امروز: چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ [2019/07/17]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 40139 تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۹:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

معاون وزیر صمت:

اتکای تولید به بانک‌ها باید کاهش یابد

خبرایران: معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: برای تامین مالی شرکت‌های بزرگ تولیدی نباید فقط به سیستم بانکی اتکا کرد.
اتکای تولید به بانک‌ها باید کاهش یابد

به گزارش خبرایران، سعید زرندی در نشست نحوه تامین مالی سه شرکت بزرگ صنایع غذایی گفت: تکمیل طرح‌های نیمه تمام و توسعه‌ای شرکت‌های تولیدی از اولویت های وزارت صنعت، معدن و تجارت است و از همه ظرفیت قانونی برای این امر استفاده می‌کنیم.

وی افزود: منابع صندوق توسعه ملی، تبصره 18 قانون بودجه و سایر منابعی که برای تولید درنظر گرفته شده برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام به کار گرفته می‌شود.

معاون طرح و برنامه وزارت صمت تاکید کرد: البته اعطای تسهیلات به بخش تولید در سال گذشته روند نزولی داشته و بخش تولید سهم خود را از منابع بانکی دریافت نکرده است.

وی تصریح کرد: در قانون مصوب بودجه (تبصره 18) نیز اعدادی که صندوق توسعه ملی و بانک‌ها قرار بود از این محل برای تولید پرداخت نمایند نیز با سهم خیلی پایینی در حال اجرایی شدن است.

زرندی گفت: شرکت‌های بزرگ باید بطرف ابزارهای جدید تامین مالی سوق یابند و بتوانند از این ظرفیت استفاده کنند.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: بازار سرمایه، می تواند برای شرکت های بزرگ راهگشا باشد و ما تلاش می کنیم شرکت های بزرگ را با این مسیر آشنا کنیم.

در این نشست سه شرکت صنایع غذایی، طرح‌های توسعه ای خود را تشریح کردند و موانع موجود با حضور نمایندگان بانک‌ها و صندوق توسعه ملی بررسی شد.

همچنین با حضور چند شرکت تامین سرمایه، روند استفاده از ابزارهای تامین مالی در بورس و نحوه استفاده شرکت ها از این بازار تشریح شد.

 

مطالب پربیننده
آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب