امروز: یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ [2020/07/05]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 47372 تاریخ انتشار: یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۳:۲۰:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

علی بهادری جهرمی درنشست خبری اعلام کرد؛

مردم در سامانه قانون بان با وظایف قانونی دستگاه های مختلف آگاه می شوند/ با فعالسازی دادگاههای الکترونیکی وکلا می توانند تمامی نیازهای خود را مرتفع کنند

رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه گفت: در سامانه قانون بان که به تازگی رونمایی شد تکالیف قانونی بخش های مختلف در این سامانه بارگذاری و به روز رسانی می‌شود تا مردم نسبت به وظایف قانونی دستگاه های مختلف آگاه شوند.
مردم در سامانه قانون بان با وظایف قانونی دستگاه های مختلف آگاه می شوند/ با فعالسازی دادگاههای الکترونیکی وکلا می توانند تمامی نیازهای خود را مرتفع کنند

به گزارش خبرنگار خبرایران، نشست خبری «مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه »  بعدازظهرامروزیکشنبه 8  تیرماه 1399  با حضور«علی بهادری جهرمی» رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه  واصحاب رسانه  برگزار ودراین نشست خبری«علی بهادری جهرمی» رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه اظهارداشت: با هر سختی بود موفق شدیم فرآیند برگزاری آزمون سال ۹۸ را به پایان برسانیم و برگزاری این آزمون به دو دلیل سخت بود.

وی تصریح کرد: دلیل اول این بود که باید این آزمون به صورت ملی، سراسری و همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شد و دوم اینکه باید برای برقراری عدالت، از پذیرفته شدگان اولیه مصاحبه به عمل می‌آمد.

رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه ادامه داد: در مرحله مصاحبه این آزمون از ۱۰ هزار و ۲۱۰ نفر توسط ۴۵۵ نفر از اساتید، قضات عالی رتبه و وکلای باسابقه مصاحبه به عمل آمد.

وی ابرازداشت: تمام مصاحبه‌ها به صورت الکترونیکی برگزار شد و حتی یک برگ کاغذ در فرایند برگزاری مصاحبه‌ها تولید نشد و تا پایان تیرماه کارنامه کلی آزمون هم در اختیار ممتحنین قرار خواهد گرفت؛ نتایج مراحل مختلف این آزمون برای آنها پیامک شده است و تاکنون بیش از ۵ هزار نفر در این آزمون قبول شده‌اند و بازه زمانی برای اعتراض آزمون‌دهندگان در نظر گرفته می‌شود.

رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیهدر مورد اعتراضات صورت گرفته به آزمون سال ۹۸ گفت: علت اعتراضات به آزمون این بود که ما بلافاصله پرسشنامه و مدت زمانی بعد پاسخ تشریحی را منتشر کردیم و آزمون دهندگان تصور کردند پاسخنامه را به شکلی دیگر پر کردند که موضوع به شکلی مناسب بررسی شد و اختلافی را در نتایج شاهد نبودیم.

بهادری جهرمی اضافه کرد: در خصوص کارشناسان رسمی، بیش از ۶۰ هزار نفر برای رقابت در ۶۰ رشته در آزمون کارشناسان رسمی ثبت نام کردند، اگر سازمان سنجش موافقت کند ممکن است مهلت تمدید شود و آزمون در ۲۰ شهریور ۹۹ برگزار می‌شود البته این آزمون کارشناسی سال ۹۸ است که امسال برگزار می‌شود.

وی در ارتباط با آزمون مشاوران خانواده گفت:  ثبت نام آزمون مشاوران خانواده یک ماه پیش انجام شد. ۴۰۰۰ نفر ثبت نام کردند. ما سعی می‌کنیم با استفاده از امکانات آیین‌نامه شرایط ثبت نام را تسهیل کنیم و سن ثبت نام را از ۳۵ سال به ۳۰ سال کاهش دهیم.

رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه گفت: در سامانه قانون بان که به تازگی رونمایی شد تکالیف قانونی بخش های مختلف در این سامانه بارگذاری و به روز رسانی می‌شود تا مردم نسبت به وظایف قانونی دستگاه های مختلف آگاه شوند.

وی با اشاره به کارشناس رسمی که اخیرا در پرونده اقتصادی نام برده شده و تخلف کرده گفت: هر شهروندی در هر جایگاهی می تواند مرتکب تخلف شود و کارشناس رسمی دادگستری که در پرونده های قضایی اخیر نام برده شده از سال ۹۵ نسبت به تمدید پروانه کارشناسی خود اقدام نکرده و بلافاصله بعد از صدور کیفرخواست پروانه نامبرده تعلیق شده است.

بهادری جهرمی در مورد تفاهم نامه امضا شده با آموزش و پرورش و خدمات حقوقی ارائه شده به معلمان و خدمات مرکز وکلا در شرایط کرونا گفت: با فعالسازی دادگاههای الکترونیکی و دسترسی های وکلای مرکز به سامانه مربوطه صد درصدی شد و وکلا می توانند در حال حاضر تمامی نیازهای خود را در بستر سامانه مرتفع کنند و ما هم آموزش های مربوطه به این سامانه را تهیه کرده و بارگذاری کرده ایم.

وی افزود: کمیسیون توسعه خدمات حقوقی ما برای حل نیاز کارکنان دستگاه های مختلف از جمله وزارت کار و آموزش و پرورش به وکیل یا کارشناسی تفاهم نامه ای امضا کرده است تا مطابق نرخ تعرفه وکالت و حتی با تخفیف نسبت به این نرم نامه خدمات به این کارکنان ارائه شود و چون به تناسب مخاطبان دستگاههای عمومی، گستردگی کار بالاست ما این برنامه را کاملا در فضای وب پیش خواهیم برد.

مطالب پربیننده
آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب