امروز: دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ [2019/12/09]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 43356 تاریخ انتشار: شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱:۲۷:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

حمید کردبچه درنشست خبری اعلام کرد؛

بیست وششمین همایش بیمه وتوسعه برای نخستین باردر2 روزبرگزارمی شود/ برگزاری برنامه‌های ویژه‌ای برای طرح و بررسی موضوعات حرفه‌ای و فنی صنعت بیمه در قالب ۸ پنل حرفه‌ای / صنعت بیمه در سال رشدی ٨ درصدی داشته است

رییس پژوهشکده بیمه در نشست خبری گفت: برای اولین بار درهمایش سال جاری، برنامه‌های ویژه‌ای برای طرح و بررسی موضوعات حرفه‌ای و فنی صنعت بیمه در قالب ۸ پنل حرفه‌ای در بعدازظهر روز دوم همایش در نظر گرفته شده است.
بیست وششمین همایش بیمه وتوسعه برای نخستین باردر2 روزبرگزارمی شود/  برگزاری برنامه‌های ویژه‌ای برای طرح و بررسی موضوعات حرفه‌ای و فنی صنعت بیمه در قالب ۸ پنل حرفه‌ای / صنعت بیمه در سال رشدی ٨ درصدی داشته است

به گزارش خبرنگارخبرایران، نشست خبری «بیست و ششمین همایش ملی بیمه و توسعه، با موضوع افزایش ضریب نفوذ بیمه؛ چالش‌ها وراهکارها» صبح امروزشنبه 9 آذرماه 1398 با حضور« حمید کردبچه» رییس پژوهشکده بیمه و اصحاب رسانه در ساختمان مرکزی پژوهشکده بیمه برگزار ودراین نشست خبری « حمید کردبچه» رییس پژوهشکده بیمه اظهارداشت: بیست و ششمین همایش بیمه و توسعه برای نخستین بار در دو روز و روزهای ١٢ و ١٣ آذرماه در 2 بخش نشست‌های علمی و نشست‌های عمومی صنعت بیمه در برج میلاد تهران برگزار می شود.

رییس پژوهشکده بیمه تصریح کرد: نشست‌های علمی در روز 12 آذر ماه جاری ساعت ۸ الی ۱۶ در مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه الزهرا (س) وبا حضوررییس کل واعضای هیات عامل و مدیران بیمه مرکزی، دبیرکل و هیات رییسه سندیکای بیمه‌گران ایران، مدیران عامل و اعضای هیات مدیره شرکت‌های بیمه، روسای انجمن‌های صنعت بیمه، محققین و استادان پژوهشکده، صنعت بیمه و دانشگاه‌ها برگزار می‌شود.

وی عنوان داشت: در روزاول همایش، مجموع مطالعات و مقالات مورد تایید در کمیته علمی در قالب ۹ پنل تخصصی ارائه و بررسی خواهد شد. اعضای این پنل‌ها متشکل از اعضای هیات عامل بیمه مرکزی، مدیران و صاحبنظران صنعت بیمه، استادان و پژوهشگران دانشگاه و پژوهشکده بیمه هستند.

کردبچه خاطرنشان کرد:درروزنشست‌های علمی،پنل‌های تخصصی موضوعات «ضریب نفوذ بیمه، حقایق و واقعیت‌های آماری»، «نقش فرهنگ در ضریب نفوذ بیمه»، «نقش محرک‌های انگیزشی، بازاریابی و رضایت‌مندی مشتریان در ضریب نفوذ بیمه»، «نقش قیمت تمام شده، سیاست‌های قیمتی و خدمات پس ازفروش بر ضریب نفوذ بیمه»، «محصولات بیمه‌ای، نیازسنجی و انطباق محصولات بیمه‌ای با نیازهای مشتری- بیمه‌های اموال و مسئولیت»، «محصولات بیمه‌ای، نیازسنجی و انطباق محصولات بیمه‌ای با نیازهای مشتری- بیمه‌های اشخاص»، «نقش ساختار بازار و نهادها در ضریب نفوذ بیمه»، «نقش توسعه برون مرزی، ارتباطات بین‌المللی و رونق تولید در ضریب نفوذ بیمه»، «نقش فناوری اطلاعات در ضریب نفوذ بیمه» را بررسی خواهد کرد.

وی ابرازداشت: نشست‌های صنعت، در 13 آذر ماه، ساعت ۸ الی ۱۷:۳۰ در سالن همایش‌های برج میلاد برگزارو برنامه صبح همایش طبق روال سالانه در بخش اول به سخنرانی مقامات عالیرتبه و معرفی چهرۀ ماندگار سال ۱۳۹۸ صنعت بیمه اختصاص دارد و در بخش دوم گزارشی از حقایق آماری ضریب نفوذ بیمه ارائه خواهد شد.

رییس پژوهشکده بیمه ادامه داد: برای اولین بار درهمایش سال جاری، برنامه‌های ویژه‌ای برای طرح و بررسی موضوعات حرفه‌ای و فنی صنعت بیمه در قالب ۸ پنل حرفه‌ای در بعدازظهر روز دوم همایش در نظر گرفته شده است. برنامه‌ریزی محتوایی و اجرایی این پنل‌ها توسط سندیکای بیمه‌گران و انجمن حرفه‌ای صنعت بیمه صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: پنل های تحت مدیریت سندیکای بیمه گران ایران در قالب موضوعاتی مانند: «شبکه فروش و چالش‌های آن در توسعه بیمه و ضریب نفوذ بیمه؛ نمایندگان شرکت‌های بیمه»، «شبکه فروش و چالش‌های آن در توسعه بیمه و ضریب نفوذ بیمه؛ شبکه کارگزاری بیمه»، «فرصت ها و چالش‌های توسعه بیمه زندگی و افزایش ضریب نفوذ»، «ارزیابی ریسک، خسارت و اکچوئری در بیمه»برنامه ریزی شده است.

کردبچه ادامه داد:پنل‌های تحت مدیریت انجمن حرفه‌ای به موضوعاتی مانند، «تحول دیجیتال وافزایش ضریب نفوذ بیمه»،«اصلاح ساختاروافزایش ضریب نفوذ بیمه»، «حفظ حقوق بیمه‌گذاران عامل افزایش ضریب نفوذ»، «نوآوری فنی و افزایش ضریب نفوذ بیمه»اختصاص دارد.

وی یادآورشد: ضریب نفوذ بیمه از 1/1 درصد در سال ٨٨ به 38/2 درصد در سال ٩٧ رسید که نشان می دهد با شرایط اقتصادی ایران، صنعت بیمه در سال رشدی ٨ درصدی داشته اند.

رییس پژوهشکده بیمه با اشاره به فاصله ضریب نفوذ کنونی با رقم تعیین شده ٧ درصدی در پایان برنامه ششم تاکید کرد: برای رسیدن به این رقم دست کم نیاز به ١٥ سال زمان با رشد کنونی صنعت بیمه داریم و یکی از بخش هایی که به افزایش ضریب نفوذ بیمه کمک می کند افزایش سهم بیمه های زندگی است.

وی افزود: سهم بیمه های زندگی در حال حاضر 5/14 درصد و در برنامه ششم پیش بینی شده که این رقم باید به ٥٠ درصد برسد. ما هم به دنبال آن هستیم تا از این طریق ضریب نفوذ را افزایش دهیم و درمورد استفاده از ابزارهای جدید مالی در صنعت بیمه و عقب ماندگی این صنعت نسبت به نظام بانکی و بازار بورس هم باید گفت که بسیاری از ابزارهای مالی نظام بانکی و بورس معمولا توسط بخش هایی ایجاد شده که بدنبال «واکاوی راه‌های گزیر» بوده‌اند و ابزارهای مالی جدیدی را طراحی کرده‌اند.

کردبچه درپایان سخنان خود گفت: ما ۲ تا ۳ میز تخصصی با همکاری شرکت‌های مختلف بیمه راه‌اندازی کرده و در تلاش هستیم تا سریعتر این موضوع را فعال کنیم ضمن اینکه با وجود راه زیادی درحوزه افزایش ضریب نفوذ بیمه در پیش داریم، شرایط ما نسبت به سایر کشور‌های منطقه مناسب است و امیدواریم روند رو به رشد صنعت بیمه در کشورمان ادامه داشته باشد.

بنابراین گزارش، بیست و ششمین همایش بیمه و توسعه برای نخستین بار در دو روز و روزهای ١٢ و ١٣ آذرماه 1398 در 2 بخش نشست‌های علمی و نشست‌های عمومی صنعت بیمه در برج میلاد تهران برگزار می شود.

 

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب