امروز: پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ [2019/08/22]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 41364 تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۸:۳۱:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

یک منبع امنیتی آگاه خبرداد؛

کشته شدن 10 داعشی در عملیات هلی‎بُرن نیروهای عراقی

منابع امنیتی عراق از کشته شدن 10 نفر از عناصر داعش و بازداشت 6 نفر دیگر در عملیات هلی‎بُرن دستگاه مبارزه با تروریسم در غرب و شرق این کشور خبر دادند.
کشته شدن 10 داعشی در عملیات هلی‎بُرن نیروهای عراقی
به گزارش خبرایران، یک منبع امنیتی وابسته به دستگاه مبارزه با تروریسم عراق روز دوشنبه گفت که نیروهای دستگاه مزبور در چند منطقه مهم استان‌های دیاله و الانبار، عملیات هلی‌بُرن انجام دادند.

منبع امنیتی به السومریه نیوز گفت که مجموعا 10 نفر از عناصر تروریستی داعش در دو استان دیاله (شرق) و الانبار (غرب) از پای درآمدند.

وی تاکید کرد که در این عملیات، هشت نفر از عناصر داعش در منطقه «الرطبه» استان الانبار و دو نفر هم در دریاچه حمرین در دیاله کشته شدند.

منبع امنیتی که نخواست نامش فاش شود، تاکید کرد که در عملیات هلی برن دستگاه مبارزه با تروریسم، «پنج نفر از عناصر داعش و یک فرمانده آنها در دو منطقه الکرمه و الدولاب استان الانبار بازداشت شدند».

داعش پس از اشغال شهر موصل عراق در سال 2014، به سرعت بخش اعظمی از خاک این کشور را تحت کنترل خود درآورده بود، اما سه سال بعد متحمل شکست شد و نیروهای عراقی موفق شدند در سال 2017 تروریست‎ها را از کشورشان اخراج کنند.

با این وجود، عناصر داعش کماکان در برخی نقاط عراق حضور نه چندان فعال دارند و هر از گاهی عملیات تروریستی در برخی از مناطق این کشور از جمله الانبار انجام می‎دهند.

اخیرا خبرهایی هم درباره آموزش عناصر تروریستی داعش توسط نیروهای آمریکایی  و استقرار آنها در مرزهای عراق و سوریه منتشر شده که این نشان می‌دهد، خطر داعش همچنان عراق را تهدید می‌کند و لذا نیروهای عراقی در صدد خشکاندن ریشه تروریسم هستند.

 

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب