امروز: چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ [2019/04/24]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 38295 تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۰:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

کاوه حاجی علی اکبری در برنامه «تیتر امشب» تأکید کرد؛

دولت بزرگترین حلقه کارسازِ اصلاح بافت های فرسوده است

خبرایران: مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در ارتباط تلفنی با برنامه «تیتر امشب» شبکه خبر، تصریح کرد: فارغ از کمبود زیرساخت ها که بزرگترین مشکل نوسازی شهری است، نمی توانیم از دولت به عنوان حلقه کارساز در اصلاح بافت فرسوده، چشم پوشی کنیم.
دولت بزرگترین حلقه کارسازِ اصلاح بافت های فرسوده است

به گزارش خبرایران از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، کاوه حاجی علی اکبری مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در ارتباط تلفنی با برنامه تیتر امشب شبکه خبر، محله سیروس در منطقه 12 تهران را بعنوان نخستین محله نوسازی تهران مثال زد و گفت: هدف از نوسازی بافت‌های فرسوده، بهبود وضعیت زندگی و مقاوم سازی شهری است.

علی اکبری با اشاره به رویکردهای مدیریت شهری در گذشته در حوزه بازآفرینی بافت های فرسوده، افزود: متاسفانه رویکردهای نوسازی پیش از این ناموفق بوده و پیامدهای اجتماعی به دنبال داشته است. 
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران همچنین لحاظ کردن مشوق های بازسازی و نوسازی شهری را ضروری دانست و اظهار داشت: هدف از ارائه تسهیلات ساخت و ساز محله های قدیمی و فرسوده، تشویق بخش خصوصی و مردمی برای مقاوم سازی شهری است که از 10 سال پیش آغاز شده است.
حاجی علی اکبری گفت: کاهش سود تسهیلات بانکی از 8 درصد به 6 درصد، پروانه ساخت رایگان، تراکم بیشتر، کاهش هزینه های انشعاب آب، برق و گاز، بیمه کارگران ساختمانی از جمله حمایت دولت و شهرداری برای رونق نوسازی در محله های فرسوده شهری است.
علی اکبری کمبود زیر ساخت ها را بزرگتری مشکل نوسازی شهری اعلام کرد و گفت: دولت بزرگترین حلقه کارساز اصلاح بافت های فرسوده است.

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب