امروز: جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ [2019/11/15]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 42990 تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۴:۱۲:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

علیدادی در نشست خبری اعلام کرد؛

شانزدهمین اجلاس فناوری رسانه تحولات کیفیت و اچ.دی.سی را پیگیری خواهد کرد/ از کپی سازی به برون سازی قدم بر داشتیم/ پیام رسان سروش به موضوع زیر ساخت ربطی ندارد

رییس اجلاس و مدیر معاونت توسعه و فناوری صداوسیما گفت : سازمان صداوسیما به بحث کیفیت تصاویر خیلی دقت کرده است و در اجلاس قبلی تحقیقات خوبی در این عرصه انجام گرفت. سعی داریم در این اجلاس نیز تحولات کیفیت و اچ.دی.سی را پیگیری کنیم.
شانزدهمین اجلاس فناوری رسانه تحولات کیفیت و اچ.دی.سی را پیگیری خواهد کرد/ از کپی سازی به برون سازی قدم بر داشتیم/ پیام رسان سروش به موضوع زیر ساخت ربطی ندارد

به گزارش خبرنگار خبرایران، نشست خبری «معاونت توسعه و فناوری به مناسبت شانزدهمین اجلاس فناوری رسانه» بعداز ظهر امروز یکشنبه ۱۲ آبان ماه با حضور «رضا علیدادی » رییس اجلاس و مدیر معاونت توسعه و فناوری صداوسیما، «مجتبی سیاه تیری» دبیر کار گروه هماهنگی اجلاس و مشاور اجرایی و مدیر دفتر معاونت توسعه و فناوری) ،«رضا ابراهیمی» دبیر اجلاس توسعه در فناوری رسانه و اصحاب رسانه در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار و در این نشست خبری «رضا علیدادی » رییس اجلاس و مدیر معاونت توسعه و فناوری صداوسیما اظهار داشت: شانزدهمین اجلاس فناوری و توسعه با رویکرد گام دوم انقلاب اسلامی کار خود را آغاز خواهد کرد. ما صحبت های مقام معظم رهبری درباره گام دوم را سر لوحه کارمان قرار دادیم. باید گفت که در حال حاضر در آستانه چهارمین انقلاب صنعتی قرار داریم. در چهل سال گذشته سعی داشتیم از عقب ماندگی دور شویم. در گذشته از کپی و مشابه سازی کالای خارجی استفاده می شد و اما حالا کالاهای ایرانی را مورد استفاده قرار می گیرند.

وی تصریح کرد: در پانزدهمین اجلاس فناوری و توسعه ما ثابت کردیم که از کپی سازی به برون سازی قدم بر داشتیم. 

معاون توسعه و فناوری صداوسیما، افزود: سازمان صداوسیما به بحث کیفیت تصاویر خیلی دقت کرده است و در اجلاس قبلی تحقیقات خوبی در این عرصه انجام گرفت. سعی داریم در این اجلاس نیز تحولات کیفیت و اچ.دی.سی را پیگیری کنیم.

علیدادی با اشاره به اینکه شرکت های زیادی خواستار حضور در شانزدهمین اجلاس بودند ولی ۱۲۰ شرکت برای حضور در این اجلاس انتخاب شد، ادامه داد: در این اجلاس ۱۲۵ مقاله علمی داریم که ۶۷ مقاله پذیرفته شده که ۱۳ مقاله به زبان انگلیسی است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: ۱۰ کمیسیون مختلف در این اجلاس داریم و نفرات برگزیده در این حوزه معرفی می شوند.

علیدادی همچنین از حضور در آی.بی.سی ۲۰۱۹ خبر داد و خاطرنشان کرد: سه طرح از ما در آی.بی.سی پذیرفته شد که بر مبنای هوش مصنوعی ساخته شده است. این موضوع نشان دهنده این است که مسیر خوبی را صداوسیما دنبال می کند.

۲۶۰ محصول و ایده در اجلاس بررسی شد

علیدادی در ادامه تصریح کرد: ۲۶۰ ایده و محصول در این اجلاس بررسی شد و ۱۴ محصول انتخاب شد و از این ۱۴ محصول خلاقانه رونمایی خواهد شد.

رییس شانزدهمین اجلاس فناوری و توسعه با اشاره به اینکه برای حضور در کنگره‌های خارجی دعوت شده است که بیشتر از کشورهای همسایه هستند، تاکید کرد: سال گذشته دو کشور که عضو ای.بی.یو هستند با ایران قرارداد بستند و این اتفاق از عملکرد خوبی اجلاس قبلی است. یکی از استراتژی های ما این است که در بخش صادرات فعال باشیم.

پیام رسان سروش به موضوع زیر ساخت ربطی ندارد

وی خاطرنشان کرد: باید گفت ما به جز دوربین توانستیم قدم های خوبی در راستای فناوری و توسعه رسانه برداریم.

علیدادی همچنین درباره مشکلاتی که باعث شده است پیام رسان سروش به صورت حرفه‌ای کار خود را ادامه ندهد، گفت: ما در موضوع فناوری فضای مجازی حرکت بسیار بزرگی‌را شروع کردیم. زیر ساخت‌های فضای مجازی بسیار گران است. مخصوصا بخش سخت افزاری که از خارج هم وارد می شود بودجه زیادی می‌خواهد.

رییس شانزدهمین اجلاس فناوری و توسعه با بیان اینکه بخش پیام رسان سروش به زیر ساخت ها ربطی ندارد بلکه باید دید هدف کشور در این راستا چیست، افزود: کشورهای مطرح به شدت روی بحث امنیت فضای مجازی کشور خود تمرکز کردند حتی روسیه اعلام کرد که اینترنت ملی خود را دارد. حال بابد دید کشور هدفش در این راستا چیست.

وی گفت: روز ۲۰ آبان، نمایشگاه توسعه و فناوری و شانزدهمین اجلاس توسعه و فناوری همزمان با هم در سالن همایش های صداو سیما برگزار می شود.

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب