امروز: شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ [2019/10/19]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 42417 تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۴:۲۶:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

حسین نعمتی در نشست خبری اعلام کرد؛

۵۶ میلیون کد پستی در کشور ثبت شد / با موافقت کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات همراه نرخ خدمات پستی افزایش یافت / تاکنون ۴۵۰ هزار فقره گذرنامه از سوی شرکت پست به زائران اربعین توزیع شده/۹۰ درصد کارت سوخت هایی به شرکت پست تحویل داده شده است

مدیرعامل شرکت ملی پست در مورد وضعیت پوشش کد پستی در کشور گفت: مطابق بانک اطلاعاتی که در اختیار داریم موفق به ثبت ۵۶ میلیون رکورد برای کد پستی در کشور شده ایم و هر شش ماه یک بار کد پستی نقاط روستایی و شهری را بهنگام سازی می کنیم.
۵۶ میلیون کد پستی در کشور ثبت شد / با موافقت کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات همراه نرخ خدمات پستی افزایش یافت / تاکنون ۴۵۰ هزار فقره گذرنامه از سوی شرکت پست به زائران اربعین توزیع شده/۹۰ درصد کارت سوخت هایی به شرکت پست تحویل داده شده است

به گزارش خبرنگارخبرایران، نشست خبری «شرکت ملی پست که به مناسبت ۱۷ مهر ماه روز جهانی پست» بعد از ظهر امروز دوشنبه 15 مهرماه 1398 با حضور «حسین نعمتی»مدیرعامل شرکت ملی پست و اصحاب رسانه در ساختمان مرکزی شرکت ملی پست برگزار و دراین نشست خبری «حسین نعمتی»مدیرعامل شرکت ملی پست درخصوص نرخ تعرفه های پستی اظهارداشت: مطابق با مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات قیمت سرویس های پستی از ابتدای مهر ماه با افزایش همراه شده است.

نعمتی تصریح کرد : مطابق جدول تعرفه ای این مصوبه کمتر از ۲۰  درصد در قیمت سرویس های پستی رشد داشته ایم که البته این نرخ ها رقابتی و بخش خصوصی نیز این تعرفه ها را اعمال می کند و نرخ سرویس های پستی طی سه سال گذشته افزایشی نیافته بود که با توجه به میزان تورم در کشور در بخش های مختلف، درخواست افزایش نرخ خدمات پستی را به سازمان تنظیم مقررات ارائه دادیم که با موافقت کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات همراه شد.

وی درباره سرویس دهی شرکت پست به زائران اربعین حسینی نیز گفت: تاکنون ۴۵۰ هزار فقره گذرنامه از سوی شرکت پست به زائران اربعین توزیع شده و از سوی ناجا روزانه ۴۰ هزار گذرنامه و برگه تردد به شرکت پست تحویل داده می شود که با سرعت در شهرهای مختلف به زائران اربعین حسینی توزیع می شود.

مدیرعامل شرکت ملی پست تاکید کرد: شرکت ملی پست با تشکیل ستاد اربعین و تعامل با ناجا در مراکز اصلی تجزیه مرسولات پستی شیفت ۲۴ ساعته دارد و شیفت توزیع گذرنامه تا ۱۰ شب برقرار است و تلاش این است که به سرعت توزیع گذرنامه برای زائران اربعین در استان ها انجام شود و روند توزیع گذرنامه در شهرستان ها حدود ۴۸ ساعت به طول می انجامد.

وی گفت: اگر زائری برای دریافت گذرنامه و برگه تردد خود عجله دارد می تواند به باجه های معطله پست مراجعه کنند.

نعمتی در مورد وضعیت پوشش کد پستی در کشور گفت: مطابق بانک اطلاعاتی که در اختیار داریم موفق به ثبت ۵۶ میلیون رکورد برای کد پستی در کشور شده ایم و هر شش ماه یک بار کد پستی نقاط روستایی و شهری را بهنگام سازی می کنیم.

وی ادامه داد: در اجرای پروژه «جی نف» ژئوکدسازی کد پستی در سطح کشور در دستور کار قرار گرفته است که یک پروژه اقتصاد مقاومتی است تاکنون موفق شده ایم ۷۶ شهر کشور را به ژئوکد مجهز کنیم و  هم اکنون پوشش کد پستی در کل کشور تکمیل است و ۳۰ درصد ژئوکدسازی شهرها باقی مانده که با اصلاح نامگذاری معابر و همکاری شهرداری ها به اتمام می رسد.

مدیرعامل شرکت ملی پست با بیان اینکه فعال سازی کارت سوخت از حدود ۴ سال پیش انجام شد و در مقطعی بخش عمده ای از این کارت ها توسط شرکت ملی پست توزیع شده بود. هم اکنون نیز با تصمیم دوباره برای استفاده از کارت سوخت، شرکت ملی پست به عنوان پیمانکار شرکت پخش و پالایش توزیع کارت های سوخت دارندگان خودرو را در دستور کار قرار داده و تاکنون ۹ میلیون کارت سوخت توزیع شده است.

وی گفت: بیش از ۹۰ درصد کارت سوخت هایی که به شرکت پست تحویل شده به صاحبان کارت ها ارائه شده است و کمتر از ۱۰ درصد کارت سوخت ها هنوز توزیع نشده که رقمی حدود ۹۰۰ هزار کارت سوخت است.

نعمتی با اشاره به برنامه های شرکت پست برای همکاری با استارت آپ ها و کسب و کارهای نوپا  افزود: پیش بینی ما این است که با همکاری با استارت آپ ها و اپلیکیشن های حوزه خدمات شاهد افزایش ترافیک پستی باشیم و انحصاری برای شرکت فعال این حوزه نداشته و آماده همکاری هستیم و در حوزه خرید و فروش اینترنت از سایت های خارجی از جمله آمازون و Ebay  در حال مذاکره هستیم تا بتوانیم زمینه ای را فراهم کنیم که جدای از محدودیت تحریم ها و پرداخت مالی این امکان برای کاربران فراهم شود  که بتواند از سایت های خارجی خرید آنلاین انجام دهند.

مدیرعامل شرکت ملی پست همچنین از برون سپاری ۸۰ پروژه پستی از طریق اعلام فراخوان عمومی خبر داد و گفت: این پروژه ها مربوط به توزیع محصولات پستی، افزایش کیفی خدمات و سایر خدمات پستی است که در این زمینه تاکنون ۹ فراخوان برای همکاری با بخش خصوصی و پلتفرم های کسب و کار اعلام کرده ایم.

نعمتی در پایان سخنان خود گفت: پروژه غرامت بسته های پستی را نیز عملیاتی کرده ایم که در صورتی که فردی از دیر رسیدن مرسوله خود شکایتی دارد بتواند آن را اعلام کرده و این امکان نیز وجود داشته باشد.

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب