امروز: شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ [2021/01/16]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 48347 تاریخ انتشار: دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۴:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

از سوی گروه فرهنگی بات؛

کتاب «نقاشان زن ایران» منتشر می‌شود

خبرایران : کتاب «نقاشان زن ایران» به عنوان یک منبع پژوهشی و کتاب مرجع به زبان انگلیسی منتشر می‌شود.
کتاب «نقاشان زن ایران» منتشر می‌شود

به گزارش خبرایران از روابط عمومی گروه فرهنگی بات، کتاب "نقاشان زن ایران" از نخستین پروژه از مجموعه کتاب هنرمندان ایران در دو جلد به عنوان یک کتاب مرجع و پژوهشی به زبان انگلیسی منتشر می‌شود.

این کتاب با هدف معرفی نقاشان زن معاصرایران و ایجاد بستر برای حضور آنها در رویدادهای بین‌المللی و نمایشگاهی در خارج از کشور گردآوری و منتشر خواهد شد.

براساس این گزارش جلد اول این کتاب یک منبع پژوهشی است که به تاریخ و تبارشناسی هنر نقاشی در ایران و همچنین بررسی زنان ممتاز نقاشی معاصر ایران می‌پردازد. در این جلد همچنین یکصد نقاش زن ایران به جامعه بین‌المللی معرفی خواهند شد.

گزارش می افزاید : جلد دوم مجموعه "نقاشان زن ایران"  مرجع به بیوگرافی اجمالی زنان نقاش حرفه‌ای معاصر ایران اختصاص یافته است وبه عنوان  یک بانک اطلاعاتی از هنرمندان زن فعال در عرصه هنر نقاشی به شمارمی رود. در این اثر تحقیقی ۱۲۰۰ هنرمند فعال و تاثیرگذار شناسایی شده‌اند تا شرایط معرفی آنها در عرصه‌های بین‌المللی نقاشی فراهم شود.

کتاب "نقاشان زن ایران" به دلیل پتانسیل بالای آثارهنرمندان زن ایرانی با هدف شناساندن آنها به جامعه جهانی و فضاهای نمایشگاهی بین‌المللی توسط موسسه فرهنگی "بات" گردآوری و توسط انتشاراتی در کانادا نشر و عرضه خواهد شد.

گروه فرهنگی "بات" که یک گروه انتشاراتی متشکل از سه ناشر خصوصی ایرانی و یک ناشر خصوصی کانادایی است قصد دارد زمینه معرفی هنرمندان ایرانی را تحت سری محموعه هایی با عنوان هنرمندان ایرانی در عرصه بین‌المللی را فراهم و بستر برگزاری نمایشگاه‌ها ، ارتباط و اقتصاد آثار مختلف هنرمندان ایرانی را در خارج از کشور ایجاد کند.

کتاب "نقاشان زن ایران" و دیگر سری از مجموعه کتاب ها هنرمندان ایران فقط به زبان انگلیسی بوده و طبق استاندارهای نشر جهان اوایل سال 2021 در کانادا و اروپا منتشر خواهد شد.

تولید این کتاب در حال حاضر در مرحله تحقیق و گردآوری و ثبت نام از هنرمندان نقاش  است. هنرمندان جهت آگاهی از حضور در کتاب و ثبت نام می توانند به سایتwww.baatart.com    مراجعه نمایند

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب