امروز: دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ [2020/11/30]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 51721 تاریخ انتشار: شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱:۱۴:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

با همکاری دانشگاه تهران و شهرداری منطقه آغازشد ؛

انجام تحقیقات علمی برای حفاظت از درختان چنار خیابان ولی عصر (عج) درمنطقه 11

خبرایران : به منظور حفظ و نگهداری 2635 درخت چنار خیابان ولی عصر (عج)که در بخش مرکزی شهر تهران قرار دارند؛ مركز تام شهرداری منطقه 11 با دانشگاه تهران برای انجام تحقیقات علمی همکاری می کند.
انجام تحقیقات علمی برای حفاظت از درختان چنار خیابان ولی عصر (عج) درمنطقه 11
به گزارش خبرایران از روابط عمومی شهرداری منطقه 11، نصراله آبادیان، شهردار منطقه 11 با بیان این که 4 کیلومتر از خیابان ولی عصر (عج) با 2635 درخت چنار در محدوده این منطقه قرار دارد؛ از آغاز همکاری مرکز تحقیقات، آموزش و مشاوره فضای سبز منطقه 11 با دانشگاه تهران  برای انجام تحقیقات علمی و ارائه مقالات ISI به مجلات علمی معتبر خبر داد.
آبادیان در این باره گفت: در این راستا دکتر متشرع زاده عضو هیئت علمی دانشگاه تهران به همراه سایر اساتید و دانشجویان کارشناسی ارشد از درختان روتبال و کهنسال خیابان ولیعصر (عج) بازدید کردند.
شهردار منطقه 11 با اشاره به شناسایی بیش از یکصد درخت چنار کهنسال در محور خیابان ولی افزود: 106درخت کهنسال با سن بین 39تا 82 سال در این محور  وجود دارند که در این بازدید کلیه موارد موثر بر تغذیه خاک درختان چنار و راهکارهای تغذیه ای جدید و نوین برای تغذیه بهینه درختان در نظر گرفته شد.
او با اشاره به این که 4 کیلومتر از خیابان ولی عصر (عج در محدوده منطقه 11 قرار دارد بیان کرد: در این همکاری وجود درختان کهنسال و درختان روتبال بالای 10 سال و نیز نهال های چنار موجود در این خیابان مورد توجه قرار گرفت. 
به گفته شهردار منطقه 11 در تحقیقات مذکور تلاش بر این است که یک تقویم تغذیه ای مناسب برای درختان به صورت واحد ارائه و راهکارهایی برای کاشت گونه های گیاهی پالاینده خاک به منظور کاهش آلودگی های خاک ارائه شود.
آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب