امروز: جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ [2019/05/24]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 38444 تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲:۳۳:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

درنشست خبری اینوتکس ۲۰۱۹ اعلام شد؛

اینوتکس رویدادی برای ملاقات متخصصان ،کارآفرینان، سرمایه‌گذاران، مخترعان و سیاست‌گذاران است/ شعار امسال اینوتکس ۲۰۱۹ اکوسیستم نوآوری و فناوری زیر یک سقف است/ ۲۰ تا ۲۲ خردادماه اولین مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه برگزار می شود

خبرایران: هشتمین نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری اینوتکس نیز قرار است ۱۹ تا ۲۲ خردادماه ۱۳۹۸ از ساعت ۱۰ تا ۱۸ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزارمی شود.
اینوتکس رویدادی برای ملاقات متخصصان ،کارآفرینان، سرمایه‌گذاران، مخترعان و سیاست‌گذاران است/ شعار امسال اینوتکس ۲۰۱۹ اکوسیستم نوآوری و فناوری زیر یک سقف است/ ۲۰ تا ۲۲ خردادماه اولین مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه برگزار می شود

به گزارش خبرنگارخبرایران، نشست خبری «هشتمین نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری اینوتکس ۲۰۱۹ » صبح امروز دوشنیه 19 فروردین ماه 1398 با حضور«مهدی صفاری‌نیا» رئیس پارک فناوری پردیس، «احمدرضا علایی» مدیر کل دفتر تبادل فناوری معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری،«علی مرتضی بیرنگ» رئیس اولین مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه، «احمدرضا علایی» مدیر کل دفتر تبادل فناوری معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری ،« اکبر قنبرپور» دبیر نمایشگاه اینوتکس ۲۰۱۹ و اصحاب رسانه درمحل کارخانه نوآوری آزادی برگزار و دراین نشست خبری «مهدی صفاری‌نیا» رئیس پارک فناوری پردیس اظهارداشت:هشتمین نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری اینوتکس ۲۰۱۹ فرصت خوبی را برای جوانان و استارت‌آپ‌ها فراهم کرده تا بتوانند با اکوسیستم و کسب‌وکارهای کشور آشنا شوند.

صفاری‌نیا تصریح کرد: هم‌زمانی هشتمین نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری اینوتکس ۲۰۱۹ با برگزاری مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه نیز این فرصت را برای حضور شرکت‌های خارجی فراهم می‌کند که در جریان فعالیت استارت‌آپی کشور قرار گیرند.

وی خاطر نشان کرد: اینوتکس محلی برای گردهمایی کلیه اجزای اکوسیستم نوآوری و فناوری کشور و رویدادی برای ملاقات متخصصان و کارشناسان، کارآفرینان، سرمایه‌گذاران، مخترعان و سیاست‌گذاران است.

وی ادامه داد: برنامه دیگری که همزمان با نمایشگاه اینوتکس برگزار می‌شود، مجمع پیشگامان اقتصاد دانش‌بنیان است که مدیریت آن را آقای الیاسی بر عهده دارد. در این مجمع قرار است شرکت‌های بزرگ دانش‌بنیان کشور، مدیران و سرمایه‌گذاران مرتبط به تبادل نظر خواهند پرداخت. زمان برگزاری این رویداد ۲۰ خردادماه است و در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار می‌شود.

 

قنبرپور: شعار امسال اینوتکس ۲۰۱۹ اکوسیستم نوآوری و فناوری زیر یک سقف است

اکبر قنبرپور دبیر نمایشگاه اینوتکس ۲۰۱۹ نیز درادامه این نشست خبری با اشاره به شعار امسال نمایشگاه اینوتکس اظهارداشت: شعار امسال اینوتکس ۲۰۱۹ اکوسیستم نوآوری و فناوری زیر یک سقف است. به همین دلیل می‌خواهیم برای این اتفاق نوآوران و فناوران را زیر یک سقف گردآوریم.

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود در نمایشگاه امسال بیش از هشت هزار نفر بازدیدکننده داشته باشیم و پیش‌بینی می‌شود تعداد غرفه‌ها بیش از ۴۰۰ شرکت، استارت‌آپ و سرمایه‌گذار باشد و فضای B2B برای ملاقات با سرمایه‌گذاران و شرکت‌ها در نظر گرفته شود.

 قنبرپورفر سه نقطه متمایز نمایشگاه اینوتکس ۲۰۱۹ را بیان کرد و توضیح داد: رویداد امسال جنبه بازرگانی نداشته و کلیه شرکت‌ها و استارت‌آپ‌های حاضر در نمایشگاه بازیگران اصلی اکوسیستم نوآوری و فناوری کشور هستند. از سوی دیگر همه بازیگران اکوسیستم نوآوری و فناوری کشور مانند شرکت‌های فناور، استارت‌آپ‌ها، شتاب‌دهنده‌ها، مخترعان و غیره می‌توانند در نمایشگاه حضور داشته باشند.

وی تاکید کرد:همچنین در برگزاری این رویداد، بازیگران اکوسیستم نوآوری کشور درگیر هستند و رویدادها و بخش‌های جانبی نمایشگاه را برگزار می‌کنند. بخش‌هایی مانند هاب رسانه‌ای و اینو جوان جزو برنامه‌های جانبی این نمایشگاه است.

دبیرنمایشگاه اینوتکس ۲۰۱۹ سه هدف اصلی اینوتکس ۲۰۱۹ را برشمرد و ابرازداشت: اولین هدف جریان‌های سرمایه‌گذاری و صاحبان سرمایه است که برای رشد و توسعه خود به دنبال جذب سرمایه هستند. از این رو قرار است رویدادهایی از هفته آینده در شش شهر با هدف معرفی استارت‌آپ برتر به سرمایه‌گذاران برگزار شود.

وی ابرازداشت: هدف دیگر نمایشگاه مشارکت و همکاری با شرکت‌های فناور و استارت‌آپ‌های داخلی و خارجی است. بررسی چالش‌های اکوسیستم و تولید محتوا هدف دیگر این نمایشگاه است.

قنبرپورفر درپایان به حضور شرکت‌های خارجی درنمایشگاه اشاره کرد و گفت: پیش‌بینی می‌شود که ۲۰ شرکت کننده خارجی در نمایشگاه حضور پیدا کنند. این شرکت‌ها از امکانات ویژه‌ای برخوردار هستند. هر شرکت از یک سال استقرار رایگان در پارک فناوری به شرطی که با شرکت‌های داخلی همکاری کنند برخوردار هستند. همچنین شرکت‌ها مشمول ۲۰ سال معافیت مالیاتی و پروانه اشتغال در پارک فناوری هستند.

 

بیرنگ : ۲۰ تا ۲۲ خردادماه اولین مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه برگزار می شود

علی مرتضی بیرنگ رئیس اولین مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه نیز درادامه این نشست خبری در مورد برگزاری اولین مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه اظهاردشات: سال گذشته جمهوری اسلامی ایران برنامه برگزاری اولین مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه را به سازمان ملل پیشنهاد داد و با به تصویب رسیدن این مجمع قرار است در ۲۰ تا ۲۲ خردادماه اولین مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه برگزار شود.

 

علایی: هدف اصلی ما دنبال کردن استارت‌آپ‌های فناوری و نقش آنها در توسعه پایدار است

احمدرضا علایی مدیر کل دفتر تبادل فناوری معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری نیز در ادامه درمورد برنامه‌های مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه اظهارداشت: اولین مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه که سال پیش به پیشنهاد معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری تصویب شد، مقارن با نمایشگاه اینوتکس برگزار می‌شود. از این رو از ۷۹ کشور وسازمان بین‌المللی از سوی کمیسیون اقتصادی و اجتماعی آسیا واقیانوسیه و وزارت خارجه ایران برای حضور در این رویداد دعوت شده است.

وی عنوان داشت: ازاهداف اصلی اسکاپ کمیسیون اقتصادی و اجتماعی آسیا و اقیانوسیه دنبال کردن استارت‌آپ‌های فناوری و نقش آنها در توسعه پایدار است و در راستای بحث دیپلماسی معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری، ما با برگزاری این مجمع می‌خواهیم این پیام را برسانیم که دیپلماسی کشور ما به بعد فناوری و علمی هم رسیده است.

علایی به برنامه 2 روزه این رویداد اشاره و خاطر نشان کرد: این رویداد طی یک برنامه دو روزه برگزار می‌شود که روز اول به برگزاری پنج پنل تخصصی پرداخته می‌شود و در روز دوم از ظرفیت هخای نوآوری و فناوری کشور بازید می‌شود.

وی اضافه کرد: زمان برگزاری مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه ۲۰ تا ۲۲ خرداد همزمان با برگزاری نمایشگاه اینوتکس ۲۰۱۹ است و در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود افراد می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر از از کشورهای دعوت شده به این رویداد به سایت اسکاپ مراجعه کنند.

 

بنابراین گزارش ؛هشتمین نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری اینوتکس نیز قرار است ۱۹ تا ۲۲ خردادماه ۱۳۹۸ از ساعت ۱۰ تا ۱۸ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزارو همچنین تاریخ ثبت نام شرکت‌ها تا ۵ اردیبهشت ادامه دارد و شرکت‌ها می‌توانند با مراجعه به سایت اینتوکس نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب