امروز: سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ [2020/02/18]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 44482 تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۷:۱۰ قبل از ظهر نسخه چاپی

علی عابدی در گفتگو با خبرایران اعلام کرد؛

قیچی طلایی به بهترین آرایشگر ایران اهدا می شود/ تیم ملی آرایشگری برای رقابت در سطح بین المللی تشکیل می دهیم/ نهادینه کردن هنرآرایشگری درجامعه هدف ماست / آرایشگری 8 هزارمیلیاد تومان درسال گردش مالی دارد

دبیربرگزاری هفتمین جشنواره مسابقات مهارت آرایشگران برتر کشور(قیچی طلایی) گفت: هدف ما نهادینه کردن هنرآرایشگری درجامعه است، همه آرایشگری را به عنوان یک نوع کار خدماتی می شناسند. درحالی که هنرآرایشگری در چهره هر فرد تاثیر گذار بوده و ایجاد شفافت ، شادی و زیبایی می کند.
قیچی طلایی به بهترین آرایشگر ایران اهدا می شود/ تیم ملی آرایشگری برای رقابت در سطح بین المللی تشکیل می دهیم/ نهادینه کردن هنرآرایشگری درجامعه هدف ماست / آرایشگری 8 هزارمیلیاد تومان درسال گردش مالی دارد

علی عابدی دبیربرگزاری هفتمین جشنواره مسابقات مهارت آرایشگران برتر کشور(قیچی طلایی) و بنیانگذار مسابقات آرایشگری و گریم درایران  درگفتگو با خبرنگارخبرایران اظهارداشت: به مناسبت ایام خجسته دهه فجر و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، هفتمین جشنواره مسابقات مهارت آرایشگران برتر کشور (قیچی طلایی) از روز یکشنبه 13 تا 14 بهمن ماه 1398 درمجتمع سنجش و ارزشیابی مهارت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران برگزار می گردد.

عابدی تصریح کرد: این مسابقات هرساله به مناسبت پیروزی انقلاب اسلامی برگزارمی شود ، امسال نیزهفتمین دوره این مسابقات با حضور 20 استان کشورمان به شکل تیمی برگزارمی گردد.برای شرکت دراین جشنواره هیچ محدودیتی وجود نداشت. بیشترین شرکت کنندگان ما استانهای تهران گیلان و مازندان حضور داشتند و هنرشان توسط داوران و مربیان کاربلد و حرفه ای مورد داوری قرارگرفت.

وی ادامه داد: امسال از20 استان کشورمان درحدود 100 آرایشگر درجه یک شرکت کردند. مسابقه در 2 مرحله استانی وکشوری برگزارشد. درمرحله استانی آرایشگران استان با یکدیگربه رقابت پرداختند و ازهراستان 2  نفربا اهدای لوح تقدیر، تندیس و هدیه برگزیده و به مرحله فینال رسیدند.

بنیانگذارمسابقات آرایشگری و گریم درایران تاکید کرد: درمرحله فینال نفرات اول تا سوم تقدیر و حکم قهرمانی گرفتند. همچنین نفراول این مسابقات برگزیده و قیچی طلایی را دریافت کرد.

وی افزود: برای اولین بارامسال مسابقات افراد زیر ۱۷ سال نیز جهت رقابت برگزار و برگزیدگان این بخش نیزانتخاب و ازبین این افراد نیز2 نفر فینالیست برای مسابقات کشوری انتخاب شدند.

عابدی درخصوص هدف ازبرگزاری این مسابقات ابرازداشت:هدف ما ازبرگزاراین مسابقات گرامیداشت دهه فجر، تبادل اطلاعات بین آرایشگران، ارتقا مهارت آرایشگران، تجلیل از آرایشگران برترکشور و نهادیه کردن هنر آرایشگری در جامعه بوده است.

وی خاطرنشان کرد: آرایشگری به عنوان یک هنر از اهمیت بالایی برخوردار است. تا جایی که درحوزه کار آفرینی نقش کلیدی و مهمی را ایفا می کند. یک فرد بیکاربا کمترین هزینه می تواند در عرض 3 ماه این حرفه را یاد گرفته و با اخذ گواهی نامه از آموزشگاه فنی و حرفه ای کشوربرای خودش حرفه آرایشگری را انتخاب کند. اگر سرمایه ای داشته باشد ، آرایشگاه خودش را تاسیس خواهد کرد و اگر هم سرمایه نداشته باشد، برای دیگران دراین حرفه کار وکسب درآمد می کند. به عنوان مثال ما دانشجویانی در خارج از کشور داریم که این حرفه را آموخته اند. تاجایی که صبح ها در کلاس درس حاظر می شوند و بعدازظهرها نیمه وقت با این حرفه کسب درآمد می کنند. در کشورمان نیزدانشجویانی هستند که در تهران صبح ها سر کلاس درس هستند و بعدازظهر با یاد گیری حرفه آرایشگری به کسب درآمد در تهران می پردازند.

عابدی ادامه داد: آرایشگری نیاز به سرمایه یا تجهیزات آنچنانی ندارد وعلاوه برکار آفرینی با زیبایی و روح و روان آدم ها سروکار دارد. یک فرد هرجای دنیا حضور داشته باشد می تواند این هنر را انجام داده و برای خودش کسب درآمد کند. ازآنجایی که آرایشگری با فکر و روح آدم ها سر وکار دارد وهنرخلق زیبایی است ، این هنر نقش موثری درآرامش و سلامت جامعه ایفا می کند.

وی با اشاره به گردش مالی 8 هزارمیلیارد تومانی حرفه آرایشگری درکشورعنوان داشت: حرفه و شغل آرایشگری درسال ۸ هزار میلیارد تومانی گردش مالی دارد، بنابراین با پرورش و آموزش جوانان علاقه مند دراین حرفه می توان ازاین گردش مالی در جهت کارآفرینی واشتغال پایدار استفاده کرد.

عابدی یادآورشد: درتمامی استانها آموزشگاه های فنی و حرفه ای برای آموزش  جوانان علاقه مند وجود دارد. درتهران نیز با کیفیت  بالا این آموزشگاههای وجود دارند. درشهرستانها نیز دانشگاهیان می توانند در زمان اوقات فراغت دست به اشتغال زایی بزنند. 70 آموزشگاه در سطح کشوربرای آموزش آرایشگری وجود دارد و تلاش می کنیم درسطح استانها نیز این جشنواره را برای کشف استعدادهای جدید برگزارکنیم.  

وی اضافه کرد: هدف مهم دیگرما از برگزاری این جشنواره تشکیل تیم ملی آرایشگری برای حضوردرمسابقات بین المللی است. با تشکیل این تیم ما می توانیم با کشورهای جهان به رقابت بپردازیم.     

دبیربرگزاری هفتمین جشنواره مسابقات مهارت آرایشگران برتر کشور(قیچی طلایی) درپایان سخنان خود گفت: هدف ما این است که هنرآرایشگری را درجامعه نهادیه کنیم، چراکه همه آرایشگری را به عنوان یک نوع کار خدمانی می شناسند. درحالی که هنرآرایشگری در چهره هر فرد تاثیر گذار بوده و ایجاد شفافت ، شادی و زیبایی می کند. خداوند نیز جهان را زیبا خلق کرده و زیبایی را دوست دارد.

 

مطالب پربیننده
آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب