امروز: شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ [2020/01/18]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 44158 تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ ساعت ۵:۱۹:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد؛

واردات گوشت گوسفند انجام نمی شود/ استاندارد شدن الک خرید تضمینی گندم برای ارتقای کیفیت آن صورت گرفت

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: واردات گوشت با ارز نیمایی است و دولت انجام نمی‌دهد. واردات گوشت گوسفند تقریبا در حال توقف است و بازار متعادل بوده و واردات انجام نمی‌شود.
واردات گوشت گوسفند انجام نمی شود/ استاندارد شدن الک خرید تضمینی گندم برای ارتقای کیفیت آن صورت گرفت

عباس کشاورز سرپرست وزارت جهاد کشاورزی در حاشیه گردهمایی ملی مدیران ستادی و استانی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در پاسخ به این سوال که با استاندارد شدن الک خرید تضمینی گندم، از این به بعد شاهد وجود ضایعات در گندم خرید تضمینی نخواهیم بود؟ گفت: ضایعات مطرح شده قبلی هم وجود خارجی نداشت.

وی تصریح کرد: استاندارد شدن الک خرید تضمینی گندم برای ارتقای کیفیت آن صورت گرفت.

سرپرست وزارت جهادکشاورزی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه واردات بی‌رویه گوشت ممکن است دامداران را متضرر کند و چه برنامه‌ای برای آن دارید؟، ابرازداشت: بهار سال جاری و اواخر سال گذشته قیمت گوشت بالا رفت. دامداران برای سود بیشتر دام زنده گران خریداری و پروار کردند. مصادف با پرواربندی آنها، قیمت عرضه گوشت پایین آمد و آنها سعی کردند مدیریت کنند تا قیمت متعادل‌تر شود.

وی ادامه داد: در این زمینه در آخرین گزارشی که برای وزیر صمت فرستادم، پیشنهادم این است که برای ذخایر استراتژیک گوشت می‌توانیم از این خرید استفاده کنیم. در حقیقت با قیمت توافقی بین دامداران و تولیدکنندگان این موضوع را پیش ببریم. در آخرین دستور مشترکی که اشاره کردم قرار است که نماینده تشکل‌ها با همکاران ما و معاونت بازرگانی وزارت صمت، جلسه‌ای را سازمان حمایت داشته باشند تا سر قیمت توافق کنند و خرید داخلی شود.

کشاورز اضافه کرد: واردات گوشت با ارز نیمایی است و دولت انجام  نمی‌دهد. واردات گوشت گوسفند تقریبا در حال توقف است و بازار متعادل بوده و واردات انجام نمی‌شود.

مطالب پربیننده
آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب