امروز: یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ [2020/08/09]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 47561 تاریخ انتشار: شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۵:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

سخنی با فعالان رسانه به بهانه روز قلم / از قلم می‌توان براي توسعه فرهنگ قرض‌الحسنه به‌عنوان امري خدپسند استفاده کرد

خبرایران: «قلم و آنچه می‌نگارد»، آن‌قدر مقدس بوده که خدا به آن سوگند یاد کند. از این ابزار مقدس می‌توان براي توسعه فرهنگ قرض‌الحسنه به‌عنوان امري خدپسند استفاده کرد.
سخنی با فعالان رسانه به بهانه روز قلم / از قلم می‌توان براي توسعه فرهنگ قرض‌الحسنه به‌عنوان امري خدپسند استفاده کرد

به گزارش خبرایران از روابط عمومی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، دکتر مرتضی اکبری، مديرعامل اين بانک در يادداشتي اظهار كرد: ۱۴ تير ماه در تقويم رسمي كشور به‌عنوان روز قلم نام‌گذاري شده است. اين باعث مي‌شود به ياد افراد و اقشاري بيفتيم كه كارشان نگاشتن كلام است. كساني كه آگاهي مي‌بخشند و حتي بخشي از نگرش و افكار ما را شكل مي‌دهند. خبرنگاران و فعالان رسانه يكي از اين اقشار هستند و به همين مناسبت اين روز را به تمام آن‌ها تبريك عرض مي‌كنم. اميدوارم قلم‌هايتان همواره بر مدار حق و انصاف بگردد.

علاوه بر اطلاع‌رسانی، یکی از کارکردهای رسانه، ترويج است. رسانه‌هاي ارتباط جمعي مي‌توانند با تبيين و تشريح يک مفهوم يا پديده، اذهان مردم را نسبت به آن آگاه كرده و در گام بعد يك نگرش جمعي را نسبت به آن شكل دهند.

بر همین اساس، خبرنگاران و فعالان رسانه می‌توانند با تبیین مفهوم قرض‌الحسنه و وام‌هايي که بانک‌هاي کشور بر مبناي اين عقد پرداخت مي‌کنند، مردم را نسبت به قرض‌الحسنه و مزاياي آن آگاه كنند. گزارش‌ها و مطالبي كه درباره قرض‌الحسنه در رسانه‌ها منتشر مي‌شود، اين كاركرد را خواهد داشت.

مجموعه نظام بانکی و به‌طور مشخص بانک‌های قرض‌الحسنه کشور وام‌های مختلفی را بر مبناي عقد قرض‌الحسنه ارائه مي‌کنند كه مي‌تواند نيازهاي اقشار مختلف را برطرف كند. اين وام‌ها عمدتاً با استقبال خوبي هم مواجه شده‌اند و تقاضاي زيادي براي آن وجود دارد. با اين حال هنوز برخي اقشار مردم نسبت به وام‌هاي قرض‌الحسنه، سازوكار دريافت آن‌ها، تفاوت آن‌ها با ساير تسهيلات بانكي و... آشنايي كافي را ندارند. خوب است فعالان عزيز رسانه‌اي بيش از پيش نسبت به توليد و انتشار مطالبي با اين مضمون اقدام كنند.

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب