امروز: پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ [2019/09/19]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 41916 تاریخ انتشار: شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۳:۳۶:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

اعلام غیر قانونی ۹۹ میلیارد ریالی سود بانک رفاه/ بانکی که سود غیر واقعی اعلام کرده است

خبرایران:‌ بر اساس اعلام حسابرس قانونی منتشر شده در سامانه کدال، ۹۹ میلیارد ریال از سود اعلام شده بانک رفاه در سال مالی ۹۵ غیر قانونی و بیشتر از واقع بوده است.
اعلام غیر قانونی ۹۹ میلیارد ریالی سود بانک رفاه/ بانکی که سود غیر واقعی اعلام کرده است
به گزارش خبرایران، روز گذشته،  حسابرس مستقل و بازرس قانونی بانک رفاه گزارش خود را جهت استفاده سهامداران به مجمع عمومی صاحبان سهام منتشر کرد.

این گزارش که بر مبنای عملکرد سال مالی ۹۵ منتشر شده نشان می دهد وضعیت مالی بانک رفاه کارگران (سهامی‌عام) در تاریخ  اسفندماه ۱۳۹۵ و عملکرد مالی و جریان نقدی گروه و بانک را برای سال مالی منتهی به تاریخ مزبور، از تمام جنبه‌های با اهمیت، طبق استانداردهای حسابداری، به نحو مطلوب انجام شده است.اما در این گزارش نکات جالبی نیز به چشم می‌خورد که از جمله آن اعلام سود بیشتر به دلیل عملکرد غیر قانونی بوده است.

لینک گزارش منتشر شده در سامانه کدال را می توانید اینجا بخوانید.

بانک در سال مالی مورد گزارش، درخصوص مقررات و ضوابط اجرایی مربوط به هزینه استهلاک دارایی های استهلاک پذیر، نرخ استهلاک ساختمانهای بتنی و اسکلت فلزی را ۵۰ سال و ساختمانهای آجری را ۳۰ سال در گزارشات منعکس کرده که بر طبق جدول استهلاکات قانون مذکور، می بایست به ترتیب ۲۵ سال و ۱۵ سال در حساب ها اعمال نماید.

به عبارت دیگر بانک ساختمانی را که باید ۲۵ ساله مستهلک کند برخلاف قانون در حساب ۵۰ ساله مستهلک کرده که این امر باعث کاهش هزینه‎ استهلاک و در نتیجه افزایش سود بانک حدودا به مبلغ ۹۹ میلیارد ریال گردیده است.

به سهامداران همواره توصیه می شود همواره گزارشات حسابرسان را مدنظر قرار داده و سپس خرید و فروش‌های خود را در خصوص شرکت‌ها انجام دهند.

منبع: اخبار بانک

 

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب