امروز: پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ [2019/09/19]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 40827 تاریخ انتشار: شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲:۰:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

در نشست خبری همایش روز صنعت معدن استان تهران اعلام شد؛

پرنیان: شاه کلید رونق اقتصادی در بهبود فضای کسب و کار است/ صادقی: باوجود فشار تحریم‌ها صنایع بدون توقف و با ایستادگی در برابر تحریم‌ها بدنبال توسعه و حداکثر کردن تولید هستند/ مرتضوی: بانک‌ها باید حرکت پر شتابی را برای تامین نقدینگی انجام دهند

نشست خبری «همایش روز صنعت معدن استان تهران» شنبه 29 تیرماه 1398 با حضور« مهندس یدالله صادقی »رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان تهران،«محمدرضا مرتضوی» رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران ، «صابرپرنیان» مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان تهران، «سید علی صدری» عضو خانه صنعت معدن و دبیرهمایش روز صنعت معدن استان تهران واصحاب رسانه برگزارشد.
پرنیان: شاه کلید رونق اقتصادی در بهبود فضای کسب و کار است/ صادقی: باوجود فشار تحریم‌ها صنایع بدون توقف و با ایستادگی در برابر تحریم‌ها بدنبال توسعه و حداکثر کردن تولید هستند/ مرتضوی: بانک‌ها باید حرکت پر شتابی را برای تامین نقدینگی انجام دهند

به گزارش خبرنگار خبرایران، نشست خبری «همایش روز صنعت معدن استان تهران» صبح امروز شنبه 29 تیرماه 1398 با حضور« مهندس یدالله صادقی »رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان تهران،«محمدرضا مرتضوی» رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران ، «صابرپرنیان» مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان تهران، «سید علی صدری» عضو خانه صنعت معدن و دبیرهمایش روز صنعت معدن استان تهران و اصحاب رسانه برگزار و دراین نشست خبری «صابرپرنیان» مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان تهران اظهارداشت: ۳۹ شهرک صنعتی در استان تهران وجود دارد که از این تعداد ۱۸ شهرک فعال است و امسال برای اولین بار شهرک تخصصی پوشاک در خاورمیانه در تهران گلنگ زنی می‌شود.

 

پرنیان: شاه کلید رونق اقتصادی در بهبود فضای کسب و کار است

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان تهران تصریح کرد: حدود ۱۵ هزار نفر‌پیش بینی می‌شود در اولین شهرک توزیع پوشاک مشغول بکار شوند، شهرک پوشاک به عنوان اولین شهرک صنعتی پاک تهران است.

وی خاطرنشان کرد: ۱۱شهرک صنعتی غیر دولتی و ۴۷ بافت صنعتی در تهران وجود دارد، در بافت‌ها ۲۲۰ هزار نفر مشغول به کار هستند که قرار است این بافت‌های صنعتی برای اخرین بار تعیین تکلیف شود و پیش بینی دست اندر کاران در سال گذشته این بود که انتهای سال ۹۷ و ابتدای سال۹۸ دومینوی تعطیلی واحد‌ها صورت می‌گیرد که این امر صورت نگرفت و شاهد افزایش ظرفیت و درخواست سرمایه گذاری تولید کنندگان هستیم.

پرنیان عنوان داشت: شاه کلید رونق اقتصادی در بهبود فضای کسب و کار است و بیشتر وقت تولیدکنندگان در ادارت دولتی و نهاد‌ها برای کسب مجوز‌ها می‌گذرد درفاصله ۲۰ کیلومتری پایتخت در شهرک‌های صنعتی مشکل تلفن، اب، برق و گاز وجود دارد.

 

صادقی: باوجود فشار تحریم‌ها صنایع بدون توقف و با ایستادگی در برابر تحریم‌ها بدنبال توسعه و حداکثر کردن تولید هستند

یدالله صادقی رئیس صنعت، معدن و تجارت استان تهران نیز درادامه این نشست خبری اظهارداشت: باوجود فشار تحریم‌ها صنایع متوقف نشد و صنعتگران با ایستادگی در برابر تحریم‌ها بدنبال توسعه و حداکثر کردن تولید هستند.

رئیس صنعت، معدن و تجارت استان تهران ابرازداشت: تامین نقدینگی عمده‌ترین مشکل صنایع است که در این رابطه سعی کرده ایم طرح‌های نیمه تمامی را که ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، فعال کنیم تا سریعتر به بهره برداری برسد.

وی تاکید کرد: یکی ازاهداف ما بازسازی و نوسازی ماشین الات صنایع است تا مزیت رقابتی برای حضور در بازار‌های داخلی و خارجی داشته باشد و کالای بیشتری تولید کند و تامین نقدینگی مورد نیاز سرمایه در گردش از جمله هدف‌های ما برای کمک به صنایع است، نیاز‌های واحد‌های تولیدی نسبت به گذشته افزایش ۳ برابری داشته است که بر این اساس لازم است از تمام امکانات کشور استفاده شود.

مهندس صادقی ادامه داد: برای رفع مشکلات صنعتگران، ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در سطح کشور تشکیل شده است که به طور مرتبط در هفته سه جلسه برگزار می‌شود و در این جلسات مشکلات واحد‌ها برطرف می‌شود و برای رفع مشکلات صنایع باید بانک‌ها همکاری لازم را داشته باشند.

وی اضافه کرد: سال گذشته ۳۹۰ میلیارد تومان پرونده واحد‌ها را برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی کردیم و۵۰ درصد مشکلات واحد‌های صنعتی مربوط به نقدینگی و مراجعه واحد‌ها به بانک‌ها،۲۳ درصد مربوط به سازمان مالیاتی و۱۸ درصد مربوط به سازمان تامین اجتماعی است.

رئیس صنعت، معدن و تجارت استان تهران  درپایان سخنان خود گفت: مجلس باید در مالیات بر ارزش افزوده بازنگری کند تا از سلیقه و دخالت اشخاص اجتناب شود و‌مالیات ارزش افزوده را از مصرف کننده نهایی دریافت کند.

 

مرتضوی: بانک‌ها باید حرکت پر شتابی را برای تامین نقدینگی انجام دهند

محمد رضا مرتضوی رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران نیز درادامه این نشست خبری اظهارداشت: دستگاه‌ها باید از مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید برای کاهش مشکلات تولیدکنندگان پیروی کنند.

وی خاطرنشان کرد:  یکی از مشکلات صنایع افزایش حجم نقدینگی است و اگر بخواهیم سطح تولید به نسبت سال گذشته باشد، باید منابع مالی بیشتری تجویز کنیم و تلاش می‌کنیم سرعت تکرار ضریب سرمایه را افزایش دهیم و اگر ضریب تکرار سرمایه سال گذشته ۱.۴ بود این میزان را باید به ۲.۵ برسانیم تا مشکلات نقدینگی جبران شود که این کار بدون همکاری بانک مرکزی و‌بانک‌های عامل شدنی نیست.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران یادآورشد: ما از بانک‌ها همت لازم را ندیدیم، زیرا بانک‌ها برای اعطای تسهیلات شروع به بررسی مجدد خط اعتباری واحد‌های تولیدی می‌کنند که بدلیل طولانی شدن پروسه بررسی، به واحد‌های تولیدی لطمه وارد می‌شود.

وی درخصوص ابزار‌های مهم در رفع مشکل واحد‌های تولیدی هم ابرازداشت: برای حل مشکل واحد‌های تولیدی استان تهران از شورای گفتگو بخوبی استفاده کردیم و همه دستگاه‌ها باید به وظایف خود در شورای گفتگو به خوبی عمل کنند.

مرتضوی تصریح کرد: در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به مشکلات تولیدکنندگان رسیدگی می‌شود، اما خواسته ما پیروی همه دستگاه‌ها از مصوبات ستاد تسهیل است، زیرا پرونده‌های واحد‌های تولیدی که به شورای تامین می‌رود بخاطر عدم تمکین دستگاه‌ها از مصوبات ستاد تسهیل و موانع تولید است.

وی افزود: بانک‌ها باید حرکت پر شتابی را برای تامین نقدینگی انجام دهند بطور مثال انچه که تولیدکنندگان به عنوان وثیقه نزد بانک دارند ارزش پولی ان چند برابر شده است بانک‌ها با دستورالعملی ساده وثایقی را که در اختیار دارند بدون بروکراسی ترمیم کنند و از محل ترمیم ارزش وثایق خطوط اعتباری ما را افزایش دهند.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران درپایان سخنان خود گفت: اگر تا ۲ ماه اینده پولی به بسیاری از واحد‌های تولیدی تزریق نشود واحد‌های تولیدی در ماه ابان با مشکل روبرو می‌شوند.

بنابراین گزارش، مراسم بزرگداشت« روز صنعت و معدن استان تهران» در راستای تقدیر از واحدهای نمونه صنعتی و معدنی استان تهران با حضور مقامات کشوری و استانی ۳۱تیرماه 1398 در مرکز همایشهای بین المللی صدا و سیما برگزار می گردد.

مطالب پربیننده
آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب