امروز: پنج شنبه ۶ تیر ۱۳۹۸ [2019/06/27]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 38922 تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۲:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

سیل برگردان غرب تهران در منطقه 5 ساماندهی می شود

خبرایران: ساماندهی نقاط شناسایی شده سیل برگردان غرب تهران (کانال میانرود )، در اولویت کاری معاونت فنی و عمرانی منطقه 5 است .
سیل برگردان غرب تهران در منطقه 5 ساماندهی می شود

به گزارش خبرایران از روابط عمومی شهرداری منطقه 5، بازدید میدانی و جلسه ساماندهی و هماهنگی کانال سیل برگردان غرب تهران با حضور حبیب پوش پارس سرپرست معاونت فنی و عمرانی منطقه، نمایندگان سازمان مشاوره فنی و مهندسی شهرداری تهران، سازمان های خدمت رسان نظیر آب، برق، گاز، مخابرات و مدیران پروژه عملیاتی (شرکت خاک ریز آب )، با هدف برنامه ریزی، اقدامات لازم و پیشگیری از آسیب های ناشی از وقوع سیلاب ها برگزار شد.

براساس این خبر، گزارش نتایج مطالعات پایه و تفصیلی انجام شده از شبکه مجاری اصلی و فرا منطقه ای حوزه آبریز رودخانه کن و مسیل سیل برگردان غرب، ارزیابی فنی شد و 5 نقطه بحرانی پل های بعد از صادقیه، ولیعصر، سلیمی جهرمی ، رمپ پل ستاری و ورودی پارک ارم مورد کارشناسی قرار گرفت. 

تخریب پل بعد از صادقیه و ارم و همچنین مناسب سازی و بهینه سازی زیر ساختی پل سلیمی جهرمی، رمپ پل ستاری و محدوده ارم ( اتصال وسک تا کن ) از اولویت های کاری منطقه شناخته شد.

این برنامه ها در سه فاز اجرایی کوتاه مدت، میانی و بلند مدت برای مدیریت مطلوب سیلاب ها تا سطح سیلاب دوره 100ساله در دستور کار قرار گرفت.

مسیر سیل برگردان غرب یا میانرود که در دهه 40 احداث شده است، از مهم ترین مسیر جمع آوری آب های غرب تهران است که مجموعه سیلاب رودخانه های درکه، فرحزاد، تپه نیزار و حصارک را هدایت کرده و به رودخانه کن می ریزد.

مطالب پربیننده
آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب