امروز: جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ [2019/11/15]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 42634 تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱:۲۲:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

اسنادِ نابود کننده دونالد ترامپ قبل از انتخابات آمریکا ازبین رفت

خبرایران: تمامی گاردین در گزارشی نوشت: یک شرکت ناشر و یک روزنامه آمریکایی اسناد حساسی درباره دونالد ترامپ را قبل از انتخابات ۲۰۱۶ از بین برده‌ بودند.
اسنادِ نابود کننده دونالد ترامپ قبل از انتخابات آمریکا ازبین رفت

به گزارش خبرایران، روزنامه گاردین چاپ انگلیس در گزارشی نوشت: «رونان فارو» گزارشگر آمریکایی در کتابی که روز سه‌شنبه منتشر شد، اعلام کرد شرکت انتشاراتی «امریکن مدیا» و روزنامه «نشنال انکوایرر» National Enquirer اسناد حساسی درباره دونالد ترامپ را در فاصله کمی از انتخابات ۲۰۱۶ از بین برده بودند.

فارو در این کتاب با عنوان «بگیر و بکش: دروغ‌ها، جاسوسی‌ها و توطئه‌ای برای حفاظت از متجاوزان» نوشته است ریز ریز کردن آن اسناد در هفته اول نوامبر ۲۰۱۶ رخ داد، همان روزی که وال استریت ژورنال اظهارات یک زن را درباره داشتن رابطه نامشروع با ترامپ و نقش رسانه‌های آمریکایی در سرپوش گذاشتن بر آن موضوع گزارش داد. این همان فرایندی است که در عنوان کتاب به آن اشاره شده است.

به گفته فارو، «دایلان هووارد» سردبیر وقت انکوایرر به یکی از کارمندانش دستور داد «همه چیز را از گاو صندوق بیرون بیاورد» و گفت «یک دستگاه کاغذخردکن لازم داریم». در آن گاو صندوق که متعلق به «باری لووین» سردبیر اجرایی وقت انکوایرر بود، اسنادی وجود داشت که حاوی جزئیات تبانی‌ها و پرداخت‌های صورت گرفته و نیز اظهارات «جیل هرث» بود که در سال ۱۹۹۷ ترامپ را به تلاش برای تعرض جنسی متهم و از او شکایت کرده بود. در اکتبر ۲۰۱۶، در میان موجی از اخبار درباره سوء رفتار جنسی ترامپ، آن زن نیز در مصاحبه با گاردین بر ادعایش صحه گذاشت.

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب