امروز: پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ [2019/09/19]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 41885 تاریخ انتشار: شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۴:۱۰ قبل از ظهر نسخه چاپی

داوران نقاشی و تصویرسازی دوازدهمین سوگواره هنر عاشورایی معرفی شدند

خبرایران: با اعلام اسامی اعضای هیات داوری دو بخش نقاشی و تصویرسازی دوازدهمین سوگواره هنر عاشورایی دبیرخانه این رویداد تجسمی به کار خود ادامه می دهد.
داوران نقاشی و تصویرسازی دوازدهمین سوگواره هنر عاشورایی معرفی شدند

به گزارش خبرایران از روابط عمومی سپهر سوره هنر، کاظم چلیپا، حسین عصمتی و جواد مدرسی آثار نقاشی دوازدهمین سوگواره هنر عاشورایی را داوری می کنند.

کاظم چلیپا متولد 1336 در تهران و دارای مدرک دکترای پژوهش هنر از دانشگاه شاهد است. عضویت در هیئت علمی دانشگاه هنر شاهد، تدریس در دانشکده‌های هنر، عضویت افتخاری در انجمن نقاشان باکو، شرکت در رقابت‌های هنری و کسب جوایز متعدد، کسب مقام برگزیده نمایشگاه بین‌المللی ظریفه ژاپن و قلم‌موی زرین و... از جمله سوابق حرفه ای این هنرمند است.

حسین عصمتی متولد 1346 در بغداد و دارای مدرک دکترای تاریخ تحلیلی تطبیقی هنر اسلامی را از دانشکده هنر دانشگاه شاهد تهران است. وی موفق به دریافت گواهینامه درجه یک نگارگری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شده است و تألیف کتاب و مقاله، تحقیق و پژوهش، تدریس و آموزش طراحی، نقاشی و نگارگری در مقاطع و سطوح مختلف آموزشیِ دانشگاهی بخشی از فعالیت‌های عصمتی بوده و کتاب «شیوه طراحی از نقوش حیوانی در نگارگری ایران» از جمله سوابق اوست.

جواد مدرسی متولد 1357 در مشهد و فوق لیسانس نقاشی از دانشکده هنر دانشگاه شاهد است. شرکت در نمايشگاه‌های گروهی در کشورهای مراکش(طبيعت از منظر هنرمندان معاصر ايران)، انگلستان (به مناسبت روز اسکان)، و در شهرها و شهرستان های سنندج، مريوان، قزوين، تهران و مشهد، دريافت بورس مطالعاتي  Cite  از موزه‌ هنرهای معاصر تهران و... از جمله سوابق کاری این هنرمند است.

همچنین سید حمید شریفی آل هاشم، علیرضا گلدوزیان و منصوره محمدی به عنوان داوران تصویرسازی دوازدهمین سوگواره هنر عاشورایی معرفی می شوند.

سید حمید شریفی آل هاشم متولد 1342 در  تهران فوق‌لیسانس گرافیک از دانشگاه‌ تربیت مدرس است. عضویت در شوراهای برنامه‌ریزی کتاب‌های درسی، مشاوره هنری فیلم‌های سینمایی و برنامه‌های تلویزیونی، مدیریت مرکز گرافیک کانون پرورش فکری کودکان نوجوانان، مدیریت هنری روزنامه «ایران»، عضویت در هیئت داوران و دبیری جشنواره‌ها و رویدادهای مختلف هنری، دریافت جایزه بهترین طراحی تمبر سال 1371 ایران و برگزیده شدن در مسابقه بین‌المللی «فروپاشی کمونیسم» از جمله سوابق هنری اوست.

 

 علیرضا گلدوزیان متولد سال 1355 در تهران و دارای مدرک فوق لیسانس گرافیک از دانشگاه هنر است.

 

کسب جایزه Baij ژاپن برای کتاب «زرافه من آبی»، قلم طلایی بلگراد برای کتاب جوراب سوراخ، منتخب نمایشگاه بولونیا «یک شب تاریک» و تصویرسازی کتاب های «این همانی» نوشته فریده خلعتبری، «آغوشت را باز کن» نوشته عذرا جوزدانی، «بازی‌ها جورواجورند» سروده شکوه قاسم‌نیا ، «یا علی یاعلی» نوشته فریبا کلهر و... از جمله سوابق هنری اوست.

منصوره السادات محمدی متولد 1361و دارای مدرک کارشناسی ارشد در زمینه هنرهای تجسمی است.  کسب عنوان برگزیده در بینال ها و نمایشگاه های مختلف نقاشی و تصویرسازی، برگزاری ورکشاپ های تخصصی و تصویرسازی برای کتاب ها و مجلات تخصصی کودک و نوجوان از سال 88 تاکنون از جمله فعالیت های حرفه ای این هنرمند است.

این سوگواره همزمان با ماه های عزاداری محرم و صفر به همت موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر و مرکز تجسمی حوزه هنری برگزار می شود و شامل 4 بخش نقاشی، تصویرسازی، پوستر و عکس است.

آخرین مهلت ارسال و تحویل آثار به دبیرخانه این رویداد عاشورایی 6 مهر ماه امسال است.

جزییات فراخوان و مقررات شرکت در این رقابت در سایت www.artfest.ir قرار دارد.

 
       
 
آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب