امروز: شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ [2019/10/19]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 42307 تاریخ انتشار: سه شنبه ۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰:۵۳:۱۰ قبل از ظهر نسخه چاپی

پرونده فساد مالی علیه نخست وزیر انگلیس تشکیل شد

خبرایران: شهرداری لندن شامگاه جمعه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که پرونده فساد مالی نخست وزیر انگلیس نزد نهاد نظارت بر عملکرد پلیس تشکیل شده است.
پرونده فساد مالی علیه نخست وزیر انگلیس تشکیل شد

بر اساس این بیانیه، نهاد نظارت بر عملکرد پلیس درباره صحت ارتکاب جرم توسط «بوریس جانسون» تحقیق و در صورت اثبات به پلیس و مراجع قضایی ارجاع می دهد.

این بیانیه می افزاید که تحقیقات در این مرحله به معنای ارتکاب جرم توسط نخست وزیر انگلیس تلقی نمی شود.

جانسون متهم است که از اعلام تعارض منافع بر سر دوستی نزدیک با یک مدل آمریکایی که به یک کارآفرین فناوری تبدیل شد، خودداری کرده است.

نخستین بار ساندی تایمز گزارش داد؛ جانسون زمانی که شهردار لندن بود، مجموعاً ۱۲۶ هزار پوند از اموال عمومی را به «جنیفر آرکوری» پرداخت و با حضور او در سه مأموریت رسمی تجارت خارجی موافقت کرده است. این نشریه همچنین عنوان کرد؛ جانسون در ساعات کاری به آپارتمان او تردد داشته است.

نخست وزیر انگلیس تاکنون به عناوین مختلف از پاسخگویی به این اتهام و پرسش خبرنگاران طفره رفته است.

نزدیکان جانسون، مخالفان او را به تلاش برای اخلال در روند اجرای برگزیت و تضعیف دولت متهم می‌کنند. بر اساس برنامه اعلام شده انگلیس ۳۱ اکتبر (۹‌آبان) اتحادیه اروپا را ترک خواهد کرد اما هنوز درباره نحوه این جدایی با سران بروکسل به توافق نرسیده است. 

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب