امروز: پنج شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ [2019/04/25]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 37340 تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱:۴۳:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

سازمان وظیفه عمومی ناجا تشریح کرد؛

مهلت یکساله دانشجویان مشمول برای تعیین وضعیت سربازی+جزئیات

خبرایران: سازمان وظیفه عمومی ناجا اعلام کرد مشمولان از تاريخ فراغت، ترک تحصیل يا انصراف از تحصيل، يك سال فرصت دارند وضعیت خدمتی خود را تعیین تکلیف کنند.
مهلت یکساله دانشجویان مشمول برای تعیین وضعیت سربازی+جزئیات

به گزارش خبرایران به نقل از پایگاه خبری پلیس، سازمان وظیفه عمومی ناجا با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: دانشجویان مشمول از تاریخ فراغت، انصراف، اخراج یا ترک تحصیل حداکثر یک سال فرصت دارند تا وضعیت خدمتی خود را تعیین تکلیف کنند.

لازم به ذکر است: برابر تبصره (1) ماده (33) قانون خدمت وظیفه عمومی، حداکثر معافیت تحصیلی در مقطع تحصیلی کاردانی دو و نیم سال، کارشناسی ناپیوسته وکارشناسی ارشد ناپیوسته 3 سال، کارشناسی پیوسته 5 سال وکارشناسی ارشد پیوسته 6 سال، دکترای پیوسته 8 سال و دکترای تخصصی 6 سال است.

دانشجویان مقاطع مختلف دانشگاهی که در سنوات اولیه تحصیلی موفق به فراغت از تحصیل نشده اند، درصورت موافقت کمیسیون موارد خاص دانشگاه و تایید وظیفه عمومی، حداکثر 2ترم تحصیلی؛ مجوز سنوات ارفاقی به صورت مرحله ای برای آنان از طریق دفاتر  (پلیس+10) شهرستان محل تحصیل صادر می شود.

در این اطلاعیه درباره مهلت معرفی دانشجویانی که در سنوات ارفاقی فارغ التحصیل می شوند، آمده است : دانشجویانی که با بهره مندی از سنوات ارفاقی فارغ التحصیل می شوند مانند سایر دانشجویان از حداکثر یک سال مهلت معرفی برخوردار بوده و همچنین در صورت پذیرش در مقاطع بالاتر نیز می توانند از معافیت تحصیلی برخوردار شوند.

شایان ذکراست: مشمولانی که در سنوات ارفاقی فارغ التحصیل نشوند، از تاریخ انصراف و یا اخراج از تحصیل یک سال مهلت داشته تا وضعیت خدمتی خود را مشخص کنند.

مطالب پربیننده
آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب