امروز: دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ [2019/12/16]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 43399 تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۳:۴۰:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

با حضور رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها برگزار گردید؛

نشست خبری مکتب انقلاب اسلامی و اعلام برنامه‌های رونمایی از کتب دهگانه انقلاب اسلامی در دانشگاه‌های کشور/ مکتب انقلاب اسلامی و فرمایشات مقام معظم رهبری مورد توجه بسیاری از مجموعه‌های انقلابی و تشکل‌های دانشگاهی قرار گرفته است

نشست خبری مکتب انقلاب اسلامی و اعلام برنامه‌های رونمایی از کتب دهگانه انقلاب اسلامی در دانشگاه‌های کشور در ساختمان مرکزی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها برگزار گردید.
نشست خبری مکتب انقلاب اسلامی و اعلام برنامه‌های رونمایی از کتب دهگانه انقلاب اسلامی در دانشگاه‌های کشور/ مکتب انقلاب اسلامی و فرمایشات مقام معظم رهبری مورد توجه بسیاری از مجموعه‌های انقلابی و تشکل‌های دانشگاهی قرار گرفته است

به گزارش خبرنگارخبرایران، نشست خبری «مکتب انقلاب اسلامی و برنامه‌های رونمایی از کتب دهگانه انقلاب اسلامی دردانشگاه‌ها » امروز بعدازظهر دوشنبه ۱۱ آذرماه ۱۳۹۸ با حضور «حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی» رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ،«حجت‌الاسلام والمسلمین علی ثقفی» رئیس بنیاد فرهنگ و اندیشه انقلاب اسلامی و اصحاب در دفتر مرکزی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها برگزار دراین نشست خبری «حجت الاسلام مصطفی رستمی» رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها اظهارداشت:  ۱۲ آذر روز قانون اساسی جمهوری اسلامی است و در سال ۷۹ یعنی ۱۹ سال پیش مجموعه کارگزاران با مقام معظم رهبری دیدار داشتند که ایشان در آن دیدار به تدوین انقلاب اسلامی پرداختند و اشاراتی به پیروزی انقلاب اسلامی از نوع مردم‌سالاری و تاسیس نظام اسلامی و موانع و اصول فکری انقلاب اسلامی اشاره داشتند. مقام معظم رهبری در آن فرمایشات‌شان از کرامت انسانی آغاز و به اهداف انقلاب اسلامی و وظایف اصلی حکومت اشاره کردند.

وی افزود: مقام معظم رهبری در آن دیدار ۵ مرحله انقلاب اسلامی تا تمدن اسلامی را عنوان کردند که می‌توان به انقلاب اسلامی، تاسیس نظام اسلامی، شکل‌گیری دولت اسلامی، شکل‌گیری جامعه اسلامی و رسیدن به تمدن اسلامی اشاره کرد. در واقع ایشان نقشه راه انقلاب اسلامی و مکتب انقلاب اسلامی را تعریف کردند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد:‌ مکتب انقلاب اسلامی و فرمایشات مقام معظم رهبری مورد توجه بسیاری از مجموعه‌های انقلابی و گاهی تشکل‌های دانشگاهی قرار گرفته است، اما اظهار تاسف اینکه مورد توجه جریان عمومی کارگزاران انقلاب اسلامی قرار نگرفت. یعنی در دهه‌هایی به برخی از مقاطع به اهداف انقلاب اسلامی نزدیک و در برخی مقاطع دیگر از آن دور بودیم.

رستمی ادامه داد:‌ در دهه اول انقلاب علی‌رغم وجود مشکلات بسیار اما به اهداف انقلاب بسیار نزدیک بودیم. در دهه دوم به‌خاطر اجرای توسعه‌ای و اهداف تعیین شده از اهداف انقلاب دور بودیم چرا که در این مقطع توجه به قشر محروم و حمایت از مظلومان مورد کم‌توجهی قرار گرفته بود.

وی افزود: در سال ۷۹ ما نهضت بازگشت به مکتب انقلاب اسلامی را شاهد بودیم و در دهه ۸۰ بازگشت به شعارهای انقلاب در رویکرد دولت دیده شد. در اواخر دهه ۸۰ غفلت و بی‌توجهی به مبانی مکتب انقلاب اسلامی شد و با تلاطم‌های در حوزه انقلاب اسلامی با آنچه در عمل رخ می‌داد مواجهیم.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها افزود: ۱۰ جلد کتابی که قرار است روز چهارشنبه رونمایی کنیم حاصل تلاش همکارانمان در بنیاد فرهنگ و اندیشه انقلاب اسلامی است که این کتب روز چهارشنبه ۱۴ آذر ماه در یکی از دانشگاه‌ها رونمایی خواهد شد. اینها آثار ارزشمند و فاخری حول یک سخنرانی راهبردی و تبیین فرمایشات مقام معظم رهبری از مکتب انقلاب اسلامی است.

رستمی بیان کرد:‌ ما این هفته را هفته «مکتب انقلاب اسلامی» نامگذاری کرده‌ایم که امیدواریم بتوانیم پیشنهاد رسمی آن را به مجاری ذیربط و مسئولان ارائه دهیم تا به‌طور رسمی هفته مکتب انقلاب اسلامی در تقویم قرار گیرد.

وی افزود: در هفته مکتب انقلاب اسلامی شاهد برنامه‌هایی همچون بازخوانی سخنرانی، روایتگری تابلوها و اینفوگرافی خواهیم بود. امیدواریم بتوانیم برنامه‌های قابل توجهی را اجرا کنیم. به هر حال این عمل سرآغاز بازگشت جریان‌های فکری و اندیشه‌ای و مطالبه‌گری از دولت‌ها است. این برنامه‌ها به نوعی جنبه فکری و عملیاتی تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به مراسم روز ۱۶ آذر ماه گفت: ۱۶ آذر ماه «نه» بزرگ جریان دانشجویی به کودتاگران و عوامل آن که آمریکا و انگلیس هستند، خواهد بود. حتی در این فضا هم به مکتب انقلاب اسلامی توجه خواهیم داشت و با بازخوانی مکتب انقلاب اسلامی به اهداف ۱۶ آذر توجه داریم و به‌صورت جزئی‌تر در این روز موضوعات علمی و صنفی دانشجویان مورد توجه خواهد بود.

حجت الاسلام ثقفی : مکتب انقلاب اسلامی تبیین کننده مسائل جاری در جهت رفع معضلات فرهنگی ومعنوی جامعه خواهد بود

حجت الاسلام علی ثقفی، رئیس بنیاد فرهنگ واندیشه انقلاب اسلامی نیز در ادامه  این نشست خبری اظهارداشت :مکتب انقلاب اسلامی تبیین کننده مسائل جاری در جهت رفع معضلات فرهنگی ومعنوی جامعه خواهد بود.

وی ابرازداشت: مکتب انقلاب اسلامی ما را به اهداف می رساند و تعبیر و بیان فرمایشات مقام معظم رهبری به کارگزارن بین اسلام، معارف اسلام و طمع شیاطین عالم وشیطان بزرگی چون آمریکا است.جنگ امروز، جنگ مکتب الهی و بحث سلطه گری است.

ثقفی ابراز کرد: علاوه بر مراسم اصلی رونمایی؛ ۸۲سخنرانی در پیرامون این ۱۰ جلد کتاب و ۸۶ حلقه متن خوانی در خصوص ۱۲ آذر روایتگری و برگزارخواهد شد و پیش بینی می‌شود در خصوص روایتگری و متن خوانی این ۱۰ جلد تابلوهای ترسیم شده را به ۵۰ کانون در مراکز فرهنگی کشور برسانیم.

او با اشاره به اعلام آمادگی ۸ استان برای برنامه مکتب انقلاب اسلامی ادامه داد: در ۲۰ شهر استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، قزوین، زنجان، تهران، قم،گیلان و کرمان برنامه ها قطعی شده است.

ثقفی با اشاره به آمادگی ۸ استان گفت: پیش بینی شده در ۶۳ مرکز که شامل ۲۹ دانشگاه، ۱۹حوزه علمیه و ۲۵ مسجد و کانون فرهنگی هستند؛این برنامه ها اجرا شود البته این فعالیت ها به صورت آتش به اختیار انجام می شود.

رئیس بنیاد فرهنگ واندیشه انقلاب اسلامی ابراز کرد: تبیین مکتب انقلاب اسلامی در ۱۰ جلد با ۱۰ عنوان؛ فرآیند تحقق اهداف انقلاب اسلامی، تحول معنوی، تحول معرفتی ،انقلاب اسلامی، نظام اسلامی، دولت اسلامی، جامعه اسلامی، تمدن نوین اسلامی، اصول هدایت گری رهبری در ۳۰ سال و نهضت انتظار پس از رونمایی در ۱۴ آذر،برای عموم منتشر می شود.

وی در پایان سخنان خود گفت: پس از رونمایی وعرضه این ۱۰جلد کتاب و اعلام نتایج بازخوردی آن؛ قصد ترجمه این کتب به زبان های دیگر را داریم.

 

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب