امروز: دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ [2021/01/25]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 40454 تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲:۴۶:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

در نشست خبری اعلام شد؛

راه‌اندازی یک‌هزار کارگاه سوزن‌دوزی در استان سیستان و بلوچستان تا پایان سال 98 / لزوم توجه به رفاه و توسعه اقتصاد محلی، عمران و آبادانی در سیستان و بلوچستان/ صدور60 مجوز و ارائه بیمه هنرمندان برای راه‌اندازی کارگاه‌های سوزن‌دوزی در سیستان و بلوچستان

نشست خبری پروژه ملی ساماندهی صدور مجوز وراه‌اندازی هزار کارگاه سوزن‌دوزی در استان سیستان و بلوچستان صبح امروز دوشنبه 17 تیرماه 1398 در وزارت ارشاد برگزارشد.
راه‌اندازی یک‌هزار کارگاه سوزن‌دوزی در استان سیستان و بلوچستان تا پایان سال 98 / لزوم توجه به رفاه و توسعه اقتصاد محلی، عمران و آبادانی در سیستان و بلوچستان/ صدور60 مجوز و ارائه بیمه هنرمندان برای راه‌اندازی کارگاه‌های سوزن‌دوزی در سیستان و بلوچستان

به گزارش خبرنگار خبرایران ، نشست خبری «پروژه ملی ساماندهی صدور مجوز و راه‌اندازی یک‌هزار کارگاه سوزن‌دوزی استان سیستان و بلوچستان»صبح امروز دوشنبه 17 تیرماه 1398 با حضور «حمید قبادی» دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، «عبدالرحیم کردی» مدیرعامل منطقه آزاد چابهار، «علی زینی‌وند» معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان ،« حسین مسگرانی» مدیرکل ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان و اصحاب رسانه در سالن همایش ساختمان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار ودراین نشست خبری «حمید قبادی» دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشوربا تأکید بر لزوم بهره‌مندی از محتوا، تکنیک و روش‌های دوخت برآمده از سوزن‌دوزی اصیل بلوچ و دیگر انواع دوخت در استان سیستان و بلوچستان اظهارداشت: با پیشنهاد و همکاری سپاه پاسداران استان، منطقه آزاد چابهار و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، پروژه صدور مجوز و راه‌اندازی هزار کارگاه سوزن‌دوزی استان سیستان و بلوچستان کلید خورده است.

 

قبادی: راه‌اندازی یک‌هزار کارگاه سوزن‌دوزی در استان سیستان و بلوچستان تا پایان سال 98  

وی تصریح کرد: مجری این طرح، یک مجموعه غیردولتی با عنوان «ردای سنتی مکران» است و تفویض اختیار صدور مجوز و بیمه فعالان در این طرح به اداره کل ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان واگذار شده است.

قبادی به موضوع عقد قرارداد خرید محصولات از واحدها و عرضه داخلی و صادرات اشاره و تاکید کرد: علاوه بر استان سیستان و بلوچستان در شهرهای تهران، شیراز، اصفهان و مشهد نیز در حال برنامه‌ریزی برای اجرایی ساختن این طرح هستیم.

وی همچنین به اجرای طرح در قالب شکل آزمایشی از یک ماه گذشته در منطقه آزاد چابهار اشاره کرد و از پیش‌بینی برای راه‌اندازی یک‌هزار کارگاه سوزن‌دوزی در استان سیستان و بلوچستان تا پایان سال جاری خبر داد.

 

کردی: لزوم توجه به رفاه و توسعه اقتصاد محلی، عمران و آبادانی در سیستان و بلوچستان

عبدالرحیم کردی مدیرعامل منطقه آزاد چابهار نیز درادامه این نشست خبری در سخنانی بر لزوم توجه به رفاه و توسعه اقتصاد محلی، عمران و آبادانی در سیستان و بلوچستان اشاره واظهارداشت: امیدواریم با رویکرد جلب مشارکت محلی و استفاده از ظرفیت‌های موجود در بحث منابع انسانی بر اقتصاد خانوار این منطقه اثرگذاریم.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار از راه‌اندازی هفت تعاونی سوزن‌دوزی در چابهار خبر داد و ابرازداشت: 100 سوزن دوز عضو در این تعاونی‌ها بیمه‌شده‌اند و در راستای صادرات این فعالیت‌ها، گروه‌هایی از صنعتگران ایرانی در کشورهایی مانند عمان و ایتالیا محصولات سوزن‌دوزی منطقه را به فروش رسانده‌اند.

وی درپایان سخنان خود گفت: از مسیر اقتصاد فرهنگ، ضمن توسعه فعالیت‌های فرهنگی به اشاعه و تقویت هویت ایرانی کمک خواهیم کرد و در حال حاضر با سرمایه یک‌میلیون تومانی یک کارگاه کوچک سوزن‌دوزی ایجادشده و محصولاتی در پی این مهم رقم می‌خورد که قیمتی بالغ‌بر 5 تا 35 میلیون تومان دارند.

 

زینی‌وند: ساخت فیلمی درباره ظرفیت‌های ملی، قومی و فرهنگی موجود در استان سیستان و بلوچستان

 علی زینی‌وند معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان نیزدرادامه این نشست خبری با تأکید بر اینکه توجه به مشاغل خرد، گفتمان امروز کشورمان است اظهارداشت: باید در استان سیستان و بلوچستان ظرفیت‌های معطل‌مانده را شناسایی و تصویر درستی از آن به دنیا مخابره کرد.

وی خاطر نشان کرد: منابع تنها در صورتی ایجاد شغل خواهند کرد که دیدگاه و تعریف درستی از زنجیره یک شغل وجود داشته باشد و در ادامه بازاریابی و تولید هدفمند از رموز موفقیت در این مسیر است.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان همچنین از ساخت فیلمی درباره ظرفیت‌های ملی، قومی و فرهنگی موجود در استان سیستان و بلوچستان خبر داد و افزود: سرکوب تنوع قومیتی ر این منطقه، رخنه در هویت فرهنگ ایرانی است.

 

مسگرانی: صدور60 مجوزوارائه بیمه هنرمندان برای راه‌اندازی کارگاه‌های سوزن‌دوزی دراستان سیستان و بلوچستان

حسین مسگرانی مدیرکل ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان نیز در این نشست خبری از صدور 60 مجوز و ارائه بیمه هنرمندان به‌منظور راه‌اندازی کارگاه‌های سوزن‌دوزی در استان سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: یکی از وظایف ما این بوده که صدور مجوز این کارگاه ها با تسریع و شتاب بیشتری انجام شود و تاکنون حدود 60 مجوز صادر شده است. در ارائه تسهیلات بیمه هنرمندان نیز تسریع خواهیم کرد. امیدواریم در بخش آموزش و عرضه محصولات سوزن دوزی نیز حمایتهای کنونی ادامه داشته باشد.

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب