امروز: چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ [2020/05/27]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 3991 تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱:۴۴:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

همایون هاشمی اعلام کرد؛

سایر دستگاه‌ها و سازمان‌ها نیز براساس وظایفشان عمل کنند/ ۳۰۰ هزار نفر از نیازمندان بهزیستی تحت پوشش قرار می گیرند / 60 میلیارد تومان برای افراد جدید تحت پوشش در نظر گرفته شد

همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه ۳۰۰ هزار نفر از نیازمندان و افراد پشت نوبت از اول تیرماه تحت پوشش بهزیستی قرار خواهند گرفت، گفت: از سوی دولت ۶۰ میلیارد تومان برای این امر اختصاص داده شده است.
سایر دستگاه‌ها و سازمان‌ها نیز براساس وظایفشان عمل کنند/ ۳۰۰ هزار نفر از نیازمندان بهزیستی تحت پوشش  قرار می گیرند / 60 میلیارد تومان برای افراد جدید تحت پوشش در نظر گرفته شد

به گزارش خبرنگار خبرایران، نشست هم اندیشی دبیران اجتماعی رسانه های گروهی صبح امروز با حضور «همایون هاشمی» رئیس سازمان بهزیستی کشور و خبرنگاران برگزارشد.

دراین نشست همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور اظهارداشت: سازمان بهزیستی هم‌اکنون به یک سازمان پاسخگو و مطالبه‌گر تبدیل شده و ما توقع داریم سایر دستگاه‌ها و سازمان‌ها نیز براساس وظایفشان عمل کنند. ضمن اینکه سازمان بهزیستی کشور در 3 سال گذشته توجه ویژه‌ای را به موضوع توانمندسازی داشته است و در این زمینه از مشارکت خیرین و نیکوکاران استفاده کرده است.

هاشمی با بیان اینکه پس از نوسازی در سازمان بهزیستی به چند چالش و مشکل روبه‌رو شده‌ایم گفت: بالا بردن نرخ معلولیت‌های اکتسابی، سوءمصرف مواد مخدر تنوع و نرخ آسیب‌های اجتماعی، موازی‌کاری در حوزه مسائل اجتماعی، افزایش آسیب‌های نوپدید، بالا بودن نرخ رشد تلاش، افزایش سرسام‌آور هزینه‌های توانبخشی و... از جمله چالش‌هایی که سازمان بهزیستی با آنها روبه‌رو است اما برای رفع این چالش‌ها نیز اقداماتی در دست اقدام داریم.

وی تصریح کرد: امیدوارم دستگاه‌های مسئول در حوزه‌های مختلف وظایف خود را انجام دهند چرا که مسئولیت اجتماعی تنها به عهده بهزیستی نیست و یکی از سیاست‌های اصلی سازمان پیشگیری و آگاه‌سازی به معنای واقعی است و دولت تدبیر و امید شرایط مناسبی را برای این امر به وجود آورده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور خاطرنشان کرد: سازمان بهزیستی به عنوان یک سازمان تخصصی و اجتماعی درصدد است از ظرفیت رسانه‌های مکتوب، شنیداری و تصویری در حوزه آگاه‌سازی و پیشگیری استفاده کند به طوری که در یک سال گذشته طرح کارزار رسانه‌ای شیشه جهت آگاه‌سازی خانواده‌ها از خطرات مواد صنعتی آغاز شد و تدوین منشور پیشگیری یکی از سیاست‌های سازمان محسوب می‌شود که در این منشور برنامه‌های پیشگیری برای 5 سال آینده پیش‌بینی شده است.

وی در ادامه به برخی از برنامه‌های سازمان در چند روز آینده اشاره کرد و عنوان داشت: برگزاری همایش یاوران نماز در مهدهای کودک با مشارکت ستاد اقامه نماز و حوزه علمیه 29 خرداد برگزار خواهد شد که بالغ بر 1700 نفر از مربیان مهدهای کودک در این جلسه حضور پیدا خواهند کرد.

هاشمی به برگزاری کنگره علمی توانبخشی مبتنی بر خانواده در تاریخ سوم و چهارم تیر اشاره کرد و گفت: این کنگره نیز در دانشکده توانبخشی برگزار خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه از اول تیر 92 هزار خانواده شامل 300 هزار نفر از نیازمندان و پشت نوبتی‌های بهزیستی تحت حمایت خدمات مستمر این سازمان قرار خواهند گرفت گفت: با رایزنی‌های صورت گرفته با معاونت نظارت و راهبردی ریاست‌جمهوری و همچنین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعتبارات لازم در این بخش تامین شده است.

وی گفت: 60 میلیارد تومان برای ارائه خدمات مستمر به افراد جدید تحت پوشش در نظر گرفته شده است که این رقم برای یک سال خدمات مستمر و غیرمستمر پیش‌بینی شده است.

 

مطالب پربیننده
آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب