امروز: سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ [2020/10/20]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 49794 تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۴:۵۸:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

خلج طهرانی خبر داد؛

بیش از یک میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه خلیج فارس

خبرایران : مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس گفت: یک میلیارد و ۳۲ میلیون دلار در طرح های در‌حال ساخت و نصب این منطقه عظیم اقتصادی سرمایه‌گذاری می شود.
بیش از یک میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه خلیج فارس
به گزارش خبرایران ، حسن خلج طهرانی در تشریح طرح‌های سرمایه‌گذاری در حال ساخت و نصب در این منطقه اقتصادی، بیان داشت: فاز دوم گندله سازی مادکوش با ظرفیت تولید سالانه ۲.۵ میلیون تن گندله سنگ آهن و فاز دوم واحد فولاد سازی فولاد کاوه جنوب با ظرفیت تولید سالانه ۱.۲ میلیون تن بیلت فولادی از بزرگ ترین پروژه‌های در حال ساخت و نصب است که در مجموع نیاز به ۵۶۰ میلیون دلار سرمایه دارد.

وی پروژه‌ی فاز اول فولاد مبشر نور دریا با ظرفیت تولید سالانه ۱.۵میلیون تن شمش فولاد را از دیگر پروژه‌های مهم قلمداد کرد و افزود: برای این پروژه نیز باید ۳۶۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری صورت پذیرد.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در ادامه اظهار داشت: شرکت پتروپالایش تسخیر که به تولید حلال های نفتی می پردازد نیز ظرفیت تولید ۳۶ هزار تن فرآورده خواهد داشت که در این پروژه نیز ۳ میلیون دلار سرمایه گذاری خواهد شد.

وی پروژه تولید قیر شرکت «پالایش نفت جی»، تولید فرومنگنز «یکتا فولاد دوران» و احداث شرکت خدمات فنی و مهندسی «امین تجارت هرمز» را از دیگر طرح های در حال ساخت و نصب عنوان کرد و گفت: در مجموع این پروژه ها یک میلیارد و ۳۲ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خواهد شد.

خلج طهرانی در پایان هم‌افزایی در راستای ایجاد جهش تولید را مورد تاکید قرار داد و افزود: چنان‌چه ظرفیت‌های داخلی را فعال و مورد استفاده قرار دهیم، شاخص های اقتصادی و صنعتی کشور به سرعت بهبود خواهد یافت.

 

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب