امروز: چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ [2019/04/24]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 38105 تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۴:۲۰:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

چتر آرامش شرکت ملی پخش برای رفاه مسافران نوروزی؛

برنامه تامین سوخت سفرهای نوروزی تشریح شد

خبرایران: مدیر عملیات شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران تدابیر اندیشیده شده برای فرآیند تامین و توزیع سوخت کشور در نوروز ۹۸ را تشریح کرد.
برنامه تامین سوخت سفرهای نوروزی تشریح شد
به گزارش خبرایران از روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، محمد فرازمند در این باره گفت: شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی همچون سال های گذشته از ابتدای بهمن ماه اقدامات لازم برای نظارت بر روند سوخت رسانی در کشور را آغاز کرده و هم اکنون آمادگی کامل برای تامین به موقع و مطلوب سوخت مورد نیاز هموطنان در ایام نوروز ۹۸ در این شرکت ایجاد شده است.
وی افزود: از دو ماه گذشته (ابتدای بهمن ماه) به مناطق ۳۷ گانه شرکت ملی پخش اعلام شده است که با حضور در جایگاه ها و بازدید و ارزیابی، نسبت به رفع عیوب تلمبه ها و رفع نقایص فنی اقدام شده و وضعیت خدمات رفاهی جایگاه ها شامل آمادگی مبلمان جایگاه ها، نمازخانه ها و سرویس های بهداشتی مورد ارزیابی دقیق قرار گیرد.
فرازمند تاکید کرد: این نظارت ها در تمام ایام سال توسط همکاران ما در مناطق انجام می شود که در دو ماه پایانی سال به صورت ویژه انجام شده و سریعا نسبت به رفع مشکلات اقدام خواهد شد تا جایگاه ها با حداکثر توان برای خدمات رسانی در ایام نوروز آماده شوند و مسافرانی که وارد جایگاه ها می شوند، از آرامش لازم برخوردار بوده و نسبت به خدمات ارائه شده رضایت لازم را داشته باشند.

اعزام ۶ اکیپ جداگانه به ۶ محور مواصلاتی مهم کشور
مدیر عملیات شرکت پخش از آمادگی و اعزام اکیپ های جداگانه به محورهای مهم مواصلاتی کشور از روز هجدهم اسفندماه خبر داد و گفت: این اکیپ ها شامل نمایندگانی از ستاد است که به منظور بازدید و کنترل عملکرد به مناطق اعزام می شوند تا در روزهای پایانی سال، نسبت به بررسی و رفع نواقص احتمالی اقدام کنند و از آمادگی کامل جایگاه ها در این محورها شامل محور تهران – البرز – چالوس – ساری – گلستان، قم – اراک – لرستان – اهواز – آبادان، قزوین – زنجان – گیلان – اردبیل- آذربایجان شرقی، شاهرود – سبزوار – خراسان رضوی، همدان – کردستان – کرمانشاه و اصفهان – یزد – کرمان – هرمزگان اطمینان کسب کنند.
فرازمند با اشاره به این که پیش بینی ها نشان می دهد که از اولین روز شنبه قبل از عید مسافرت ها آغاز می شود و در روزهای سه شنبه و چهارشنبه، ۲۸ و ۲۹ اسفند ماه به اوجا خود می رسد، گفت: انبارهای نفت این شرکت با حداکثر ظرفیت مهیای سوختگیری برای جایگاه ها هستند و ناوگان نفتکش کشور نیز آماده ارسال سوخت به جایگاه هاست.

کشیک های نوروزی در ستاد و مناطق ۳۷ گانه
وی همچنین از در نظر گرفتن کشیک های نوروزی در ۱۶ روز تعطیلات در مناطق ۳۷ گانه شرکت پخش خبر داد و گفت: تمامی مسوولین فنی و عملیاتی به منظور هماهنگی امور بین خود مناطق، با مراکز استان و ستاد در ایام نوروز در مراکز شهرستان ها و استان ها حضور خواهند داشت؛ علاوه بر آن در ستاد شرکت نیز برنامه کشیک منظم در نظر گرفته شده است و هر روز یکی از مدیران و اعضای هیات مدیره به عنوان مدیر کشیک بر عملیات سوخت رسانی کشور نظارت خواهند کرد، ضمن آنکه مدیریت عملیات و مدیریت تامین و توزیع نیز به صورت مستمر و روزانه با تماس با مناطق موارد را رصد کرده و موارد و مشکلات احتمالی را رفع می کنند.


آغاز طرح نظارت نوروزی برعرضه فرآورده های نفتی از روز ۲۹ اسفند
مدیر عملیات شرکت ملی پخش افزود: علاوه بر گروه های عملیاتی و نظارتی یک گروه دیگر از همکاران روابط عمومی نیز با عنوان طرح نظارت کار خودشان را از روز ۲۹ اسنفند آغاز می کنند که شامل نظارت بر مسائل فنی و عملیاتی و ایمنی نیست و فقط در رابطه با آماده بودن جایگاه ها برای پذیرایی از مسافران، جایگاه ها را محور به محور مورد بازدید قرار داده و اشکالات موجود را با ستاد و مدیریت عملیات اعلام کرده و نسبت به سنجش میزان رضایت مندی مردم و درصد آمادگی جایگاه ها اقدام می کنند.
فرازمند تصریح کرد: در استان های بزرگتر روزانه ۸ اکیپ و در استان های کوچکتر روزانه ۴ اکیپ جایگاه ها را مورد بازرسی قرار می دهند که به ترتیب اکیپ اول مسوول کنترل کیفیت فرآورده در جایگاه ها، اکیپ دوم مسوول کنترل کمیت فرآورده های توزیع، اکیپ سوم مسوول بازرسی و نظارت بر عرضه فرآورده شامل مسائل کلی، شکوائیه و ... و اکیپ چهارم شامل همکاران روابط عمومی هستند که در همه جایگاه ها در کنار همکاران عملیات و فنی هستند.

 

نظارت مستمر بر کیفیت فرآورده های توزیعی با آزمایش فرآورده ها
مدیر عملیات شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در تشریح برنامه ریزی های انجام شده برای حضور مستمر اکیپ هایی برای بررسی کیفیت فرآورده های توزیع در جایگاه ها گفت: این اکیپ ها به صورت مستمر و بدون وقفه و بدون نادیده گرفتن حتی یک روز، در تمامی ۱۶ روز تعطیلی نسبت به آزمایش فرآورده های توزیعی در جایگاه ها اقدام کرده و بر کیفیت فرآورده های تحویلی در محوهای اصلی نظارت خواهند کرد؛ علاوه بر آن خدمات مهندسی نیز ماموریت دارد کمیت تلمبه ها را با پیمانه سنجی و اندازه گیری مورد کنترل قرار دهد.
فرازمند نظارت کارکنان روابط عمومی های مناطق ۳۷ گانه شرکت پخش در ارتباط با نحوه رفنار کارگران جایگاه ها، چاپ و توزیع بروشورهایی در جایگاه های شهرها به منظور معرفی موقعیت جایگاه های عرضه سوخت و نیز فاصله جایگاه ها از یکدیگر که مختص هر استان است را از دیگر تدابیر اندیشیده شده برای خدمات رسانی مطلوب به مسافران نوروزی اعلام کرد.
وی تاکید کرد: در کنار این تدابیر، همکاران ما در ستادهای تسهیلات نوروزی که در استان ها به صورت مجزا تشکل می شود، نسبت به هماهنگی بین دستگاهی جهت خدمات رسانی در ایام نوروز اقدام کرده و خوشبختانه شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی یکی از دستگاه هایی که در طول سال های گذشته توانسته است به بهترین شکل ممکن خدمات رسانی به مردم و مسافران را انجام دهد.


تامین نفت گاز مورد نیاز اتوبوسرانی و کامیون ها
فرازمند با اشاره به این که پیش بینی ما این است که بخش اتوبوس و کامیون با توجه به افزایش حجم مسافرت ها در روزهای پایانی سال مصرف سوخت بیشتری داشته باشند، گفت: به تمامی جایگاه ها اعلام شده است که با حداکثر ظرفیت نفت گاز مورد نیاز کامیون ها و اتوبوس ها را ارائه کنند.


تامین مطلوب سوخت مورد نیاز ۶۰ فرودگاه کشور
وی همچنین از تامین مناسب سوخت مورد نیاز بخش هوایی کشور در ۶۰ فرودگاه کشور و مراکز سوختگیری هوایی خبر داد: با توجه به این که پروازهای فرودگاه های کشور در ایام نوروز به صورت فوق العاده انجام می شود، نهایت آمادگی برای تامین سوخت هواپیماها وجود دارد و در بخش قطارها و دریایی نیز همه امکانات شرکت برای تامین سوخت آماده شده است و امیدواریم امسال هم به مانند سال گذشته خدمات رسانی مناسبی داشته باشیم.
وی تاکید کرد: در اسفند ماه به صورت میانگین روزانه ۸۸ میلیون لیتر بنزین و ۸۵ میلیون لیتر نفت گاز در کشور مصرف شده است که پیش بینی ما این است که این میزان در روزهای پایانی اسفندماه و ابتدایی سال آینده به نحو چشمگیری افزایش یابد و خوشبختانه آمادگی در تاسیسات، انبارهای جایگاه ها و ناوگان نفتکش خوب است و پیش بینی ما این است که کوچکترین خللی در بحث سوخت رسانی نداشته باشیم.


نمازخانه های اختصاصی شرکت پخش در جایگاه ها
مدیرعملیات شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی از آماده بودن تعدادی نمازخانه در سطح محورهای اصلی مواصلاتی کشور خبر داد و افزود: این نمازخانه ها بین راهی توسط کارکنان شرکت پخش فراورده های نفتی اداره شده و پیش از این ایام نسبت به آماده سازی آن ها برای پذیرایی از مسافران نوروزی اقدام می شود.


قدردانی از خدمات جایگاه داران و کارگران جایگاه ها
مدیر عملیات شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی از خدمات رسانی جایگاه داران به ویژه در ایام خاص و شلوغ سال قدردانی کرده و افزود: این عزیزان نیز همیشه همراه ما بوده و تلاش می کنند که با حضور مستمر در جایگاه ها از ارائه خدمات مطلوب به مسافران اطمینان کسب کنند که از زحمات و مجموعه اقدامات آن ها نیز قدردانی می کنیم.
فرازمند تاکید کرد: جایگاه ها معمولا اولین مکان هایی در استان ها هستند که مسافران در ابتدای ورود به شهرها به آن جا مراجعه می کنند و بنابراین برخورد صحیح با مسافران از سوی کارگران جایگاه ها نیز نشان دهنده فرهنگ مردمان هر منطقه و آرامش خاطر مسافران است که من وظیفه خود می دانم از سعه صدر و خدمات رسانی این کارگران عزیز قدردانی می کنم، چرا که در زمان تحویل سال و تعطیلات عید نوروز که همه افراد در کنار خانواده هستند، این عزیزان مشغول خدمات رسانی هستند.
وی با تاکید بر این که ذخایر ما در سال جاری نسبت به سال های گذشته بهترین وضعیت را دارد، گفت: خوشبختانه با شرایط موجود در ارتباط با تامین و توزیع هیچ مشکلی در بخش حمل و نقل و دیگر بخش های نیروگاهی، صنعت و کشاورزی مورد تصور نیست و با توجه به این که بخش های تولیدی کشور در روزهای تعطیل، در حال فعالیت هستند، سوخترسانی مطلوب به آن ها طبق روال عادی انجام می شود.
وی با اشاره به این که بازدیدها و نظارت بر عرضه سوخت در جایگاه های سوخت مایع و سی ان جی کشور تا بیستم فروردین سال ۹۸ ادامه خواهد یافت، گفت: همچنین تدابیر لازم برای تامین سوخت مایع مسافران اندیشیده شده است و شرکت های موزع آماده تامین سوخت موردنیاز مسافران و مراکز غیررسمی اقامتی در ایام تعطیل را دارند.


***
با احتساب ۳ هزار و ۷۰۰ جایگاه عرضه سوخت و ۲ هزار و ۲۶۴ جایگاه سی ان جی در مجموع ۵ هزار و ۵۰۷ مرکز عرضه سوخت در کشور فعال است که کار نظارت بر نحوه سوخت رسانی در این جایگاه ها در ایام خاص سال از جمله تعطیلات عید نوروز به صورت ویژه از سوی مدیریت عملیات این شرکت انجام می شود؛ شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی یکی از شرکت های خدمات رسانی است که برای ارائه خدمات به مردم در هیچ برهه ای وقفه نداشته است و در تمام ایام سال به صورت پیوسته نسبت به تامین و توزیع سوخت مورد نیاز هموطنان اقدام می کند.

 

مطالب پربیننده
آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب