امروز: پنج شنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ [2021/04/22]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 39846 تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۷:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

علی توکلی اعلام کرد؛

آغاز عملیات به زراعی در بیش از 1300 هکتار فضای سبز منطقه 19

خبرایران : شهردار منطقه 19 از آغاز عملیات به زراعی درختان و فضای سبز با هدف نشاط بخشی به طبیعت این منطقه همزمان با آغاز بهار 1400 خبر داد.
آغاز عملیات به زراعی در بیش از 1300 هکتار فضای سبز منطقه 19
به گزارش خبرایران از روابط عمومی شهرداری منطقه 19، علی توکلی هدف از اجرای این عملیات را مبارزه با آفات و بیماری ها، شاداب سازی و تقویت رشد گیاهان عنوان کرد و افزود: عملیات به زراعی در هزار و 307 هکتار فضای سبز منطقه شامل کلیه بوستان ها و قطعات فضای سبز حاشیه معابر و بزرگراه ها می شود و تا پایان شهریورماه نیز ادامه دارد. 
او افزود: طی این فعالیت ضمن آبیاری، آبشویی، هوادهی، محلول پاشی، تغذیه درختان و مالچ پاشی، علف های هرز و شاخه های خشک درختان حذف و فرم دهی درختان و درختچه ها نیز انجام می شود.
به گفته توکلی همزمان با آغاز به زراعی درختان، فعالیت کنترل و بررسی ادوات و تجهیزات لازم به منظور تأیید سلامت دستگاه ها و رفع خرابی آن ها انجام می شود.
این مسئول در بخش دیگری از استقبال چشمگیر شهروندان این منطقه از دوره های مجازی آموزش گل و گیاه خبر داد و افزود: طی سال گذشته صدها شهروند این منطقه از طریق کانال های مجازی، مراجعه حضوری و همچنین ایستگاه های توزیع درخت در هفته درختکاری تحت این آموزش ها قرار گرفتند.
شهردار منطقه ادامه داد: سبزی کاری، پرورش توت فرنگی، پرورش گل های آپارتمانی، مبارزه غیر شیمیایی با آفات و بیماری ها، بام سبز و ... از عناوین این دوره ها هستند که در قالب فیلم و ثبت مطالب آموزشی در کانال های مجازی به شهروندان ارائه می شود. 
براساس این گزارش علاقه مندان می توانند از طریق تماس با شماره 55852121 مرکز مشاوره، تحقیقات و آموزش گل و گیاه و عضویت در کانال های مجازی این مرکز، ضمن شرکت در کلاس ها از مشاوره های گل و گیاه نیز بهره مند شوند. علاوه براین خدمات آموزشی و مشاوره ای این مرکز به شهروندان، در بوستان شریعتی خیابان ماهان به صورت حضوری و با رعایت پروتکل های بهداشتی ارائه می شود.

 

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب