امروز: یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸ [2019/03/24]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 38151 تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱:۱۳:۱۰ قبل از ظهر نسخه چاپی

آنگلا مرکل اعلام کرد؛

درباره همکاری با شرکت هوآوی با شرکایمان صحبت می‌کنیم

خبرایران: در حالی که سفیر آمریکا در برلین آلمان را تهدید کرده بود در صورت همکاری با شرکت چینی هواوی در توسعه نسل پنجم شبکه‌های سیار، با این کشور قطع تبادل اطلاعاتی خواهد شد، مرکل گفت که دولت آلمان با شرکای خود درباره این موضوع صحبت خواهد کرد.
درباره همکاری با شرکت هوآوی با شرکایمان صحبت می‌کنیم

به گزارش خبرایران، آنگلا مرکل در حاشیه دیدار خود با شارل میشل، نخست وزیر بلژیک، در برلین گفت که برای دولت آلمان مسئله امنیت در زیرساخت نسل پنجم تلفن‌های همراه G5 اهمیت اساسی دارد. صدراعظم آلمان تاکید کرد که طبیعی است دولت آلمان ابتدا موازین خود را تعریف کرده و سپس با شرکای خود در این باره مشورت خواهد کرد.

اظهارات مرکل واکنشی است به گزارشی که در وال استریت ژورنال منتشر شده است که بر اساس آن سفیر آمریکا در نامه‌ای به پتر آلتمایر، وزیر اقتصاد آلمان، اطلاع داده است که در صورت همکاری آلمان با شرکت هوآوی و دیگر شرکت‌های چینی، آمریکا ناگزیر است "تبادلات اطلاعاتی" با آلمان را دیگر به صورت پیشین انجام ندهد.

برخی از کشورهای غربی در توسعه نسل جدید اینترنت تلفن‌های همراه (G5) همکاری با شرکت چینی هوآوی را قطع کرده‌اند. اما پتر آلتمایر، وزیر اقتصاد آلمان، گفته است که این کشور نگران مشکلات امنیتی هوآوی نیست.

شرکت چینی هوآوی هم از نامه سفیر آمریکا در برلین به شدت انتقاد کرده است. وینسنت پانگ، رئیس بخش اروپای غربی شرکت هوآوی، به روزنامه هندلزبلات آلمان گفت که او در واکنش به این نامه فقط سرش را می‌تواند تکان دهد.

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب