپیمایی و هلیکوپتری برای تدوین احکام لازم برای برنامه هفتم ضروری است .

اعضای انجمن شرکتهای هواپیمایی در این دیدار به طرح مشکلات ایجاد شده از سوی شهرداری ها در ارتباط با 5 درصد عوارض بر بلیت هواپیما ، برداشت بدون مجوز از حساب و انسداد حساب شرکتهای هواپیمایی ، عوارض هلال احمر ،اعمال محدوديت استفاده از ٦٠درصد ظرفيت هواپيماها ،ضرورت تقويت صندوق توسعه حمل ونقل براي تأمين سرمايه درگردش شركتها، ، لزوم معافيت از حقوق ورودي و ماليات برارزش افزوده موتور وقطعات هواپيما به عنوان بخشی از مشکلات اعضا اشاره کردند .

لزوم جلوگیری از ایجاد هرگونه عوارض جدید از جمله عوارض پیشنهادی برای اورژانس کشور و اصلاح برخی از قوانین و مقررات برای بهبود کسب و کارها در صنعت حمل و نقل هوایی از دیگر موارد مطرح در این دیدار بود .

 

مطالب پربیننده
آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب