امروز: پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ [2020/11/26]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 51696 تاریخ انتشار: جمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۷:۱۸:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

خزانه داری کل کشور اعلام کرد؛

جزئیات جدید از میزان انتشار اوراق بدهی توسط دولت/۳۷ هزار میلیارد تومان اسناد خزانه منتشر شد+جدول

خبرایران : خزانه داری کل کشور، برای تأمین مالی بودجه در مجموع ۱۱۲۴۳۸ میلیارد تومان شامل ۷۵۷۳۸ میلیارد تومان به صورت عرضه نقدی و ۳۶۷۰۰ میلیارد تومان در قالب اسناد خزانه اسلامی منتشر کرده است.
جزئیات جدید از میزان انتشار اوراق بدهی توسط دولت/۳۷ هزار میلیارد تومان اسناد خزانه منتشر شد+جدول

به گزارش خبرایران ، بیست و پنجمین هفته حراج اوراق مالی اسلامی منتهی به مورخ 1399.08.28 برگزار شد، که طی آن پس از اخذ سفارش‌های خرید اوراق از متقاضیان در سامانه‌های بازار بین‌ بانکی کارگزاری بانک مرکزی و مظنه‌یابی شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، مبلغ 565,2 میلیارد تومان اوراق به فروش رسید.

خزانه‌داری کل کشور طی ماه های اخیر نسبت به انتشار و عرضه اوراق بهادار دولتی با استفاده از روش‌های مختلف از جمله انتشار اسناد خزانه اسلامی و برگزاری بیست و پنج هفته حراج اوراق بدهی میان بانک‌ها، موسسات اعتباری غیربانکی و نهادهای مالی فعال در بازار سرمایه (از قبیل صندوق‌های سرمایه‌گذاری و شرکت‌های تأمین مالی) و سه مرحله پذیره‌نویسی اوراق از طریق کارگزاری بانک مرکزی و سیستم مظنه یابی شرکت مدیریت فناوری بورس تهران اقدام نموده است.

در راستای تأمین مالی بهینه در هفته جاری بیست و پنجمین هفته حراج اوراق بدهی و متعهد پذیره نویسی اوراق مالی اسلامی در تاریخ‌‌های 1399.08.27 و 1399.08.28 برگزار شد که پس از اخذ سفارش‌های خرید اوراق از متقاضیان یادشده در سامانه‌های بازار بین ‌بانکی کارگزاری بانک مرکزی و مظنه‌یابی شرکت مدیریت فناوری بورس تهران ، مجموعاً مبلغ 5652 میلیارد تومان اوراق به شرح جدول شماره (1) به فروش رسید.

سازمان بورس اوراق بهادار ,

با انتشار اسناد خزانه اسلامی و طی برگزاری بیست و چهار هفته عرضه اوراق بدهی دولت و دو مرحله پذیره‌نویسی اوراق تا تاریخ 20. 08. 1399، در مجموع معادل 109,874 میلیارد تومان شامل 36,700 میلیارد تومان اسناد خزانه اسلامی و 73,174 میلیارد تومان اوراق نقدی تأمین مالی انجام شده بود.

بدیهی است نتیجه رویکرد صدرالذکر حصول به اطمینان کامل از توانمندی دولت در بازپرداخت اصل و فرع تعهدات ناشی از انتشار اوراق مالی اسلامی در سررسید و در ادامه تعیین فاکتورهای کلیدی در پذیرش پیشنهادات بوده و خواهد بود.

 

مطالب پربیننده
آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب