امروز: سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ [2020/08/11]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 48462 تاریخ انتشار: جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۴:۸:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

همزمان با عید سعید قربان ؛

روایت آن ۴۶۵ نفر را از «رادیو ایران» بشنوید

خبرایران : همزمان با عید سعید قربان سالروز شهادت زائران ایرانی است که در مراسم رمی جمرات در منطقه منا عربستان سعودی به شهادت رسیدند.
روایت آن ۴۶۵ نفر را از «رادیو ایران» بشنوید

به گزارش خبرایران به نقل از شبکه رادیویی ایران، «روایت آن ۴۶۵ نفر» مستندی از شهدای مراسم رمی جمرات در منطقه منا و بازماندگان آنهاست که روز جمعه ۱۰ مرداد ساعت ۱۹:۴۵ از رادیو ایران پخش می‌شود.

سال‌هاست که اخباری چون آتش سوزی در منا، انسداد در تونل‌های متصل کننده منا به مکه، شیوع انواع بیماری‌ها بین حجاج، خسارت سیل در مکه و… به گوش می‌رسد. در مراسم سال ۱۳۹۴ هم با ۲ واقعه فاجعه بار، سقوط دکل جرثقیل سنگین ساختمانی و انسداد در مسیر رمی جمرات به شهادت رسیدن هزاران حاجی و ناتمام ماندن حج آسیب دیدگان یا انجام نیابتی آن برای برخی مجروحان و عزادار شدن جهان اسلام انجامید؛ فجایعی که در نوع خود بی‌نظیر بود و یک رکورد تاریخی برای اثبات بی کفایتی آل سعود به ثبت رساند.

«روایت آن ۴۶۵ نفر» مستندی از شاهدان عینی و خانواده شهدای مناست که روز جمعه مرداد ۱۰ به تهیه کنندگی شهاب نادری و اجرای کیوان همتی از رادیو ایران پخش می‌شود.

مطالب پربیننده
آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب