امروز: یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ [2020/09/27]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 3899 تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱:۱۸:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

وزیر نفت: پرداخت خسارت به کرسنت یک جوک است

وزیر نفت با تاکید بر سخنانی که اخیرا در مورد پرداخت خسارت به کرسنت آنرا از روی بی اطلاعی دانست و گفت: این جوک و خواب و خیال است که فکر کنند می‌توانند با بهانه‌های واهی از ایران خسارت بگیرند. ایران قدرت کافی را از نظر استدلال و مدارک حقوقی دارد و به کرسنت خسارتی تعلق نخواهد گرفت.
وزیر نفت: پرداخت خسارت به کرسنت یک جوک است
 

به گزارش خبر ایران ، وزیر نفت درباره سخنان اخیر محمد‌رضا نعمت زاده درباره خسارت وارده به ایران در پرونده کرسنت مورد سوال قرار گرفت چنین گفت: این پرونده از قبل در هیات داوری بوده است. صحبت‌هایی که اخیرا شده صحبت‌های کاملا اشتباهی بود که از روی ناآگاهی و بی‌اطلاعی انجام شد.وی ادامه داد: این یک جوک است که ایران در وضعیتی قرار گیرد که بخواهد به کرسنت خسارت بدهد. طرف مقابل ما هیچ ادله قابل‌قبولی برای دریافت خسارت در اختیار ندارد.وزیر نفت سپس مسوولان کرسنت را مورد خطاب قرار داد و گفت: من به آنها توصیه می‌کنم از این رویه‌هایی که تاکنون داشته‌اند فساد و اختلاف انگیزی بوده است، دست بردارند. چون این راه‌ها جواب نمی‌دهد.وی درباره سرنوشت صادرات گاز به امارات اظهار کرد:  بنای ما این است که به امارات گاز بفروشیم، اما اگر صادرات انجام نشد این گاز را از میدان سلمان به سیری و بعد به عسلویه منتقل می‌کنیم.زنگنه در پاسخ به اینکه آیا فکر می‌کنید بتوانید مدت زمان معینی را برای تفاهم با کرسنت مشخص کنید؟، پاسخ داد: قصد ما یک تجارت سالم است. این جوک و خواب و خیال است که فکر کنند می‌توانند با بهانه‌های واهی از ایران خسارت بگیرند. ایران قدرت کافی را از نظر استدلال و مدارک حقوقی دارد و به کرسنت خسارتی تعلق نخواهد گرفت.

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب