امروز: سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ [2020/08/11]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 48444 تاریخ انتشار: پنج شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۹:۲۹:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

دونالد ترامپ مطرح کرد؛

رأی‌گیری پستی سراسری انتخابات 2020 آمریکا غیردقیق‌ترین و متقلبانه‌ترین انتخابات در تاریخ خواهد بود

خبرایران : این نخستین بار است که ترامپ پیشنهاد تعویق انتخابات را مطرح می‌کند؛ آن هم در شرایطی که در نظرسنجی‌های انتخاباتی 10 درصد از «جو بایدن» عقب است.
رأی‌گیری پستی سراسری انتخابات 2020 آمریکا غیردقیق‌ترین و متقلبانه‌ترین انتخابات در تاریخ خواهد بود

به گزارش خبرایران، ترامپ در توییتی که بوی درخواست تعویق انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا از آن می‌آید، نوشت: با رأی‌گیری سراسری به صورت پستی (نه رأی‌گیری غیابی که کار خوبی است)، انتخابات 2020 غیردقیق‌ترین و متقلبانه‌ترین انتخابات در تاریخ خواهد بود و به مایه خجالت برای ایالات متحده بدل خواهد شد. آیا بهتر نیست که انتخابات را تا زمانی که مردم بتوانند به نحوی مناسب و دقیق و امن رأی بدهند، به تعویق بیندازیم؟؟؟

این نخستین بار است که ترامپ به صراحت پیشنهاد تعویق انتخابات امسال را مطرح کرده  و این ایده در شرایطی مطرح شده که بر اساس نظر سنجی‌های هفته‌های گذشته فاصله او با "جو بایدن" رقیب انتخاباتی‌اش روز به روز بیشتر شده و به بیش از 10 درصد رسیده است.

عملکرد ترامپ در مواجهه با بحران کرونا از سویی و اعتراضات ضدنژادپرستی در 2 ماه گذشته از سوی دیگر دو عاملی بوده‌اند که محبوبیت ترامپ را در افکار عمومی آمریکا به فرسایش و چالش کشیده‌اند.

ترامپ پیشتر نیز بارها در توییت‌ها و اظهارنظرهایی با رای گیری پُستی مخالفت کرده و این کار را سبب تقلب گسترده در نتیجه انتخابات دانسته است.

جو بایدن رقیب ترامپ پیشتر درباره احتمال عدم پذیرش شکست انتخابات از سوی ترامپ هشدار داده‌ است. بایدن گفته مطمئن است در صورتی که ترامپ شکست را نپذیرد فرماندهان قوای مسلح آمریکا او را به بیرون کاخ سفید هدایت خواهند کرد.

برگزاری انتخابات در شرایط همه‌گیری ویروس کرونا چالش بزرگی است که دولت ایالات متحده آمریکا و دو حزب اصلی این کشور باید برای آن راه چاره‌ای پیدا کنند.

رای‌گیری پُستی یکی از روش‌هایی است که می‌تواند بر این چالش فائق آید؛ اما ترامپ با هشدارها و انتقادات خود درباره این شیوه رای‌گیری مسیر توافق و اجماع دو حزب اصلی آمریکا درباره نحوه برگزاری انتخابات آبان ماه امسال را دشوار کرده است.

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب