امروز: شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ [2019/10/19]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 42447 تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱:۴۲:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

یدالله صادقی در نشست خبری اعلام کرد؛

پوشاک، لوازم خانگی ، کودهای شیمیایی و تجهیزات پزشکی بیشترین کشفیات قاچاق است / در۶ماهه اول سالجاری 427 مورد جواز تاسیس صادرگردید/ قیمت انواع نان تغییر کرد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گفت: با توجه به شرایط زیست محیطی این استان و محدودیت برداشت معادن که بیشتر معادن شن و ماسه کوهی ، شن و ماسه رودخانه ای و سنگ لاشه های عمرانی است در نیمه اول امسال، 24 پروانه بهره برداری معدن صادر که 243درصد نسبت به مدت مشابه رشد را در پی داشته است و زمینه اشتغال 406 نفر را فراهم نموده است.
پوشاک، لوازم خانگی ، کودهای شیمیایی و تجهیزات پزشکی بیشترین کشفیات قاچاق است / در۶ماهه اول سالجاری 427 مورد جواز تاسیس صادرگردید/ قیمت انواع نان تغییر کرد

به گزارش خبرنگارخبرایران ، نشست خبری سازمان صنعت،معدن و تجارت استان تهران صبح امروز سه شنبه ۱۶ مهرماه ۱۳۹۸ با حضور مهندس یدالله صادقی رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان تهران و اصحاب رسانه در محل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران برگزارو در این نشست خبری یدالله صادقی در خصوص عملکرد 6 ماهه این سازمان در حوزه های صنعت، معدن وتجارت اظهارداشت: سازمان صنعت، معدن وتجارت وظایف متنوع و متعددی را در حوزه های صنعت، معدن، خدمات، سرمایه گذاری و ...ایفا می کند.

وی ضمن اشاره به اینکه دراستان تهران با توجه به شرایط زیست محیطی، استقرار بعضی از صنایع تا شعاع 120کیلومتری این استان میسر نیست گفت : بعضی از صنایع که فعالیت آنها مغایر با استانداردها وضوابط تعیین شده نیست اعم از تولید کنندگان مواد غذایی، پوشاک، دارو، سلولزی و هایتک امکان فعالیت در تهران را دارند.

صادقی درخصوص فعالیت واحدهای صنعتی گفت: جهت تاسیس یک واحد صنعتی ، می بایست متقاضی در سایت بهین یاب ثبت نام کرده و تقاضای سرمایه گذاری صنعتی خود را درج نماید، سازمان وظیفه دارد کمتر از یک هفته اطلاعات ارسالی را بررسی نموده و درصورت عدم نواقص و عدم مغایرت با قانون هوای پاک و استعلام از محیط زیست، مجوز تاسیس واحد را صادر نماید.

ایشان درادامه گفت: در 6 ماهه اول سالجاری 427 مورد جوازتاسیس صادرگردیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 18درصد رشد را نشان می دهد.

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت درادامه گفت: برای رسیدگی به امور تولید کنندگان ، ستادی به نام ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به ریاست استاندار و دبیری سازمان صنعت، معدن وتجارت شکل گرفته که وظیفه شناسایی واحدهای مشکل دار را برعهده دارد.

دراین ستاد واحدهای تولیدی طی جلساتی که برگزار می گردد مشکلات خود را ارائه داده و یا سازمان با بازدیدهای مستمر از واحدهای تولیدی مشکلات آنها را رصد و پیگیری های لازم را انجام می دهد.

دراین ستاد طی 6 ماهه نخست امسال ، 95جلسه با 1917 مصوبه برگزار گردید که عمده مشکلات واحدهای صنفی اعم ازبانکها با 50درصد، تامین اجتماعی با 20درصد، امور مالیاتی با 20درصد و سایر موارد( مربوط به دستگاههای خدمات رسان اعم از آب ، برق و گاز) با 10درصد مطرح و مورد رسیدگی قرار گرفت و دراین ستاد 1917 پرونده مورد رسیدگی قرار گرفت که زمینه اشتغال 58هزار نفر را درپی داشت.

صادقی همچنین بیان نمود: واحدهای تولیدی پس از اخذ مجوزهای تاسیس، باید مجوزهای بهره برداری را باتوجه به تغییراتی که درصنایع خود دارند را از سازمان اخذ نمایند. در6 ماهه نخست امسال، 224مورد مجوز برای پروانه بهره برداری با سرمایه گذاری 4800میلیارد تومان صادر شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان تهران در مورد معادن استان تهران عنوان داشت: با توجه به شرایط زیست محیطی این استان و محدودیت برداشت معادن که بیشتر معادن شن و ماسه کوهی ، شن و ماسه رودخانه ای و سنگ لاشه های عمرانی است در نیمه اول امسال، 24 پروانه بهره برداری معدن صادر که 243درصد نسبت به مدت مشابه رشد را در پی داشته است و زمینه اشتغال 406 نفر را فراهم نموده است.

مهندس صادقی درادامه از فعالیت این سازمان در بخش های بازرگانی، صادرات ، واردات ، ثبت سفارش و ... نیز افزود: یکی از فعالیتهای مهم این سازمان بررسی ثبت سفارش در خصوص واردات مواد اولیه، ماشین آلات و کالاهای نیمه ساخته می باشد و 74 هزار پرونده ثبت سفارش تجاری و تولیدی به سازمان ارسال شده است که 71هزار آن مورد بررسی قرار گرفته و230هزار مورد آن درحال رسیدگی می باشد.

وی ابرازداشت: رسیدگی به پرونده های واحد های بزرگ ظرف 3 روز ، برای واحدهای تجاری 10 الی20روز و برای واحدهای کوچک یک هفته زمان را به خود اختصاص می دهد.

صادقی با اشاره به استقرار 400هزار واحد صنفی در استان گفت: 88هزار واحد تولیدی- صنفی که بعنوان واحدهای کوچک و متوسط می باشند در استان وجود دارد. برای این واحد ها 22هزار پروانه کسب صادر شده که زمینه اشتغال 50هزار نفر را فراهم می نماید.

وی درخصوص کشف کالای قاچاق نیز گفت :بیشترین کشفیات در زمینه پوشاک، لوازم خانگی ، کودهای شیمیایی و تجهیزات پزشکی می باشد و بیشترین شکایت از شرکت های خودروساز می باشد و با توجه به اینکه خودروسازهای مهم کشور و دفاتر دیگر خودروسازها در شهر تهران مستقر می باشند و طبق ابلاغ کلیه شکایات مربوط به خودرو در سطح کشور به سازمان صنعت، معدن و تجارت محول شده است که طی شش ماه اول سال 9هزار و 463 مورد شکایت با 66درصد مربوط به خودروسازان داخلی به سازمان ارسال شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت در ادامه به قیمت نان در شهرتهران و شهرستان های تابعه اشاره و گفت: قمت نان ها به نوع گندم تهیه شده به صورت یارانه ای با قیمت 665تومان و یا آزاد پز با قیمت 900 تومانی بستگی دارد.

وی قیمت نانها را بدین شرح اعلام نمود: نان یارانه ای در شهرتهران: نان بربری با چانه 510گرم ، 1000تومان،نان سنگک با چانه 560گرم ، 1200تومان، نان تافتون با چانه 230گرم ، 550تومان،نان لواش باچانه 140گرم ، 300تومان

نان آزادپز در شهرتهران: بربری باچانه 580گرم ، 1500تومان، سنگک با چانه 650گرم 1800تومان، تافتون با چانه 280گرم 850تومان، لواش با چانه 170تومان 450تومان

نان یارانه ای در شهرستان های تهران : نان برری باوزن چانه 550گرم ، 1000تومان، سنگک با وزن چانه 560گرم ، 1100تومان، تافتون با وزن چانه 230گرم ؛ 500تومان نان لواش با وزن چانه 150گرم ، 300تومان

نان آزاد پز در شهرستان های تهران: بربری با وزن چانه 580گرم ،1300تومان، سنگک با وزن چانه 650گرم 1600تومان، تافتون با وزن چانه 280گرم ، 800تومان لواش با وزن چانه 170گرم 400تومان

 

مطالب پربیننده
آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب