امروز: یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ [2019/02/17]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 37243 تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۴:۴۹:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

زندان و دو میلیون یورو جریمه برای تخلف مالیاتی «آقای خاص»

خبرایران: ژوزه مورینیو که پیش‌تر به تخلف مالی و تقلب مالیاتی متهم شده در یک توافق آشکار با دستگاه قضایی اسپانیا مجازات یک ساله زندان و پرداخت دو میلیون یورو جریمه مالی را پذیرفت.
زندان و دو میلیون یورو جریمه برای تخلف مالیاتی «آقای خاص»

این در حالیست که مجازات زندان تعیین شده برای آقای مورینیو قابل اجرا نیست زیرا بر اساس قوانین اسپانیا افرادی که جرائم غیر خشونت بار مرتکب شوند تنها با حکم حبس بیش از دو سال روانه زندان خواهند شد.

منابع خبری در اسپانیا با اعلام خبر یاد شده تصریح کردند که این توافق روز سه شنبه در دادگاهی واقع در حومه مادرید میان مورینیو، اداره مالیات و دستگاه قضایی اسپانیا منعقد شده است. بر این اساس مجازات زندان ژوزه مورینیو به موجب همین توافق به جریمه مالی ۱۸۲ هزار یورویی تبدیل شده است.

بدین ترتیب سرمربی سابق رئال مادرید علاوه بر جریمه دو میلیون یورویی برای تخلف مالیاتی باید مبلغ ۱۸۲ هزار یورو نیز بابت نرفتن به زندان پرداخت کند.

اتهام مطرح شده به آقای خاص به زمان هدایت رئال مادرید طی سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ باز می گردد؛ سرمربی کهکشانی ها به دلیل پنهان کردن درآمدهای ناشی از حق تصویر با استفاده از حربه تاسیس شرکت های فراساحلی از سوی دستگاه قضایی اسپانیا مجرم شناخته شده و تحت پیگرد قانونی قرار داشت.

میزان خسارتی که دستگاه قضایی اسپانیا برای پرنده تخلف مالیاتی ژوزه مورینیو طی دو سال یاد شده تعیین کرده بر اساس گزارش رسانه ها ۳ میلیون و سیصد هزار یورو اعلام شده است. بر این اساس سرمربی سابق منچستر یونایتد که ماه آوریل از این تیم مطرح انگلیسی جدا شد باید علاوه بر جریمه ۲ میلیون یورویی خسارت تعیین شده از سوی دستگاه قضایی اسپانیا برای عدم پرداخت مالیات درآمد های تبلیغاتی را نیز بپردازد.

در توافق اعلام شده میان مورینیو و دادگاه رسیدگی کننده به پرونده تخلفات مالیاتی مورینیو تاکید شده است که وی پیش از این در ماه ژوئیه مبلغ ۴۶۲ هزار یورو از بدهی های مالیاتی خود را پرداخت کرده و بایست برای انجام تسویه حساب حدود ۲ میلیون و هشتصد و چهل هزار یورو دیگر پرداخت کند. گفتنی است که این توافق برای اجرایی شدن باید به تایید یک قاضی نیز برسد.

بسیاری از چهره‌های سرشناس دنیای فوتبال همانند مورینیو طی سال‌های اخیر بارها از زیر تیغ دستگاه قضایی اسپانیا رد شده‌اند. کریستیانو رونالدو، ستاره پرتغالی رئال مادرید از جمله شاخص‌ترین این چهره‌هاست که از سوی دادگاهی در مادرید به دو سال مجازات زندان و پرداخت جریمه ۳ میلیون یورویی محکوم شد.

 

مطالب پربیننده
آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب