امروز: یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ [2020/08/09]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 47494 تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۲:۵۹:۱۰ قبل از ظهر نسخه چاپی

کالاصنعتی، عرضه کننده بهرتین موتور پمپ روبین ژاپن

خبرایران: موتور پمپ یکی از لوازم پرمصرف صنعتی خصوصاً در شمال و جنوب کشور است. موتور پمپ بنزینی و موتور پمپ نفتی بنزینی از جمله پمپ‌های پرمصرف است.
کالاصنعتی، عرضه کننده بهرتین موتور پمپ روبین ژاپن

به گزارش خبرایران، بنابر اعلام کالاصنعتی، موتور پمپ روبین ژاپن جزء بهترین موتور پمپ‌ها در جهان است و در ایران هم بسیار مشهور است و نمونه‌های مشابه چینی هم دارد که باید توجه داشت که کالای اصلی را خریداری بفرمایید.

موتور پمپ‌ها از دو قسمت پمپ  و موتور طراحی و  تولید می‌شوند این دو قسمت توسط یک شاسی به یکدیگر متصل می‌شوند،  تا به‌راحتی بتوانید موتور پمپ را جابه‌جا کنید. عملکرد پمپ بر این اساس که  انرژی مکانیکی را از یک موتور یا یک منبع خارجی دریافت می‌کنند و این انرژی دریافتی را به سیال منقل می‌کند و سبب افزایش فشار سیال خروجی از پمپ می‌شود، وظیفه موتور تأمین انرژی پمپ است.

اصولاً موتور پمپ ها به ۳ دسته کلی تقسیم می‌شوند، دسته اول موتور پمپ های بنزینی که با بنزین کار می‌کنند، دسته دوم موتور پمپ های دیزلی است که با گازوئیل کار می‌کنند و دسته سوم موتور پمپ‌های نفت و بنزینی می‌باشند که با بنزین راه‌اندازی می‌شوند و با نفت کار می‌کنند، پرمصرف‌ترین موتور پمپ‌ها در ایران دسته اول (موتور پمپ های بنزینی) و دسته سوم (موتورپمپ نفتی بنزینی) می‌باشند که در شمال کشور بیشترین مصرف و کاربرد را دارند. یکی از بهترین موتور پمپ‌ها در جهان موتور پمپ روبین سوبار ژاپن است که از نظر کیفیت بسیار بالاست بدیهی است زمانی  که محصولی در بازار می‌درخشد تولیدکنندگان در صدد برمی‌آیند تا از آن محصول تولید کنند، برای آشنای بیشتر با موتور پمپ روبین سوبار ژاپن اصلی با تقلبی مقاله زیر را مطالعه کنید:

تشخیص اصلی بودن موتور پمپ روبین ژاپن

علاوه بر برند معتبر موتور پمپ روبین سوبار ژاپن برندهای دیگر نیز موجود است از جمله:

موتور پمپ لئو LEO، موتور پمپ روبین کوشین چین، موتور پمپ جاینگ دانگ چین 

موتور پمپ ها برای مناطقی که برق وجود ندارد یا دسترسی به برق سخت است بهترین گزینه می باشند زیرا که با سوخت‌های  فسیلی کار می‌کنند، موتور پمپ‌ها را اصولاً در ارتفاع ۶ متری از منبع آب قرار می‌دهند زیرا از دسته پمپ‌های می‌باشند که با سوخت فسیلی کار می‌کنند و توانایی پمپاژ آب تا ارتفاع ۳۰ متری را دارند. اگر از موتور پمپ برای انتقال حجم آب زیادی استفاد می‌کنید سعی کنید بیشتر از ۳ ساعت مداوم اینکار رو انجام ندهید زیرا سبب کاهش طول عمر موتور پمپ می‌شود برای افزایش طول عمر موتور پمپ‌ها زمان کارکردشان را به ۲ الی ۳ ساعت محدوده کنید.
علاوه بر برند معتبر  موتور پمپ روبین  سوبار ژاپن برندهای دیگر نیز موجود است از جمله: موتور پمپ لئو LEO، موتور پمپ روبین کوشین چین، موتور پمپ جاینگ دانگ چین که هر کدام دارای خصوصیات فیزیکی و عملکردی خاصی می‌باشند.

اصولاً جنس موتور پمپ ها از آلومینیوم می باشد  به علت اینکه آلومینیوم نسبت به دیگر فلزات سبک تر بوده و چون موتور پمپ ها باید قابل حمل باشند و به‌راحتی انتقال پیدا کنند جنس بدنه پمپ و جنس بدنه موتور را از آلومینیوم تولید می‌کنند. جنس مکانیکال سیل موتور پمپ ها از کربن / سرامیک است، جنس ورودی و خروجی آلومینیوم می باشد، قطر دهانه ورودی و خروجی موتور پمپ از ۱ تا ۶ اینچ متغییر است موتور پمپ ها اصولاً ۴ زمانه و دارای خنک کننده با هوا می‌باشند توان موتور پمپ ها بستگی به کاربردشان متغییر است.

کاربردها

در مزارع کشاورزی و باغی که دسترسی به برق آسان نیست و به سختی می‌توانید آب را تهیه کنید موتور پمپ ها بهترین گزینه می‌باشند، البته به دلیل گران بودن بنزین می‌توانید از موتور پمپ‌های دیزلی استفاده کنید. می‌توانید برای کشیدن آب از چاه‌ها و استخرها  حداکثر تا عمق ۸ متر برای تهیه آب از موتور پمپ‌ها استفاده کنید، اگر نیاز به استخراج آب از اعماق بیشتر داشته باشید می‌توانید به کمک یک کفکش اینکار را انجام دهید زیرا موتور پمپ‌ها نهایتا ۸ متر مکش دارند  کفکش برقی و اگر نیاز به پمپاژ سیالات با ذرات جامد معلق داشته باشید لجنکش پیشنهاد می‌شود که برای فاضلاب صنعتی و خانگی مناسب است.

بیشتر بخوانید: کفکش و لجنکش
 

شرکت روبین ژاپن تولید کننده انواع موتور پمپ آب، موتور برق یا ژنراتور، موتور پمپ بنزینی و موتور پمپ بنزینی نفتی است. البته مجموعه کارخانجات سوبارو در ژاپن محصولات زیادی دارند که این محصولاتی که ذکر شد بخش پرطرفدار آن در ایران است. موتورپمپ روبین ژاپن در ایران بسیار پر طرفدار است. خصوصاً موتور پمپ زرد رنگ روبین که به موتور پمپ بنزینی نفتی شهرت دارد در شمال ایران بسیار پر کاربرد است. موتور پمپ روبین کوشین یک برند چینی است که میتواند جایگزین موتور پمپ روبین سوبارو ژاپنی شود؛ اما باید توجه داشت که به لحاظ کیفیت این دو برند بسیار متفاوت است.

کالا صنعتی بزرگترین فروشگاه اینترنتی موتور پمپ به شمار می‌رود که روی بیش از ۱۰ برند معتبر در ایران کار کرده و همواره بهترین پیشنهاد را ارائه می‌دهد. اگر به دنبال مشاوره رایگان برای خرید موتور پمپ‌ها هستید، کالا صنعتی یکی از بهترین گزینه‌ها به شمار می‌رود.

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب