امروز: پنج شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ [2019/04/25]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 37921 تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲:۱۲:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

سردارنادر ادیبی در نشست خبری اعلام کرد؛

شعار راهیان نور سال ۹۸ «ما پیروزیم» است/ کاروان های بازدید کننده از مناطق عملیاتی تحت پوشش بیمه هستند/ اردوی راهیان نور یکی از مهمترین و موثرترین روند فرهنگی در کشور است/ دفاع مقدس مظهرخودباوری مردم ایران و وحدت همه‌جانبه نیرو‌های مسلح بود

خبرایران: دبیرستاد مرکزی راهیان نور کشور گفت: همایش روز ملی راهیان نور در ۲۰ اسفند در خرمشهر با سخنرانی سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.
شعار راهیان نور سال ۹۸ «ما پیروزیم» است/  کاروان های بازدید کننده از مناطق عملیاتی تحت پوشش بیمه هستند/ اردوی راهیان نور یکی از مهمترین و موثرترین روند فرهنگی در کشور است/ دفاع مقدس مظهرخودباوری مردم ایران و وحدت همه‌جانبه نیرو‌های مسلح بود

به گزارش  خبرنگارخبرایران ، نشست خبری تشریح «برنامه ها و فعالیت های سالیانه راهیان نور» صبح امروزدوشنبه 13 اسفندماه 1397 با حضور« سردار سرتیپ دوم پاسدار نادر ادیبی» دبیرستاد مرکزی راهیان نور کشور و اصحاب رسانه در ساختمان مرکزی راهیان نور برگزار و دراین نشست خبری « سردار سرتیپ دوم پاسدار نادر ادیبی» دبیرستاد مرکزی راهیان نور کشور اظهارداشت: کار‌های خودجوش مردم در خصوص تکریم شهدا و حضور در مناطق عملیاتی، امروز به بزرگترین فعالیت فرهنگی کشور و به عنوان یک فرهنگ عمومی تبدیل شده است.

وی تصریح کرد: پژوهش‌ها، تحقیقات، نظرسنجی و ذائقه سنجی که از زائران، مردم و کاروان‌ها صورت گرفته، نشان دهنده این است که اردوی راهیان نور یکی از مهمترین و موثرترین روند فرهنگی در کشور است که بایدبه این مدل اقدامات دامن زد تا گستره بیشتری پیدا کند.

سردار ادیبی با بیا این که وظیفه ما این است که صدای شهدا را به گوش ملت برسانیم خاطرنشان کرد: این کار حزن و اندوه را از دل مردم ما بر می‌دارد، همچنان که شهدای گرانقدر ما با اتکای به خدا در دفاع مقدس حزن، اندوه و ترس نداشتند و خود را فدای ایران و ملت بزرگ ایران کردند.

دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور با تاکید بر اینکه دفاع مقدس مظهرخودباوری مردم ایران و وحدت همه‌جانبه نیرو‌های مسلح بود، تصریح کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروی انتظامی، بسیج مستضعفین، نیرو‌های مردمی و همه گروه‌هایی که در دفاع مقدس نقش داشتند ید واحده بودند و زیر پرچم جمهوری اسلامی ایران و با فرماندهی امام راحل جنگ را اداره کردند و با عقلانیت و مدیریت، ثبات مناسبی را برای کشور عزیزمان ایجاد کردند.

وی با بیان اینکه پیروزی دفاع مقدس مرهون جوانانی است که در دفاع مقدس خلق و تربیت شدند، گفت: درس‌ها و عبرت‌های دفاع مقدس باید منشا تحولات جامعه امروز ما باشد و تاریخ را تغذیه کند.

سردار ادیبی اضافه کرد: اگر ما بخواهیم مدلی را برای پرورش جوانان و حماسه عصر حاضر طراحی کنیم به فناوری راهیان نور می‌رسیم که مدل ارتباط عمیق‌تر با تاریخ گذشته را فراهم می‌کند.

دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور در بخش دیگری از سخنان خود، بیان کرد: در طی دهه گذشته، رشد بسیار قابل توجهی در حوزه گستره عمومی راهیان نور در بین مردم عزیزمان شاهد هستیم که در طی سال ۹۶ نزدیک به بیش از ۶ میلیون نفر در مناطق عملیاتی دفاع مقدس حضور پیدا کردند.

وی افزود: اگر ملت ما بخواهد به آینده پرشکوه خود ادامه بدهد نیازمند اتصال به حماسه‌هایی نظیر دوران دفاع مقدس است و این حماسه‌ها راه پیش رو ملت ما را باز می‌کند و جوانان مومنی که متصل به تاریخ شکوهمند خود می‌شوند قطعا دست بردار از پیش روی‌های آینده ما نخواهند بود و امیدواری به آینده در دل‌های آنان موج می‌زند.

سردار ادیبی با تاکید بر اینکه ما در راهیان نور در تلاش هستیم تصویر کاملی از حماسه‌های دوران دفاع مقدس را به مردم ایران ارائه دهیم، گفت: در حقیقت اظهار تکریم و ارادت به شهدا کاملا در اردو‌های راهیان نور مشهود است.

دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور تاکید کرد: در غرب و شمال غرب با توسعه زیر ساخت‌های عمرانی، اسکان و اقدامات فرهنگی مناسب شاهد ارتباط عمیق‌تر مردم مناطق عملیاتی با زائران راهیان نور بودیم و در واقع تبادل اطلاعات و فرهنگ بین آنان اتفاق افتاد و ‌حضور در روستا‌های محروم و شهیدپرور این مناطق و ارتباط عمیق با آنان از برکاتی بود که در راهیان نو صورت گرفته است.

سردار ادیبی با بیان اینکه شعار امسال راهیان نور «ما پیروزیم» است، گفت: ما در استمرار حرکت و پیروزی‌های دفاع مقدس به این شعار توجه می‌کنیم و روحیه امید به آینده را به جوانانی که در این اردو‌ها حضور دارند، منتقل خواهیم کرد.

دبیر ستاد مرکزی راهیان نور تاکید کرد: به لطف خدا با توسعه زیر ساخت‌های عمرانی در مناطقی جنوب کشور حضور بی دغدغه مردم برای استفاده از ظرفیت‌های مفهومی و معارف دفاع مقدس فراهم شده است.

وی به یادمان‌های جدید راهیان نور عید سال ۹۸، اشاره و تصریح کرد:یادمان «جبهه شهید بهشتی در قصر شیرین»، «شهدای دارلک در استان آذربایجان غربی»، «شهدای الفجر ۱»، «شیخ‌سره در استان کرمانشاه» از جمله این یادمان‌های جدید است.۲۵ هزار راوی دفاع مقدس و ۱۵ هزار مبلغ روحانی داوطلب، در کاروان‌ها و یادمان‌ها به مردم خدمت خواهند کرد.

دبیر ستاد مرکزی راهیان نور خبر داد: همایش روز ملی راهیان نور در ۲۰ اسفند در خرمشهر با سخنرانی سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.

وی به برگزاری نمایشگاه‌های متنوع در اردوی راهیان نور عید سال ۹۸ اشاره و خاطرنشان کرد: نمایشگاه هوایی ارتش در پایگاه چهارم شکاری دزفول، نمایشگاه دریایی خرمشهر از سوی نیروی دریایی ارتش، نمایشگاه رسته زره‌ای در آب تیمور خوستان از سوی نیروی زمینی ارتش، نمایشگاه راهیان نور قرارگاه پدافند هوایی و نمایشگاه موشکی هوافضای سپاه در یادمان شهدای بیت المقدس، نیز از جمله این نمایشگاه‌ها خواهد بود.

سردار ادیبی گفت: نمایش‌های فرهنگی و رزمی و بازسازی صحنه‌ها و سوژه‌های دفاع مقدس را در استان خوزستان خواهیم داشت.

دبیر راهیان نور کشور در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر حضور زائران خارجی از تاسیس قرارگاه بین الملل برای ساماندهی زائران خارجی خبر داد و گفت: کاروان‌های خارجی از کشور‌های آمریکا، آسیا و اروپا در مناطق عملیاتی حاضر و از اسرار پیروزی ملت ایران مطلع می‌شوند.

سردار ادیبی سفر‌های راهیان نور را یکی از کم خطرترین سفر‌ها در کشور دانست و گفت: قرارگاه راهیان نور نیروی انتظامی مسوولیت تامین امنیت و کنترل کاروان‌ها را برعهده دارند.

وی در پایان از تصویب سند راهیان نور با اتکا به تجربیات گذشته و برنامه‌های آینده خبر داد و عنوان کرد: برای آینده سازی در راهیان نور این سند ملاک عمل ما خواهد.

مطالب پربیننده
آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب