امروز: جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸ [2020/01/24]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 41591 تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲:۲۹:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

مجید باجلان در نشست خبری اعلام کرد؛

صندوق قرض‌الحسنه امداد عضو شتاب است/ پشتیبان صندوق امداد بانک ملی است /تاکنون ۲۰۰هزار نفر ازخیرین در صندوق امداد ولایت سپرده‌گذاری کرده‌اند/ یک میلیون نفر از وام های صندوق امداد ولایت بهره مند شدند/۴۰۰ میلیارد تومان هم در حوزه اشتغال پرداخت کنیم

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت گفت: متاسفانه برخی ازافراد به دلیل عدم اعتمادی که به صندوق‌ها صورت گرفته است، درصندوق سرمایه‌گذاری نمی‌کنند و صندوق کمیته امداد وابسته به یک نهاد خدمات‌رسان کمیته امداد امام خمینی(ره) است و سرمایه آن متعلق به مردم است.
صندوق قرض‌الحسنه امداد عضو شتاب است/ پشتیبان صندوق امداد بانک ملی است /تاکنون ۲۰۰هزار نفر ازخیرین در صندوق امداد ولایت سپرده‌گذاری کرده‌اند/ یک میلیون نفر از وام های صندوق امداد ولایت بهره مند شدند/۴۰۰ میلیارد تومان هم در حوزه اشتغال پرداخت کنیم

به گزارش خبرنگارخبرایران، نشست خبری «صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت» صبح امروزدوشنبه 28 مردادماه 1398 با حضور«مجید باجلان» مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت و اصحاب رسانه در ساختمان مرکزی کمیته امداد امام خمینی(ره) برگزارو دراین نشست خبری « مجید باجلان» مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت اظهارداشت: صندوق قرض‌الحسنه امداد از سال ۹۴ ایجاد شده است.

باجلان تصریح کرد: صندوق قرض‌الحسنه امداد عضو شتاب است و تمامی عملیات آن بر اساس خدمات شتاب انجام و صد درصد سهام این صندوق متعلق به کمیته امداد است و عملکرد آن در پایان هر سال جزو کمیته امداد محسوب می‌شود و گزارش عملکرد نیز دفتر مقام معظم رهبری ارسال و اعلام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد:متاسفانه برخی ازافراد به دلیل عدم اعتمادی که به صندوق‌ها صورت گرفته است، درصندوق سرمایه‌گذاری نمی‌کنند و صندوق کمیته امداد وابسته به یک نهاد خدمات‌رسان کمیته امداد امام خمینی(ره) است و سرمایه آن متعلق به مردم است.

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت عنوان داشت: پشتیبان صندوق امداد بانک ملی است، امداد ولایت ۳۳ شعبه در سراسر کشور دارد و این شعبات در دسترس کمیته امداد قرار داده شده است تا خدمات لازم را به مراجعه‌کنندگان ارائه دهد البته در تمامی شهرستان‌هایی که دفاتر کمیته امداد دایر است شعبه صندوق امداد نیز خدمات لازم را انجام می‌دهد.

وی ادامه داد: در سال گذشته ۱۳۰ هزار مددجوی کمیته امداد را شناسایی کرده ایم، با پرداخت وام‌های اشتغال به آنها، این افراد توانستند در کنار اشتغال، توانمند نیز شوند و از سال ۹۵ تاکنون صندوق امداد ولایت سه هزار میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه پرداخت کرده است که بیش از یک میلیون نفر از نیازمندان و محرومان از این وامها برخوردار شده اند.

باجلان ابرازداشت: برای سال ۹۸بودجه مصوب صندوق امداد ولایت دو هزار میلیارد تومان است، تاکنون ۱۰۵ درصد از اعتبارات را جذب کرده‌ایم و به جای پرداخت ۸۳۳ میلیارد تومان، ۸۵۰ میلیارد تومان پرداخت کرده‌ایم و در سال جاری ۳۴۰ میلیارد تومان وام کارگشایی در سقف ۵ میلیون تومان پرداخت شده و اخیرا نیز هیات مدیره سقف این وام‌ها را به ۱۰ میلیون تومان افزایش داده است.

وی به برنامه پرداخت وام اشتغال این صندوق اشاره و تاکیدکرد: براساس برنامه ریزی های انجام شده قصد داریم ۴۰۰ میلیارد تومان هم در حوزه اشتغال پرداخت کنیم به طوریکه تا کنون ۱۳۰ میلیارد تومان  وام اشتغال با سقف ۵۰ میلیون تومان پرداخت شده است.

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت اضافه کرد:  در سال ۹۸ مصوب شده که حدود ۲۰۰ میلیارد تومان ودیعه مسکن پرداخت کنیم که تاکنون ۵۰ میلیارد تومان آن پرداخت شده است و سقف ودیعه مسکن نیز از ۱۵ میلیون تومان به ۲۰ میلیون تومان افزایش یافته است همچنین وام تهیه مسکن نیز تا سقف ۳۰ میلیون تومان پرداخت می‌شود و در بودجه کمیته امداد نیز عنوان شده که ۳۰ هزار مسکن ساخته شود.

وی افزود: ۳ میلیون نفر از محرومان و نیازمندان در صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت حساب افتتاح کرده اند و صندوق امداد ولایت ۷۰ میلیارد تومان اعتبار قرض‌الحسنه به مناطق سیل‌زده کشور اختصاص داده و تاکنون حدود ۹ هزار نفر از این تسهیلات استفاده کرده‌اند و ۵۰ میلیارد تومان نیز از این اعتبارات پرداخت شده است.

باجلان در پایان سخنان خود گفت: تاکنون ۲۰۰ هزار نفر از خیرین در صندوق امداد ولایت سپرده‌گذاری کرده‌اند و مبلغ این سپرده‌ های خیرین به ۲۵۰ میلیارد تومان می‌رسد و صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت به این سپرده‌ها سودی پرداخت نمی‌کند و تنها مبالغ آن برای پرداخت وام به نیازمندان استفاده می‌شود.

مطالب پربیننده
آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب