امروز: یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ [2020/08/09]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 47531 تاریخ انتشار: شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۳:۸:۱۰ قبل از ظهر نسخه چاپی

فرناندو ردوندو ، جادوگری که در قلب هواداران فوتبال جاودانه شد

خبرایران : فرناندو ردوندو،متولد 6 ژوئن 1969 در بوینس آیرس آرژانتین می باشد.ردوندو در آکادمی‌ای رشد یافت که بزرگترین ستاره اش مارادونا بود و تمامی پسر بچه های هم سن و سال ردوندو خود را در قامت مارادونا می دیدند اما ردوندو الگویش ریکاردو بوچینی بود.
فرناندو ردوندو ، جادوگری که در قلب هواداران فوتبال جاودانه شد
فرناندو ردوندو متولد 6 ژوئن 1969 در بوینس آیرس آرژانتین می باشد.ردوندو در آکادمی‌ای رشد یافت که بزرگترین ستاره اش مارادونا بود و تمامی پسر بچه های هم سن و سال ردوندو خود را در قامت مارادونا میدیدند اما ردوندو الگویش ریکاردو بوچینی بود.
 
ردوندو در سن 15 سالگی برای اولین بار برای تیم  آرژانتین یوس به میدان رفت و همانند دیگو تا 20 سالگی انتظار کشید تا راهی اروپا شود.او به تیم تنریف اسپانیا پیوست و آنجا نقطه شروع اوج فرناندو بود،او در آنجا با خورخه والدانو اسطوره فوتبال آرژانتین آشنا شد و همین سبب شد  تا فصل1994 با پیراهن سفید مادریدی ها بازی کند.
والدانو در فصل دوم هدایت رئال مادرید موفق نبود و جای خود با به کاپلو داد.
 
زیبایی بازی او کاپلو را متعجب کرده بود و اوج هنرنمایی او در بازی با بیانکونری بود،جایی که ادگار داویدز،دشام و زیدان در مقابل ردوندو هیچ کار نتوانستند انجام بدهند.
 
آرژانتینی ها دو سبک بازی دارند،بیلاردیستاس و منوتیستاس،یکی قسمت خشن فوتبال آرژانتین میباشد و دیگری قسمت تکنیکی و تاکتیکی فوتبال آرژانتین...
ردوندو سال 1990 پیشنهاد بیلاردو را رد کرد و حاضر به پوشیدن لباس آلبی سلسته نشد و 4 سال بعد با آرژانتین همراه شد ولی اعتیاد مارادونا آرزوی او را برباد داد؛1998 وقتی پاسارلا هدایت آرژانتین را برعهده گرفت قانون منع داشتن مو  های بلند را وضع کرد و ردوندو حاضر نشد موهای خودش رو از دست بدهد و در نهایت همان سال آرژانتین در جام جهانی حذف شد و ردوندو با لوس بلانکوس قهرمان UCL...
 
مادریدی ها برای رسیدن به UCL فصل2000-01 تنها یک راه داشتند و آن هم قهرمانی در جام باشگاه‌ها بود.
 
بازی رفت برای مادریدی ها و قرمز ها هیچ سودی نداشت و توپی از خط دروازه رد نشد، در بازی برگشت،تئاتر رویا تبدیل به مکانی برای هنرنمایی ردوندو شد،دریبل ها و حرکت های تکنیکی فرناندو به گونه بود که فرگوسن در کنفرانس خبری اذعان داشت که در این فکر بوده که ردوندو توپ را شاید سحر و جادو کرده که از استوک های مشکی رنگش جدا نمیشود.
 
در ادامه شاگردان توشاک برای قهرمان شدن بایرن مونیخ را از سد مسیر خود برداشت و بازی فینال را با نتیجه ۳-۰ به پایان رساند.
 
 
ردوندو شاید وقتی برای رائول در زمین منچستر گل می ساخت به این فکر نمیکرد که تقریبا آخرین روز های خودش را با پیراهن رئال سپری میکند ولی انتخابات باشگاه آغاز شد،ردوندو حامی سانز بود،درست در مقابل فلورنتینو پرز...
 
پرز پرونده کهکشانی ها را با انتقال فیگو از کاتالونیا به پایتخت کلید زد اما برای اینکار ردوندو را فدایی خصومت خود با سانز کرد.تیفوسی های مادریدی از این حرکت پرز استقبال نکردند ولی اتفاقی بود که افتاده بود و با ۱۷ میلیون یورو بالاخره راهی سن سیرو شد.
 
۴ سال در میلان حضور داشت اما فقط ۱۶ بار برای روسونری به زمین رفت،او بدلیل مصدومیت بنابر خواسته خودش حقوقش را قطع کرد و این بود روایت زندگی شاهزاده‌ای که در آخر ۲ لالبگا و ۲ لیگ قهرمانان با مادرید را کسب کرد و یک بار هم با پیراهن قرمز و مشکی جام گوش دراز را لمس کرد ولی درنهایت ردوندو و هوش بالا او در قلب طرفداران فوتبال نهادینه شد و این روز ها از او بعنوان اسطوره میشود یاد برد.
 
یاسین معصومی
مطالب پربیننده
آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب