امروز: سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ [2019/04/23]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 37342 تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۵:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

آزادی ۳۷۰۰ زندانی در اولین روز اجرای بخشنامه عفو گسترده

خبرایران: رئیس سازمان زندان‌ها از آزادی بیش از ۳ هزار زندانی در اولین روز اجرای بخشنامه عفو گسترده زندانیان خبر داد.
آزادی ۳۷۰۰ زندانی در اولین روز اجرای بخشنامه عفو گسترده

به گزارش خبرایران، اصغر جهانگیر اظهارداشت: از روز گذشته و همزمان با اجرای بخشنامه عفو، ۳۷۰۰ زندانی آزاد و ۱۳۰۰ زندانی نیز مشمول تخفیف مجازات شدند.

وی گفت: این بخشنامه به استان های سراسر کشور ابلاغ شده و در مرحله اجراست و بر اساس آمار اعلامی استان آذربایجان شرقی با ۱۰۹۱ نفر بیشترین زندانی مشمول را در اولین روز اجرای این بخشنامه داشته است.

رئیس سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور تاکید کرد: با اجرای کامل این بخشنامه که در راستای رأفت اسلامی و توسعه عدالت اجتماعی شکل گرفته، تعداد قابل توجهی از زندانیان آزاد و به کانون خانواده باز می گردند که قطعا در کاهش آسیب های اجتماعی خانواده های زندانیان تاثیر بسزایی خواهد داشت.

بنابراین گزارش هفته گذشته آیت الله آملی لاریجانی رئیس دستگاه قضا از برنامه ریزی برای عفو و تخفیف مجازات50 هزار زندانی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خبر داده است.

درخواست دستگاه قضا برای اجرای عفو گسترده به محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی رسید و ایشان با عفو و تخفیف مجازات زندانیان در چهل سالگی انقلاب موافقت کردند.

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب